קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 באורט קריית ביאליק

אורט קריית ביאליק

קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 - אורט קריית ביאליק


מנהלי החשבונות הם אנשי מקצוע הנחוצים בכל ארגון, חברה או עסק; תפקידם נוגע לשמירת תפקוד תקין של תחום הפיננסים בארגון, כולל פיקוח על ההוצאות וההכנסות ומעקב אחר המצב הכלכלי השוטף בארגון. מנהלי החשבונות דואגים גם לוודא את קיום החובות הכלכליות של הארגון כלפי הרשויות וכלפי העובדים המועסקים בו.


כדי לעסוק במקצוע זה, נדרש מעבר מבחני הסמכה של משרד הכלכלה המוודאים שמנהל החשבונות מחזיק בידע הנדרש בתחומי המשפטים והפיננסים וכן מחזיק ברמת השליטה בתוכנות המחשב המאפשרת ניהול החשבונות של ארגונים וחברות. מגוון של מוסדות לימוד מציע קורסים בהם נסקרים התכנים שעליהם נבחנים בבחינות ההסמכה, כמו קורס הנהלת חשבונות סוג 1, קורס הנהלת חשבונות סוג 2, וקורס הנהלת חשבונות סוג 3.


בין מוסדות הלימוד שבהם ניתן ללמוד, נמנית מכללת אורט קריית ביאליק בה מועבר קורס הנהלת חשבונות סוג 1 ו -2, שבוגריו יכולים לעסוק במבחר תפקידים במשק הישראלי, ופותח להם דלת לקראת הכשרות המשך להתקדמות בתחום הנהלת החשבונות.


תכנית הלימודים


התכנים הנסקרים במסגרת קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 מכשירים את בוגרי הקורס לתפקידים השונים של מנהל החשבונות וביניהם ניהול ספרי החשבונות, עריכת דוחות כספיים, ועוד. המשתתפים רוכשים ידע פיננסי נדרש בנושאי מע"מ, משכורות נלווים וניכויים, רישום פקודות יומן ועוד. כמו כן, הם מקבלים הבנה במיסוי על פי חוקי מדינת ישראל, ולומדים את העקרונות היסודיים של עולמות הכלכלה, הבנקאות והביטוח.


נוסף על כך, תכנית הלימודים תכנים על שימוש יישומי מחשב, בדגש על תוכנה להנהלת חשבונות.

 


מתכונת הלימודים


היקף הלימודים הוא 390 שעות לימוד, שמחולקות למפגשים בני 4 שעות אקדמיות כל אחד. המפגשים נערכים במתכונת דו שבועית.
הלימודים משלבים בין ידע תיאורטי לבין ידע מעשי, כולל שימוש בתוכנות מחשב ייעודיות לעבודה בתחום. המשתתפים מתכוננים במסגרת הקורס לקראת בחינות חיצוניות אותן עורך מבחן הכלכלה, ואליהן יש להירשם לאחר סיום הלימודים.


נושאי הלימוד

 

 

 • חישובים מסחריים
 • חשבונאות פיננסית
 • עריכת דוחות כספיים
 • תורת המסחר והמשק
 • מערכת המיסים בישראל
 • תוכנה להנהלת חשבונות
 • חשבונות מפעלים תעשייתים
 • חשבונאות פיננסית מתקדמת
 • מוסדות ללא כוונת רווח (מלכ"ר)
 • מושגי יסוד בעולמות הכלכלה, הבנקאות והביטוח
 • ועוד


על מוסד הלימודים

 

מכללת אורט קריית ביאליק הידועה גם בתור "המכללה להנדסאים", הוקמה בשנת 1970 וכיום פועלת במסגרת רשת מכללות אורט הפרושה ברחבי הארץ, ומתמחה בהכשרות לקראת עיסוק במקצועות טכנולוגיים.


במסגרת מוסד לימודים זה, מתקיימים שיתופי פעולה עם גופים וחברות בתחומי ההייטק והטכנולוגיה, בפרט כאלו שממוקמות בצפון הארץ. כך ניתנות הזדמנויות לבוגרי הקורסים להשתלב בעבודה בתחומים הנלמדים, לעתים עוד במהלך לימודיהם. נוסף על כך, המכללה משתפת פעולה עם מרכז טיפוח יזמות גליל מערבי וקריות (מט"י), שבו ניתן לקבל כלים שיווקים ולהתייעץ לפני פתיחת עסק.


מסלולי הלימוד שנערכים באורט קריית ביאליק הם מסלול לימודי עתודה טכנולוגית, מסלול הנדסאי, ומסלול לימודי תעודה.

תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס, יש להציג תעודת 12 שנות לימוד או יותר.


תעודה


כדי להיות זכאים לתעודת סיווג מקצועי, וכן לתעודת סיום המוענקת ממשרד הכלכלה, יש לעמוד בהצלחה בחובות הקורס וכן לעבור 2 בחינות חיצוניות: עיונית ומעשית, אותן עורך משרד הכלכלה.


אפשרויות תעסוקה


מי שעוברים בהצלחה את הבחינות הממלכתיות של הנהלת חשבונות מסוג 1 ו - 2, יכולים לעסוק לאחר הלימודים במגוון של מקומות עבודה: משרדי רואה חשבון, עסקים בתחומים מגוונים, במחלקות ניהול חשבונות של חברות פרטיות ובמגזר הציבורי, וכן לעבוד כעצמאים.


קיים שלל אפשרויות קידום לעוסקים בהנהלת חשבונות, כאשר יש הכשרות המשך בהן יכולים להשתתף כדי להעלות את רמות השכר ולהגיש מועמדות למשרות בכירות יותר - ביניהן קורס הנהלת חשבונות סוג 3. בין התפקידים שאליהם אפשר להתקדם מעיסוק בהנהלת חשבונות, ניתן למנות חשבי שכר, מנהלי כספים, מנהלי חשבונות בכירים, יועצי מס, וכן מנהלים בתחומים שונים של החשבונאות, הפיננסיים והתחום הארגוני.


רמות השכר בתחום גבוהות יחסית לממוצע במשק, ועולות עם צבירת הותק. כך, מנהל חשבונות מתחיל יכול להרוויח בין 8,000 ל - 9,500 שקלים בחודש בשלוש השנים הראשונות לעבודה בתחום, ולאחר עשר שנים השכר מטפס ויכול להגיע עד ל - 16,000 שקלים בחודש.

 

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp