קורס חשמלאי מוסמך באורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
קורס חשמלאי מוסמך באורט ירושלים

קורס חשמלאי מוסמך - אורט ירושלים


כדי לעסוק כחשמלאים כיום יש צורך בקבלת רישיון מטעם משרד העבודה (משרד הכלכלה). רישיון זה נדרש בכל דרגות החשמלאים, לרבות דרגת חשמלאי מוסמך. במכללת אורט ירושלים ניתן לקחת חלק בקורס חשמלאי מוסמך, מסלול לימודי תעודה שבו ניתן לקבל את ההכנה הנדרשת לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים שעורך משרד העבודה לצורך קבלת רישיון החשמלאים.


בוגרי קורס חשמלאי מוסמך באורט ירושלים יכולים להתמחות בסוגים שונים של עבודות חשמל, למעט בעריכה של תכניות ביצוע המתקנים שבהם עוצמת הזרם גבוהה מ - 3x80A, או חשמל תלת פאזי. נוסף על כך, באפשרותם לבצע עבודות חשמל בהשגחה ובנוכחות של בעלי רישיון החשמל המתאים לכך.


תכנית הלימודים


במהלך הכשרת טכנאים זו, המשתתפים מקבלים שלל כלים להשתלבות כחשמלאים בפרויקטים של פיקוח והתקנה במתקני חשמל. הם שמים דגש על שלל עבודות החשמל הנדרשות במבני מגורים, במבני עסקים ומשרדים וכן בבתי מלאכה, תוך שהם מתמקדים במתקנים במתח נמוך.


בתחילתה של ההכשרה הם מתוודעים לענפי מדעים בסיסיים כגון פיזיקה, מתמטיקה ואלקטרוניקה. לאחר מכן, הם עוסקים בתורת החשמל ולומדים על תהליכי המיתוג ועל שיטות הבקרה הנדרשות במתקני החשמל. הם מכירים גם את התקנים המחייבים את העוסקים בחשמל ולומדים על קריאת שרטוטים והפקתם ועל ביצוע נכון של מדידות.


מתכונת הלימוד


בהתאם להנחיות משרד הכלכלה, היקפו של הקורס להסמכת חשמלאים מוסמכים הוא 1080 שעות. זהו קורס ערב שבו 3 מפגשים במהלך השבוע. בקורס משולבת עבודה מעשית במערכות חשמל לצד השיעורים העיוניים.


חיילים משוחררים אשר עונים להגדרת החוק יכולים לקבל מימון של עד 90 אחוזי הנחה בשכר הלימוד בקורס. מימון הנחה זו מתבצע על ידי הקרן להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס זה לומדים בהרחבה על עקרונות בתחום החשמל, בין היתר נלמדים הנושאים הבאים:

 

 

 • שרטוט טכני
 • שיטות מיתוג
 • מכנות חשמל
 • תקני החשמל
 • תכנון מתקנים
 • תורת החשמל
 • אנגלית טכנית
 • מדידות בחשמל
 • בקרים מתוכנתים
 • עקרונות מתמטיקה
 • אלקטרוניקה תעשייתית
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המעוניינים להמשיך לפתח את הכישורים המקצועיים שברשותם יכולים ללמוד בתכניות נוספות ללימודי תעודה המתקיימות במכללת אורט ירושלים. בין היתר, ניתן ללמוד בקורס בית חכם, שבו יכולים עובדים בעלי ניסיון מקצועי בתחום החשמל להרחיב את הידע שברשותם ולקבל את ההסמכה הנחוצה לטכנאים לבתים חכמים שבהם מותקנות מערכות שליטה מתקדמות.


נוסף על כך במכללה זו מוצעות תכניות מגוונות ללימודי הנדסאים, כגון הנדסאי חשמל, הנדסאי מכונות, הנדסאי בניין, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי תוכנה, הנדסאי ביוטכנולוגיה ועוד תכניות נוספות. מסלולים אלה מוכרים על ידי מה"ט, מטרתם היא הכשרתם של הנדסאים מיומנים לענפים שיש להם ביקוש בתעשייה הטכנולוגית. במהלך לימודים אלה הסטודנטים מפתחים מגוון של מיומנויות טכנולוגיות, ניהוליות ותפעוליות שחשובות בתעשייה של היום וגם מתנסים בפועל ביישומן בפרויקטים מעשיים ועבודה במעבדות.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. כמו כן, עליהם לעבור ראיון בפני וועדת קבלה הבוחנת את התאמתם למסלול. אין צורך בניסיון מקצועי קודם בתחום החשמל כדי ללמוד בתכנית זו והיא מתאימה גם למי שברצונם לעשות את תחילת דרכם כחשמלאים.

 

תעודה


בתום הקורס, על הבוגרים לגשת לכמה בחינות חיצוניות שנערכות על ידי משרד הכלכלה. מי שעוברים את הבחינות הללו בהצלחה מקבלים תעודת חשמלאי מוסמך המוענקת על ידי משרד הכלכלה ומכללת אורט ירושלים.


את רישיון החשמלאי המוסמך מקבלים אחרי צבירת וותק מתאימה בתחום. כעבור שנה של ניסיון מעשי ניתן רישיון חשמלאי עוזר. אחרי שנתיים נוספות ניתן רישיון חשמלאי מעשי. לאחר מכן ניתן לקבל את רישיון החשמלאי המוסמך. יש לציין כי זכאות לקבלת רישיון החשמלאים כפופה לתקנות חוק החשמל.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים