אורט קריית ביאליק - תנאי קבלה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תנאי קבלה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תנאי קבלה אורט קריית ביאליק.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תנאי קבלה במכללת אורט קריית ביאליק


במכללת אורט קריית ביאליק מתקיימים מבחר מסלולים ללימודי הנדסאים, שבהם יכולים הסטודנטים ללמוד לקבלת דיפלומת הנדסאי של מה"ט. תנאי הקבלה לאותן תכניות מותאמים לדרישות מה"ט לקבלה ללימודי הנדסאים, כפי שמתחייב מכל מוסדות הלימוד המוכרים בארץ כיום.


תנאי הקבלה להנדסאים מבוססים, במרבית המקרים על הלימודים הקודמים של המועמדים, כגון על ציוני הבגרויות שלהם או על ההישגים של במכינות מתאימות. המעוניינים להגיש מועמדות למסלולים השונים צריכים לעמוד בדרך כלל באחד מן התנאים שמציבים במה"ט וכן להגיש את כל המסמכים והאישורים הנדרשים בהתאם לדרישות מוסד הלימוד.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי ההנדסאים באורט קריית ביאליק נדרשים לעמוד בדרישות מה"ט לקבלה ללימודי הנדסאים. יכולים להתקבל מי שעומדים באחד מתנאי הקבלה הבאים:


בעלי תעודת בגרות מלאה.


בעלי תעודת בגרות חלקית ובה ציון חיובי (55 ומעלה) במקצועות - בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ובגרות בעברית (בגרות בספרות או בגרות בלשון והבעה) ברמת 2 יחידות לימוד. במקרים מסוימים נין להתקבל על סמך בגרות באנגלית ובמתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד בציון 50 ומעלה.


בוגרי מכינה אוניברסיטאית או מכינה קדם אקדמית ממוסדות אקדמיים ישראליים מוכרים. על בוגרי המכינה לעמוד בהצלחה בכל הבחינות הנדרשות בהתאם לדרישות המוסד האקדמי והמל"ג.


בוגרי המכינה הטכנולוגית להנדסאים שברשותם תעודת גמר המעידה על סיום מוצלח של מכינת קדם הנדסאים. במכינה להנדסאים יש צורך לעבור מבחנים בכמה מקצועות, בהם אנגלית, מתמטיקה והבעה.


מועמדים שגילם מעל 35 שנים שברשותם אישור המעיד על סיום 12 שנות לימוד פטורים מהצגת ציוני הבגרות או ממעבר מכינות.


מועמדים שהם בעלי תעודות בגרות ממדינות שונות בחו"ל צריכים להציג אישורים מטעם משרד החינוך המעידים על כך שהתעודות שברשותם שוות ערך למבחני הבגרות הישראליים.

 

 

שימו לב - תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת, כמו כן, בחלק מן המסלולים עשויים להיות תנאי קבלה נוספים בהתאם לשיקולי מוסד הלימוד. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המלאים על תנאי הקבלה. המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

מסלולי לימודים במכללה


במכללת אורט קריית ביאליק נערכים מספר מסלולים ללימודי הנדסאי, שבהם משלבים בין לימודים עיוניים ומעשיים. הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה מסלולי לימודים, שבכל אחד מהם מקבלים כלים פרקטיים להשתלבות בענף מבוקש בתעשייה. כדי להכין את הסטודנטים לקראת המשך דרכם המקצועית, משולבים במסלולים פרויקט גמר יישומי ותרגילים במעבדות המכללה.


המגמות הפועלות במכללה כוללות:

 

 

 • לימודי הנדסאי חשמל
 • לימודי הנדסאי תוכנה
 • לימודי הנדסאי מכונות
 • לימודי הנדסאי אלקטרוניקה
 • לימודי הנדסאי תעשייה וניהול
 • לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית - הנדסאי בניין
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת אורט קריית ביאליק היא מוסד לימודים טכנולוגי הפועל משנת 1970 ובו נערכות הכשרות המוכרות על ידי מה"ט. לאורך השנים הכשירו במכללה אלפי בוגרים שהשתלבו בשלל תפקידים בתעשייה ובמשק. במכללה יכולים ללמוד תושבי קריית ביאליק וסביבתה הקרובה שברצונם לפתח קריירה בתעשייה בענפים שיש להם דרישה וביקוש.


מוסד הלימוד ממוקם בסמוך למפעלים וגופי תעשייה רבים באזור הקריות. כמו כן, מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם מבחר ארגונים בתעשייה כדי ליצור נגישות עבור הסטודנטים העובדים באזור או המעוניינים להשתלב בהמשך הדרך באותן תעשיות. מוסד הלימוד גם מסייע לבוגריו בהכוותם לאפיקי קריירה המתאימים להם לאחר תום הלימודים וקבלת דיפלומות ההנדסאים. תכניות ההנדסאים המתקיימות במכללה מותאמות לדרישות העכשוויות בתעשייה, מה שיכול להכין את הסטודנטים לקראת אתגרים מקצועיים חשובים.


נוסף על לימודי ההנדסאים, במוסד זה ניתן לקחת חלק בלימודי תעודה, אלה הם קורסים במקצועות כגון חשמל, חשבונאות ותעשייה שמתמקדים במיומנויות פרקטיות החיוניות לאנשי מקצוע. מרבית הקורסים הללו מתאימים למעוניינים לשדרג את הקריירה והם יכולים להתאים גם להנדסאים שמעוניינים לפתוח אפיקים מקצועיים חדשים. נוסף על כך, ניתן להשתתף במסלולים לעתודה טכנולוגית, שבהם מכשירים חיילים וחיילות לשירות טכנולוגי מקצועי ומשמעותי. בוגרי העתודה הטכנולוגית יכולים לקבל יתרון בעת סיום שירותם הצבאי שכן ברשותם ניסיון מעשי ומקצועי שיכול לשרת אותם בתעשיות השונות בתחום בו למדו.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אורט קריית ביאליק - מכללה בצפון

עוד מסלולי לימוד - אורט קריית ביאליק

פורום ייעוץ לימודים

בית הספר הגבוה לרפואה אסתטית (ת״א)
אלאיובי אחמד
ללא תגובה
קורס ממוקד או תואר אקדמי?
שיר ליברמן
1 תגובות
ייעוץ לגבי מה ללמוד
רחלשיר
ללא תגובה
לימודי עברית לעולים חדשים
גידי אבני
ללא תגובה
לימדי פרסית קרוא וכתוב
עדנה
ללא תגובה
הסבה ממדעי החברה לתחום טיפולי
חגית
1 תגובות
לימודי אסטרטגיה וקבלת החלטות
עמית מגן
1 תגובות
אפשר ללמוד בלשנות שמית במסגרת שומע חופשי?
משה שטיין
2 תגובות
מקצועות חדשים ללמוד באוניברסיטה
עלי חלאילה
1 תגובות
אפשרויות התעסוקה לבעלי תואר בקרימינולגיה
עדי
1 תגובות
מה ללמוד עם בגרות טובה ובלי פסיכומטרי?
רביעה
1 תגובות
מסלול תואר ראשון לעובדים
ימית אסולין
1 תגובות
לא יודע מה ללמוד
ר
1 תגובות
עתודה ללימודי תוכנה בטכניון
דוד פריימן
1 תגובות
בדיקת זכאות ללימודים במימון ביטוח לאומי
אסתר
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,448 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל 983 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון 588 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי 548 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים