קורס הכנה לוועדה לרישוי חשמלאים באורט קריית ביאליק

אורט קריית ביאליק

קורס הכנה לוועדה לרישוי חשמלאים באורט קריית ביאליק


להיבחן ללא מתח


קיימות מספר דרגות של חשמלאים, שההבדל ביניהן הוא טווח האפשרויות והסמכויות שלהם בתכנון מערכות חשמל ובעבודה עם זרמי מתח שונים. על מנת לטפס בסולם הדרגות, לפתוח הזדמנויות תעסוקתיות, מאגר לקוחות רחב יותר וכן ארגז כלים מגוון ככל האפשר, חשמלאים משתתפים בהכשרות מקצועיות והשתלמויות. כדי לקבל את ההסמכה לעיסוק בדרגה החדשה, יש לעבור בחינות ממלכתיות, כאשר קיימת אפשרות להיבחן בכתב (גם באופן ממוחשב) או בעל פה. המבחן מתקיים מול ועדה ממשלתית של משרד הכלכלה, שעוסקת במתן רישיונות ובודקת את שליטתם ורמתם המקצועית של החשמלאים המעוניינים לעלות דרגה.


חשמלאים שמעוניינים בהכנה מספקת לקראת העמידה מול הוועדה יכולים, בין היתר, ללמוד בקורס הכנה לוועדה לרישוי חשמלאים.

 

במסגרת הקורסים שמתקיימים במבחר מוסדות לימוד בארץ, סוקרים את עיקרי החומר שעליו הם עשויים להישאל בוועדה, ומתרגלים מענה על שאלות על בסיס מבחני עבר של הוועדה.


תושבי הקריות והסביבה יכולים להשתתף בקורס הכנה לוועדה לרישוי חשמלאים במכללת אורט קריית ביאליק.


תכנית הלימודים


בתכנית הלימודים מקיפים שיטות שונות לתכנון מתקני חשמל, ומרעננים ידע תיאורטי ועיוני שעליו לעתים שואלים בעת הראיון מול הוועדה לרישוי חשמלאים. כמו כן, במהלך הלימודים, הסטודנטים מרחיבים את ידיעותיהם לגבי תחום הבטיחות בעיסוק בחשמל והגנה מפני התחשמלות, וסוקרים את התנאים בהם יש לעמוד כדי לקבל רישיון חשמלאי וכן את חוק החשמל. בקורס מקנים גם העמקה ברכיבים השונים של מערכות חשמליות, כמו מוליכים, שנאי אספקה, מתח וזרם, מפסקים, ועוד.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים מתקיימים במתכונת ערב, כאשר המפגשים נערכים פעם בשבוע. משך הקורס הוא כ - 4 חודשים.


לצד הלימודים העיוניים והתיאורטיים, הסטודנטים מקבלים גם הכנה פרקטית לקראת הוועדה לרישיונות חשמלאי, כולל סימולציות מבחן ותרגול מענה על שאלות עבר של הוועדה.


נושאי הלימוד

 

 

  • שנאי מתח וזרם
  • העמסת מוליכים
  • מפלי מתח וזרמי קצר
  • בחירה נכונה של מפסקים
  • בטיחות והגנה מפני חשמול
  • חוק החשמל ותנאי קבלת רישיון חשמלאי
  • כיצד לבחור שנאי אספקה ומקדם הביקוש
  • אופן ביצוע חישובי תאורה למתקנים שונים
  • התכוננות למבחן מול וועדת רישיונות חשמלאי
  • ועוד


על מוסד הלימודים


במכללת אורט קריית ביאליק, המכללה להנדסאים, מתקיימים כבר קרוב ל - 50 שנים לימודים במקצועות טכנולוגיים מגוונים. כיום ניתן ללמוד ב - 3 מחלקות במכללה: מסלול הנדסאים, לימודי הכשרות מקצועיות לתעודה, וכן לימודי עתודאים.


התחומים השונים בהם מוצעות ההכשרות המקצועיות במכללה כוללים לימודי חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסה אזרחית ובניין, לימודי תעשייה וניהול, לימודי תוכנה ומחשבים, לימודי מכונות, ועוד.


במסגרת לימודי החשמל והאלקטרוניקה במכללה, ניתן להשתתף בקורס חשמלאי רשאי, קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי מתח גבוה, וגם במסלולי הנדסאים: הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי חשמל. כמו כן, במסגרת לימודי העתודה הטכנולוגית ניתן גם להשתתף בלימודי חשמל.


במכללה מדגישים את החשיבות של עדכון התכנים בהתאם לדרישות המשתנות של שוק העבודה, וכן משלבים במסגרת ההכשרות והקורסים תכנים שיכולים לסייע בעת חיפושי עבודה. כחלק מראיית עולם זו, המכללה מפעילה מעבדות מחקר בהן הסטודנטים יכולים לחוות התנסות מעשית, וגם מקיימת שיתופי פעולה עם מגוון של חברות באזור צפון הארץ, שמתבטאים בהשמת בוגרים מצטיינים, בירידי תעסוקה, ועוד.


תנאי הקבלה


הלימודים בקורס מיועדים לבעלי דרגת חשמלאי מוסמך, חשמלאי מתח גבוה, כמו גם הנדסאים בתחומים רלבנטיים.

 


תעודה


מסיימי הקורס בהצלחה שעומדים בחובות הפדגוגיות זכאים לתעודת סיום קורס הכנה לוועדה לרישוי חשמלאים במכללת אורט קריית ביאליק. יש להירשם לבחינה מול הוועדה באופן עצמאי.


אפשרויות תעסוקה


מי שמעוניינים להתקדם בקריירה כחשמלאים, בין אם בעבודה כשכירים או כעצמאים ובעלי עסק, צריכים לעבור מבחנים על מנת לעלות דרגה. עלייה בדרגה מהווה פיתוח מקצועי שיכול להיות משמעותי עבור התקדמות בארגונים וגופים בתעשייה. נוסף על כך, עבור חשמלאים בדרגות גבוהות יותר נפתח מגוון של אפשרויות עיסוק כעצמאים.
 

עוד מסלולי לימוד - אורט קריית ביאליק

Whatsapp Whatsapp