קורס בקרים מתוכנתים באורט קריית ביאליק

אורט קריית ביאליק

קורס בקרים מתוכנתים - אורט קריית ביאליק


בקרים מתוכנתים הם רכיבים ממוחשבים הנמצאים בשימוש בחברות ומפעלים תעשייתיים ומשמשים לאיסוף נתונים ולבקרת תהליכים המתרחשים בפסי ייצור בתחומים שונים בתעשייה, החל מכלי רכב שונים, ציוד תעופה, ורמזורים, וכלה במאפיות ומפעלים המייצרים מוצרים מסוגים מגוונים.


מתכנתי בקרים הם אנשי מקצוע שתפקידם לתכנת את הבקרים המתוכנתים, לתפעל ולתחזק אותם הן מבחינת התוכנה והן מבחינת החומרה. הם צריכים להחזיק בהיכרות עם הרכיבים השונים של הבקרים, לשלוט במספר שפות תכנות, ולהיות בעלי הבנה טכנית מעמיקה.


על מנת לרכוש את הידע המקיף וסט הכישורים הללו, ניתן לקבל הכשרה מקצועית בקורס בקרים מתוכנתים המועבר במכללת אורט קריית ביאליק.


תכנית הלימודים


במסגרת הלימודים, המשתתפים לומדים להכיר את מערכות הבקרה הראשיות אשר נמצאות בכל אחד ממערכי הייצור הממוחשבים שבהם משתמשים בתעשייה, ובפרט בקרים מתוכנים של יוניטרוניקס, חברה שעוסקת במוצרי אוטומציה תעשייתיים. חלק מרכזי מהקורס עוסק ברכישת שליטה בכלי תכנות ובכתיבת קוד באמצעות יישומי מחשב עדכניים הנמצאים בשימוש נפוץ במגוון ארגונים וחברות. הם רוכשים ידע בפונקציות מתמטיות, בתכנות באמצעות שפות תכנות שימושיות. כמו כן, הם לומדים על החומרה, המאפיינים ואופן הפעולה של בקרים, כולל כיצד להשתמש במשני תדרים, איך עובדים עם בקרי הספק כולל תכנות יציאות אנלוגיות, ועוד.


נוסף על כך, המשתתפים בקורס לומדים כיצד לעבוד עם רכיבים שונים, ואיך בונים תכניות עבור ייצור על פסי ייצור, כמו גם כתיבה של תוכניות בקרה בענפי הבניין והחקלאות.

 

מתכונת הלימודים


המפגשים בקורס מתקיימים פעם בשבוע, במתכונת ערב, כאשר היקף הקורס הוא 80 שעות לימוד. הקורס נמשך כ - 6 חודשים.


הסטודנטים בקורס משתתפים בהרצאות פרונטליות במהלך המפגשים, ויכולים גם לגשת לסרטוני סיכום של השיעורים בוידאו, באמצעותם ניתן לתרגל ולחזור על החומר הנלמד בבית. כמו כן, ניתנת גישה לפתרון של מטלות התכנות שאותן יש להגיש במסגרת הקורס.


נושאי הלימוד

 

 

 • פונקציות ומשתנים בבקר
 • תוכניות בקרה והרצה שלהן
 • חיישן אנלוגי: חיבור ותכנות
 • היכרות עם בקרי יוניטרוניקס
 • בקרים: חומרת ואופן הפעולה
 • תכנות של מסכים חכמים HMI
 • ייצוא של נתונים גרפיים ומספריים
 • הבקר המתוכנת ושימושיו בתעשייה
 • שפות תכנות המשמשות לתכנות הבקר
 • סביבות עבודה שונות ובקרי יוניטרוניקס
 • ועוד

 

על סגל ההוראה


צוות ההוראה מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון ורקע בעבודה בתחום הבקרים המתוכנתים. רכז הקורס פועל כרכז קורסי חשמל של המכללה.


על מוסד הלימודים


מכללת אורט קריית ביאליק, מוכרת גם כ"מכללה להנדסאים", פועלת כמעט 50 שנים בתחומי ההוראה הטכנולוגית. במסגרת המכללה משתתפים אלפי סטודנטים במסלולי לימודי הנדסאים, לימודי תעודה וכן לימודי עתודה טכנולוגית, במגוון של ענפים, תוך דגש על שימוש בטכנולוגיות עדכניות. בין התחומים שאותם ניתן ללמוד במכללה: תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי מכונות, חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה אזרחית, מחשבים ותוכנה, ועוד.


מתכונות מסלולי הלימוד במכללה גמישות, ומאפשרות שילוב של הלימודים עם עבודה. לצד היחס והליווי האישי שנותנים צוות המרצים במכללה, ניתן גם להשתתף במעבדות מחקר וכך לקבל הבנה רחבה של התחומים הנלמדים במכללה.


תכנית הלימודים מתעדכנות לפי הדרישות המשתנות של התעשיות בארץ, על מנת לסייע לבוגרים להשתלב בשוק העבודה לאחר סיום לימודיהם. הקשרים ושיתופי הפעולה שמקיימת המכללה עם גורמים עסקיים באזור הצפון, הקריות וחיפה, יכולים לעזור לסטודנטים ולבוגרים בעת חיפושי עבודה.

 

תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס, יש להכיר את עולם האוטומציה התעשייתית ולהחזיק בידע כללי לגבי מושגי החשמל השונים. הקורס מתאים לאנשי מקצוע שעובדים בענפי החשמל והאוטומציה בתעשייה, ובמסגרת עבודתם נדרשים להבנה בתחום הבקרים המתוכנתים.


תעודה


המסיימים את הקורס בהצלחה זכאים לתעודת סיום קורס בקרים מתוכנתים מטעם מכללת אורט קריית ביאליק.


אפשרויות תעסוקה


בקרים מתוכנתים נמצאים בשימוש במגוון רחב של מפעלים וגופים בתעשייה, ועל כן קיימת דרישה למתכנתי בקרים שלהם הכשרה מקצועית מעמיקה ומקיפה.


בוגרי הקורס יכולים להיעזר בידע הנרכש במסגרתו על מנת להתקדם בארגונים שבהם הם פועלים בעולמות החשמל והאוטומציה התעשייתית.
 

 • בעלי זיקה טכנולוגית? קראו עוד על קורס CNC
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp