קורס UX/UI חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס UX/UI חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

קורס UI/UX בחשיפה, האוניברסיטה הפתוחה


אפיון ועיצוב של מוצרים דיגיטליים, הידוע גם בתור UI/UX, הוא תחום עיסוק שנמצא בצמיחה מהירה. מעצבי UI/UX הם אנשי מקצוע שמאפיינים ומעצבים את ממשקי המשתמש של מגוון פלטפורמות: אתרי אינטרנט בווב ובמובייל, אפליקציות מובייל, ומערכות תוכנה לשימושים רבים.


מי שרוצים לעסוק ב - UI/UX צריכים להחזיק בשליטה טכנית ברמה גבוהה ביישומי מחשב שונים: תוכנות כגון אקסשור ואדובי XD. כמו כן, עליהם להכיר עקרונות פסיכולוגיים שמאפשרים יצירת חווית משתמש מיטבית, לדעת כיצד לבצע מבחני שימושיות למוצרים, ולהיות בקיאים בתהליך עיצוב חווית המשתמש החל משלב גיבוש הקונספט.


על מנת לרכוש את הידע הנדרש לצורך פתיחה בקריירה כמעצבי UI/UX, ניתן להשתתף בקורס חווית משתמש בחשיפה, בית הספר לאמנויות התקשורת והדיגיטל של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה.

 

מתקיים בשלוחת הכפר הירוק של חשיפה

 

ניתן ללמוד גם בקורס אונליין


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים בקורס מיועדת להקניית יכולות ביצוע מחקרי UI/UX, תכנון ארכיטקטורת מידע, ורכישת שליטה באפיון מוצרים דיגיטליים באמצעות מגוון של תוכנות מחשב מקצועיות, כגון אקסשור ואדובי XD, המשמשות לבניית אבות טיפוס של מוצרים.

 

במסגרת הקורס הסטודנטים סוקרים תיאוריות פסיכולוגיות על הנעה לפעולה ושכנוע, ותיאוריות מתחום ה Human Computer Interaction, אינטראקציה בין מחשב לאדם. תיאוריות אלו מסייעות בפיתוח מוצרים אינטראקטיביים, וכן תכנון ועיצוב של חווית משתמש נוחה ומועילה.


נוסף על כך, חלק מהקורס מתמקד באפיון עבודת הצוות שמאפיינת את מקצוע מעצבי UI/UX. כך מתאפשר לסטודנטים להבין כיצד מתבצעת העבודה בשטח.

 


מתכונת הלימודים


נערכים 13 מפגשים בקורס, המתקיימים בשעות הערב, אחת לשבוע. היקף הקורס הוא 52 שעות אקדמיות.


נוסף על רכישת התיאוריה והשליטה ביישומי המחשב השונים הנדרשים לעיסוק בתחום, מוקנים למשתתפים גם כלים שמסייעים בהשתלבות בשוק העבודה: בנייה והצגה של תיק עבודות בצורה נכונה, כתיבת קורות חיים, וכן מיומנויות לראיונות עבודה.


נושאי הלימוד

 

 

  • אינפוגרפיקה
  • מבוא לעיצוב למובייל
  • מבחני שימושיות ומבחני A/B
  • פסיכולוגיית התנהגות צרכנים
  • יסודות עיצוב אינטראקציית משתמש
  • ארכיטקטורת מידע, ניווט ותסריטי שימוש
  • מחקר ותהליך עבודה בעיצוב חווית משתמש
  • עקרונות פסיכולוגיים של שכנוע והנעה לפעולה
  • חוויית משתמש ואינטראקציה בין אדם למחשב
  • ועוד

 

על סגל ההוראה


המרכז המקצועי והמרצה הבכיר בקורס הוא המייסד והמנכ"ל של חברת עיצוב UX ישראלית, שפועל כבר קרוב ל - 2 עשורים בפרויקטים שונים של עיצוב ואפיון חווית משתמש, וכן בהוראה והדרכה של התחום. נוסף על כך, הוא מחזיק בתואר שני בכלכלת התנהגות צרכנים, ועוסק במחקר וייעוץ בתחומים רלבנטיים.


במהלך הקורס מרצים אנשי מקצוע נוספים, המתמחים בהוראת התוכנות אדובי XD ואקשור.


על מוסד הלימודים


חשיפה, בית הספר לאמנויות התקשורת והדיגיטל של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה ממוקם בכפר הירוק, מתחם שנמצא בצומת מרכזי בין רמת השרון לתל אביב. בית הספר פועל מעל ל - 25 שנים בהוראה של תחומי המדיה והטכנולוגיה.


הלימודים בבית הספר מתבצעים באמצעות הרצאות פרונטליות, סדנאות וכן תרגולים במעבדות מדיה, אולפני רדיו, וחדרי עריכה. נוסף על האפשרות לתרגל באופן עצמאי במעבדות השונות, קיים צוות מקצועי של מתרגלים המסייע לסטודנטים במהלך לימודיהם.


תנאי קבלה


הקורס מתאים למי שברשותם ניסיון קודם בעיצוב, ניהול מוצר, דיגיטל, ותחומים קרובים: מעצבים גרפיים ומעצבי מוצר שרוצים לקבל הכשרה מקצועית באפיון UX, מי שעוסקים בניהול מוצר או מגיעים מעולם הדיגיטל. יכולים ללמוד בקורס גם בוגרים מבתי ספר לעיצוב שאין להם רקע באפיון ממשקים או בעיצוב חוויית משתמש, ורוצים לפתוח לעצמם הזדמנויות נוספות לקריירה.


נוסף על הדרישה להיכרות בסיסית עם עולמות הדיגיטל, ניהול המוצר והעיצוב, על המשתתפים בקורס לשלוט בקריאה וכתיבה בשפה האנגלית. הנרשמים לקורס נדרשים למלא שאלון אישי הבודק את התאמתם לקורס.


אפשרויות תעסוקה


מעצבי UI UX יכולים לעבוד בתחום במגוון של מקומות עבודה: סטארט אפים, חברות פרויקטים וחברות המספקות שירותי בניית אתרים, ארגונים שעוסקים במדיה חברתית ובשיווק דיגיטלי, וחברות המעצבות ומפתחות מוצרי תוכנה.


מעבר לכך, ניתן לעסוק בתחום גם כעצמאים ולספק שירותים לחברות בתחומים אלו.


עבור בוגרי קורס UI UX בבית הספר חשיפה המסיימים את לימודיהם בהצטיינות, קיימת אפשרות להשמה בחברות UI/UX בתעשייה.
 

עוד מסלולי לימוד - בית ספר חשיפה
Whatsapp Whatsapp