קורס חשבי שכר באורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
קורס חשבי שכר באורט כפר סבא

קורס חשבי שכר - אורט כפר סבא


חישובי משכורות ושכר לעובדים בארגונים ובחברות הם נושא מורכב, שעבורו נדרשת הבנה בניכויים השונים המחויבים על פי חוק. חשבי שכר צריכים להכיר לעומק את חוק ביטוח לאומי, את נושא מס ההכנה, מדרגות המס, פטורים וזיכויים, להבין בדיני עבודה ובזכויות העובדים הן על פי חוקי המדינה והן על פי התנאים הספציפיים של כל ארגון, ובתחומים נוספים כמו ביטוח, פנסיה, ועוד.


מנהלי חשבונות יכולים לרכוש את הידע המקיף הנחוץ לחשבי שכר, כולל את השליטה ביישומים ובתוכנות המחשב שבהן משתמשים לצרכי העבודה השוטפת, באמצעות השתתפות בהכשרות מקצועיות. בין ההכשרות שבהן הם יכולים להשתתף, ניתן למנות את קורס חשבי שכר במכללת אורט כפר סבא.


תכנית הלימודים


הקורס נמצא תחת פיקוח לשכת רואי החשבון בישראל וכן תחת פיקוח משרד הכלכלה, ומהווה הכנה לקראת מבחני ההסמכה מטעמם. תכנית הלימודים מקיפה את מגוון ההיבטים שעליהם נבחנים במסגרת ההסמכה: דיני מס הכנסה, דיני עבודה, חוק ביטוח לאומי, פנסיות וקופות גמל, ועוד. הסטודנטים סוקרים הכנסות שחייבות במס הכנסה ואת החישובים של אחוזי המס אותו נדרש לשלם, כמו גם סוגי מיסים, מדרגות מס וזיכויי מס. הם לומדים במסגרת דיני עבודה על הסכמי עבודה קיבוציים, ועל הזכויות המגיעות לעובדים בחוק, כגון ימי חופשה ומחלה ופיצויי פיטורים ועל חוזי עבודה.


חלק חשוב מתכנית הלימודים מתמקד בנושאי חוק הביטוח הלאומי, היבטיו המשפטיים וכיצד לחשב לפי עקרונות החוק. כמו כן, הסטודנטים רוכשים ידע בנושאי ביטוח ופנסיה, כגון קרנות פנסיה צוברות וקופות גמל.


נוסף על כך, הסטודנטים לומדים כיצד להשתמש בתוכנת מחשב באמצעותה ניתן להפיק את גיליון השכר בצורה יעילה.

 


מתכונת הלימודים


היקף הקורס הוא 164 שעות לימוד, אשר מחולקות למפגשים של 4 שעות אקדמיות. המפגשים נערכים פעמיים בשבוע.


ניתן להשתמש בפיקדון החיילים המשוחררים על מנת לשלם עבור הקורס.


נושאי הלימוד

 

  • קופות גמל
  • סוגי מיסים שונים
  • הפקת גיליונות שכר
  • קרנות פנסיה צוברות
  • חישוב מס הכנסה לעובדים
  • חוק ביטוח לאומי וחישובי שכר
  • דיני עבודה וזכויותיהם של העובדים
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים


במכללת אורט כפר סבא מדגישים את השימוש בטכנולוגיות עדכניות במהלך הלימודים אשר מוצעים ב – 3 מסלולים: מסלול לימודי הנדסאים, מסלול לימודי עתודה ומסלול לימודי תעודה. תחומי הלימודי הם מגוונים, וכוללים עיצוב, מנהל, חשבונאות, טכנולוגיה, חשמל, מנהל, ועוד.


סגל המרצים באוניברסיטה מורכב מאנשי מקצוע בעלי רקע אקדמי נרחב וניסיון בהוראה, והוא מעניק לסטודנטים מענה ויחס אישיים במהלך לימודיהם.


במסלול לימודי התעודה במכללה ניתן להשתתף במגוון של קורסים כדי להתפתח מבחינה מקצועית, לבצע הסבה על מנת לפתוח נתיב חדש לקריירה, או להעשיר ולהרחיב את אופקי המשתתפים. בין הקורסים אותם אפשר ללמוד במסלול זה, ניתן למנות קורס הנהלת חשבונות 1+2, קורס ניהול רכש ומלאי ממוחשב, קורס חשבי שכר בכירים, ועוד.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למי שברשותם תעודת מקצוע הנהלת חשבונות מסוג 1 (או יותר). כמו כן, המועמדים נדרשים להציג תעודת 12 שנות לימוד לפחות.

 


תעודה


על מנת לעמוד בחובות הקורס, הסטודנטים נדרשים לעבור בהצלחה בחינה עיונית על החומר הנלמד, וכן מבחן מעשי שבודק את רמת השליטה בתוכנה להפקת גיליונות שכר.


מי שעוברים את הבחינות בציון התואם את דרישות הקורס, זכאים לתעודת השתלמות שמוענקת ממשרד הכלכלה. מי שבוחרים לגשת לאחר מכן לבחינות לשכת רואי החשבון בישראל, זכאים לתעודה הניתנת מטעמה.


אפשרויות תעסוקה


קורס חשבי שכר מאפשר הזדמנות להתפתחות מקצועית של מנהלי חשבונות. באמצעות הידע הנרכש במהלך הקורס, הם יכולים לפתוח דלת לתחום הנחוץ לכל עסק, גדול כקטן, המעסיק עובדים בשכר. מי שרוצים לפתוח הזדמנויות נוספות ולהתקדם גם אל משרות ניהוליות יכולים להשתתף בהכשרות המשך, כגון קורס חשבי שכר בכירים.


משכורותיהם של חשבי שכר עומדות בין 7,000 שקלים לבין 11,000 שקלים בחודש. באפשרותו של חשב שכר בכיר להעלות את המשכורת אף יותר, ולהרוויח עד ל – 15,000 שקלים בחודש.

 

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
Whatsapp Whatsapp