הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול באורט רחובות

הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול באורט רחובות

מסלול הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול באורט רחובות


ההתפתחויות הטכנולוגיות התדירות יוצרות שינויים בתעשייה ובמשק, הן בישראל והן ברמה הגלובלית. המורכבות הגוברת של תהליכים בארגונים ומפעלים תעשייתיים, כמו גם בחברות המספקות שירותים שונים, יוצרת צורך בהנדסאי תעשייה וניהול שמתפעלים, מפקחים ומייעלים תהליכים ותפוקות של ייצור וכן משלבים מערכות מידע בעבודה השוטפת.


במסלול הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול במכללת אורט רחובות ניתנת הזדמנות לסטודנטים ללמוד את תשתית הידע הרב תחומי בניהול, טכנולוגיה והנדסה תוך התמקדות במערכי שיווק טכנולוגי וביחסים ההדדיים הקיימים בין הארגונים השונים לבין הלקוחות והצרכנים.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מיועדת לפיתוח יכולות ניהול, פיקוח ושיפור של תפעול וייצור בשלל תעשיות שונות, כמו גם הקניית כישורי הפעלת מערכות מידע והטמעה שלהן. הידע שנרכש במסגרת הלימודים הוא מקיף, במטרה לתת לסטודנטים להנדסאי תעשייה וניהול הבנה רחבה על מגוון התהליכים המתבצעים בארגונים במשק.


התכנים הייעודיים להתמחות בשיווק וניהול מתמקדים בהיבטים השונים של תחום השיווק בחברות וגופים עסקיים, ובפרט שיווק טכנולוגי. הסטודנטים סוקרים במסגרת לימודיהם תיאוריות ואסטרטגיות שיווקיות כולל מחקרי שוק, לומדים נושאים מרכזיים בכלכלה, רוכשים ידע נחוץ במכירות, ועוד.

 


מתכונת הלימודים


הסטודנטים בוחרים בין מסלול בוקר לבין מסלול ערב, שהמפגשים שלו נערכים גם ביום שישי. אורך מסלול הבוקר הוא כשנתיים, ואורך מסלול הערב הוא כ- 3 שנים.


הסטודנטים במסלול הנדסאי תעשייה וניהול רוכשים לצד הידע התיאורטי גם ידע מעשי על העבודה בשטח, באמצעות תכנים פרקטיים המשולבים בתכנית הלימודים כמו עבודה בתוכנת MS-Project לניהול פרויקטים וכן סיורים לימודיים בחברות מובילות בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

 

  • ניהול הייצור
  • מסחר בינלאומי
  • כלכלה תעשייתית
  • ביצוע מחקרי שוק
  • עקרונות בסיס בשיווק
  • סטטיסטיקה והסתברות
  • דרכי התנהגות של צרכנים
  • שימוש בתוכנת MS-Project
  • ועוד


על מוסד הלימודים


במכללת אורט רחובות ניתן להשתתף בלימודים למקצועות טכנולוגיים, הנלמדים בשלושה מסלולים: הנדסאי, עתודה, ולימודי תעודה שכוללים הסבת אקדמאים וכן קורסים מקצועיים במגוון תחומים. המכללה פועלת כ - 30 שנים בתחום ההוראה וההשכלה הטכנולוגית, וכיום לומדים בה יותר מ - 1700 סטודנטים.


מסלול ההנדסאים במכללה מאפשר לסטודנטים לקחת חלק בלימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה והנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרואופטיקה, הנדסאי תוכנה והנדסאי חשמל. לימודי ההנדסאים מתקיימים במתכונת גמישה המאפשרת לסטודנטים לבחור בין מפגשים בשעות הבוקר לבין מפגשים בשעות הערב ובימי שישי, וכך לשלב בין לימודים לעבודה.

 

במכללה שמים דגש על השתלבות הבוגרים בתעשייה ולכן משלבים בתכניות הלימודים תכנים מעשיים, כולל סיורים לימודיים והשתתפות במעבדות מחקר. כמו כן, מתקיימים שיתופי פעולה בין המכללה לבין ארגונים וחברות שונות במשק הישראלי שמתבטאים בפעילויות שונות כגון ירידי תעסוקה.

 

 

תנאי קבלה


המועמדים צריכים להחזיק בתעודת בגרות שבה ציון עובר במקצועות מתמטיקה, אנגלית והבעה עברית. הרמה הנדרשת במתמטיקה ובאנגלית היא 3 יחידות לפחות, ובהבעה עברית לפחות 2 יחידות.


מעבר לכך, מתקבלים גם מועמדים שעוברים בהצלחה מכינה קדם הנדסאית.


תעודה


על מנת להיות זכאים לתעודת הנדסאי, על הסטודנטים לעבור בחינות פנימיות וכן בחינות חיצוניות - מבחני מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע), כמו גם להגיש בהצלחה את פרויקט הגמר של המסלול.


תעודת הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול מוענקת לזכאים, מטעם מה"ט.

 


אפשרויות תעסוקה


הנדסאי תעשייה וניהול יכולים להשתלב בעבודה במגוון של תעשיות, כולל בהייטק ובגופים ציבוריים. בין תחומי האחריות שאותם ממלאים העוסקים בתחום זה ניתן למנות אבטחת איכות של מוצרים, תכנון ופיקוח על תהליכי הייצור השונים, שיווק על ענפיו השונים, ניהול תפעול מערכות מלאי, ותפקידים רבים נוספים.


קיימת דרישה להנדסאי תעשייה וניהול בעלי כישורים ויכולות ניהוליות גבוהות, במגזרים רבים של התעשייה שבהם זקוקים לאנשי מקצוע על מנת לנהל מערכות ייצור שמתפתחות והופכות למורכבות יותר ויותר. בהתאם לדרישה, רמות השכר גבוהות בתחום גבוהות יחסית, בייחוד עם צבירת ותק. כמו כן, קיימות במקצוע הזדמנויות לקידום ופיתוח הקריירה.

 

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות
Whatsapp Whatsapp