קורס חשמלאי ראשי באורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
קורס חשמלאי ראשי באורט כפר סבא

קורס חשמלאי ראשי - אורט כפר סבא


לפיתוח של התשתית החשמלית וההסתמכות הגוברת עליה היה תפקיד מפתח בהתקדמות הטכנולוגית של העשורים האחרונים; חשמלאים עוסקים בתכנון, תחזוקה וביצוע של תוכניות ומערכות חשמל, עבורם נדרש ידע תיאורטי ועיוני במתמטיקה, פיזיקה ואלקטרוניקה, והם נזקקים גם להיכרות בשטח עם החומרים והרכיבים החשמליים השונים; חשמל הוא מצרך הכרחי אך עבודה עמו יכולה להיות מסוכנת, ולכן קיימות דרגות שונות לחשמלאים המצריכות רמות שונות של הכשרה וניסיון בתחום.


חשמלאים מוסמכים שלהם ניסיון מקצועי של מספר שנים, יכולים לעלות דרגה מבחינת הכשרתם על ידי השתתפות בקורס חשמלאי ראשי המוצע במוסדות הלימוד השונים. במהלך הקורסים הללו, חשמלאים מוסמכים רוכשים ידע נוסף הנדרש על מנת לעבוד בפיקוח והתקנת מערכות חשמל בבתי מגורים ובתעשייה, כמו גם הסמכות לתכנן ולערוך תכניות חשמל שמגיעות לעוצמת זרם גבוהה יותר מחשמלאי מוסמך (3*250 אמפר, או זרם תלת פאזי).


חשמלאים מוסמכים שמתגוררים בעיר כפר סבא וסביבתה ומעוניינים להתקדם בקריירה, יכולים להשתתף בקורס חשמלאי ראשי במכללת אורט כפר סבא.

 

תכנית הלימודים


במהלך הלימודים, הסטודנטים בקורס מקבלים הכשרה לעבודה במתקנים חשמליים מסוגים שונים, כולל הידע הנחוץ לתכנון מתקנים שלהם זרם תלת פאזי, וכן מתקנים חשמליים במבני מגורים, משרדים או בתי מלאכה שלהם מתח נמוך. על מנת לרכוש את ההיכרות הנדרשת מחשמלאים ראשיים, הסטודנטים תחילה לומדים תשתית ידע בסיסית במתמטיקה, פיזיקה ובאוצר מונחים טכני באנגלית. לאחר מכן הם סוקרים נושאים מרכזיים בתורת החשמל והרשת, כולל רשתות, פיקוד ובקרה במתקני חשמל. נוסף על כך, מוקנים לסטודנטים תכנים חיוניים באלקטרוניקה: אלקטרוניקה תעשייתית ואלקטרוניקה הספק.


תכנית הלימודים נמצאת בפיקוח על ידי משרד הכלכלה.

 

 • רוצים להשתמש בידע הטכני שלכם לקידום בקריירה? קראו עוד על קורס טכנאי


מתכונת הלימודים


הלימודים מוצעים במתכונת ארוכה למי שברשותו תעודת חשמלאי מוסמך, ובמתכונת מקוצרת למי שברשותו רישיון חשמלאי מוסמך.

 

המסלול הארוך מונה 600 שעות אקדמיות, והמסלול המקוצר מונה 460 שעות אקדמיות.


הסטודנטים במסלול הארוך נדרשים להשתתף בהתנסות מעשית. כמו כן, הסטודנטים בשני המסלולים לוקחים חלק במעבדות ייעודיות במהלך הלימודים.


שני המסלולים נערכים פעמיים בשבוע, כאשר כל מפגש בן 4 שעות אקדמיות.


קיימת אפשרות להשתמש בפיקדון חיילים משוחררים על מנת לשלם על הקורס, יש לבדוק זאת מול הגופים הרלבנטיים: האגף והקרן לחיילים משוחררים וכן מול מוסד הלימודים.


נושאי הלימוד

 

 

 • מכונות חשמל
 • מבוא למתמטיקה
 • רשתות מתקני חשמל
 • תורת החשמל והרשת
 • עקרונות יסוד בפיזיקה
 • מונחים טכניים באנגלית
 • פיקוד ובקרה במתקני חשמל
 • כיצד לתעד ולדווח דוחות טכניים
 • מבוא לאלקטרוניקה תעשייתית ואלקטרוניקת הספק
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


מכללת אורט כפר סבא מתמקדת בלימודים טכנולוגיים וידועה בהכשרות ההנדסאים המתקיימות במסגרתה. נוסף על מסלולי ההנדסאים השונים, מוצעים במכללה מגוון של קורסים ללימודי תעודה וכן תכנית ללימודי עתודה טכנולוגית.

 

במחלקה לטכנולוגיה במכללה, ORT Tech, נערכים קורסים והכשרות מקצועיות בשלל תחומי ידע, וביניהם עיצוב, בנייה, חשמל וטכנולוגיה, מנהל וחשבונאות, ועוד. בין הקורסים שאותם אפשר ללמוד באורט כפר סבא, ניתן ללמוד קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי מתח גבוה, וכן להשתתף במסלול הנדסאי חשמל.

 

תנאי קבלה


קיימים שני מסלולים בקורס, ארוך ומקוצר, המיועדים לחשמלאים מוסמכים בעלי רקע וניסיון שונים:

 

 

 • מי שמחזיקים בתעודת גמר חשמלאי מוסמך הניתנת על ידי משרד הכלכלה יכולים להתקבל למסלול הארוך, בכפוף לקריטריונים של מוסד הלימודים.

 

 • מי שמחזיקים ברישיון חשמלאי מוסמך יכולים להתקבל למסלול המקוצר.


תנאי הקבלה כפופים לשינויים, מומלץ לבדוק אותם מול מוסד הלימודים על מנת לקבל פרטים נוספים.


תעודה


כדי להיות זכאים לתעודת גמר קורס חשמלאי ראשי, המוענקת ממשרד הכלכלה, יש לעמוד בחובות הקורס, וכן לעבור בהצלחה בחינות ממלכתיות שעורך משרד הכלכלה.

 


אפשרויות תעסוקה


קורס חשמלאי ראשי הוא הזדמנות עבור חשמלאים מוסמכים לעלות בדרגה, וכך לקבל הסמכה לתכנן תכניות חשמל נוספות עבור מגוון של צרכים ושימושים - כך פותחים דלת להתקדמות במקום עבודה קיים או בהרחבת בסיס הלקוחות עבור מי שעוסקים במקצוע כעצמאים.

 

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא