קורס עיצוב גרפי באורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
קורס עיצוב גרפי באורט כפר סבא

קורס עיצוב גרפי - אורט כפר סבא


עיצוב גרפי הוא תחום עיסוק שמשלב בין יצירה לבין שימוש בטכנולוגיות ותוכנות מתקדמות. מעצבים גרפים צריכים להפגין, לצד חוש אסתטי מפותח, גם שליטה ביישומי מחשב ובמגוון התוכנות הקיימות בשוק, וכן הבנה בעולמות התקשורת, השיווק והפרסום. חלק מעבודתם של מעצבים גרפיים הוא הפקה של יצירות לדפוס וכן בעבודות הוצאה לאור.


ניתן לרכוש את סט המיומנויות הדרוש למעצבים גרפיים באמצעות הכשרות מקצועיות וקורסים המועברים בשלל מוסדות לימוד, מכללות ובתי ספר לעיצוב. במכללת אורט כפר סבא מוצע קורס עיצוב גרפי שבו לומדים כיצד להשתמש במגוון של תוכנות וכן רוכשים השכלה עיצובית מקיפה.


תכנית הלימודים


בתכנית הלימוד נסקרים עקרונות בסיס בעיצוב גרפי וגרפיקה, כולל טיפוגרפיה, מלל ואיור. הסטודנטים רוכשים שליטה במבחר יישומי מחשב ולומדים כיצד לעבוד עם תוכנות עיצוב שנמצאות בשימוש רחב בתעשייה, כגון אילוסטרייטור, אינדיזיין, ופוטושופ.

 

הדגש המרכזי בקורס הוא על הקניית הבנה בתחום העיצוב וכן בתכנון מוצרים תקשורתיים ובתקשורת כמדיום, כמו גם התמקצעות הסטודנטים בהוצאה לאור ובייצוא לדפוס של פרויקטים.


הסטודנטים לומדים תכנים עיוניים ותיאורטיים, תולדות העיצוב החזותי ויסודות העיצוב הגרפי, וכן רוכשים ידע מעשי באמצעות השתתפות בסטודיו בנושאים שונים. כמו כן, חלק מתכני הקורס עוסק בכישורים נדרשים למציאת עבודה בתחום, כולל הנחיית הסטודנטים על הצגה והכנה נכונה של תיק עבודות.


מתכונת הלימודים

 

משכו של הקורס הוא כשנת לימודים אחת, והיקפו הוא 448 שעות אקדמיות. המפגשים נערכים פעמיים בשבוע, כאשר כל אחד מהם מונה 4 שעות אקדמיות.

 

לצד הלימודים העיוניים ורכישת השליטה ביישומים ותוכנות במחשב, הסטודנטים גם מבצעים פרויקטים בעיצוב כדי לקבל התנסות פרקטית בעבודה בתחום, ומשתתפים בלימודי סטודיו שבהם מוקנה ידע מעשי.

 


נושאי לימוד


הנושאים הנלמדים בקורס משלבים בין יסודות תיאורטיים לבין ידע מעשי והיכרות עם מגוון של תוכנות מחשב לעיצוב:

 

 

  • טיפוגרפיה
  • רישום וצבע
  • עיצוב אריזות
  • הבאה לדפוס
  • מבוא לאילוסטרייטור
  • יסודות העיצוב הגרפי
  • תולדות העיצוב החזותי
  • שימוש בתוכנת אינדיזיין
  • היכרות עם תוכנת פוטושופ
  • ועוד


על מוסד הלימודים


במכללת אורט כפר סבא מתמחים בהוראת תחומי העיצוב, הבנייה, המנהל, והטכנולוגיה. הדגש ששמים על שימוש בטכנולוגיות מתקדמות מתבטא במסלולי הלימוד השונים: לימודי עתודה טכנולוגית, לימודי הנדסאים וכן בקורסים ובהכשרות השונות שמוצעות במסגרת לימודי התעודה במכללה.


המכללה ממוקמת בין הערים רעננה וכפר סבא, במיקום נגיש לתחבורה ציבורית.


צוות ההוראה במכללה כולל אנשי מקצוע ומרצים בעלי ניסיון ורקע אקדמי נרחב, שמציעים לסטודנטים ליווי ותמיכה במהלך לימודיהם.


בין הקורסים המוצעים במסגרת לימודי התעודה במכללה ניתן למנות קורס עיצוב פנים, קורס צורפות, קורס עיצוב אתרים באינטרנט, קורס עיצוב והפקת אירועים, ועוד.


תנאי הקבלה

 

על מנת להשתתף בקורס עיצוב גרפי במכללה, יש להחזיק בתעודת סיום 12 שנות לימוד או יותר. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור בהצלחה מבחן שבודק את התאמתם ללימודי התחום.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בחובות הפדגוגיות של הקורס ודרישותיו, זכאים לתעודת בוגרי קורס עיצוב גרפי מטעם בית הספר לעיצוב ORT Design של מכללת אורט כפר סבא.

 

אפשרויות תעסוקה


מעצבים גרפיים מוכשרים הם מצרך מבוקש במגוון של ארגונים, חברות, ויכולים גם לעסוק כעצמאים וכפרילנסרים. בעולם הטכנולוגי של היום, בו יש משקל רב למדיום הויזואלי, גרפיקה מדויקת ואפקטיבית יכול להיות גורם מכריע במיתוג ובפרסום מוצלח של מוצרים.

 

קיים מבחר רחב של תחומים בהם מעצבים גרפיים יכולים לעסוק: עיצוב אתרים ללקוחות ולעסקים קטנים כגדולים, הוצאה לאור והפקה לדפוס, עבודה בתקשורת, במשרדי פרסום ושיווק, וענפים רבים נוספים בתעשייה.


על מנת להגדיל את אפשרויות התעסוקה, מעצבים גרפיים יכולים להשתתף בהכשרות מקצועיות נוספות וללמוד בניית אתרים, עריכת וידאו, שיווק דיגיטלי וסושיאל, ומגוון נוסף של תחומים קרובים.


בקורס עיצוב גרפי במכללת אורט כפר סבא כוללים במסגרת הלימודים תכנים שיכולים לסייע במציאת עבודה בהמשך, כגון בניית תיק עבודות והצגתו למעסיקים פוטנציאליים.

 

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
Whatsapp Whatsapp