קורס בית חכם במכללת אורט ירושלים

אורט ירושלים

קורס טכנאי בית חכם במכללת אורט ירושלים

 

שוק הבתים החכמים חווה בעשור האחרון פריחה אדירה, החידושים הטכנולוגיים מאפשרים גמישות רבה מאי פעם בשליטה על מערכות הבית מרחוק וכן על שמירה על ביטחון הבתים. כיום הדגש בענף הוא על מערכות נוחות ומתקדמות שגם מאפשרות חיסכון באנרגיה וכך גם חיסכון בעלויות.


במכללת אורט ירושלים יכולים בעלי רקע מקצועי בתחום החשמל ללמוד בקורס בית חכם, ובו להכיר מערכות מתקדמות ומבוקשות בשוק. המשתתפים מתוודעים לפעילותן של מערכות מודולריות שבעזרתן ניתן להפעיל את מכשירי החשמל בבתים בדרך מתקדמת, נוחה וחסכונית. את הידע הנרכש במהלך הקורס יכולים הבוגרים ליישם בעבודתם בתחום החשמל וכך להרחיב את היצע הלקוחות שלהם ולגוון את הפרויקטים שבהם הם משתלבים. כמו כן, הם יכולים להשתלב בשלל החברות הפועלות כיום בשוק בתחום הבתים החכמים ואף להקים יוזמות משלהם בענף מבוקש זה.

 

 

תכנית הלימודים


במהלך קורס זה, המשתתפים מכירים לעומק את היסודות הטכניים של תחום הבית החכם ורוכשים מגוון של כלים הנחוצים להתקנתן ולתפעולן השוטף של מערכות בתים חכמים.


הם מתמקדים בשתי מערכות פופולריות בתחום - מערכת IGH האלחוטית ומערכת ETS החוטית, שתי מערכות בקרים המאפשרות כל אחת שליטה במערכות הבית החכם. המשתתפים סוקרים את תכונותיה של כל מערכת, את היתרונות והחסרונות שלה ואת תרומתה ליעילות הבית החכם. הם סוקרים את מערכות IGH ולומדים על התוכנות הנדרשות לתפעולן, על המפסקים החכמים המשולבים בהן ועל אפשרויות השליטה החכמות והירוקות שלה, המאפשרות חיסכון בחשמל. לאחר מכן, נלמדים עקרונות השימוש במערכות ETS של חברת הטכנולוגיה Schindler electric, חברה בין לאומית בתחום שימור האנרגיה, הפועלות בהתאם לתקן האירופאי לבתים חכמים.


מתכונת הלימוד


היקפו של קורס בית חכם הוא כ - 5 חודשים והוא כולל 100 שעות לימוד אקדמיות. המסלול מתקיים כקורס ערב וכך מתאים לעובדים בתחום החשמל המעוניינים לשלב את ההכשרה עם עבודתם. בקורס משולבת למידה עיונית יחד עם התנסות פרקטית בשימוש במרכיבים הטכנולוגיים הנלמדים. באופן זה יכולים המשתתפים לצבור ניסיון יישומי לקראת השתלבותם בשוק העבודה.

 

 

נושאי הלימוד


תלמידים בקורס בתים חכמים לומדים מגוון של סוגיות טכנולוגיות מתקדמות, בין היתר נלמדות הנושאים הבאים:

 

  • מעגלים מורכבים
  • בקרים מסוג ETS
  • בקרים ויחידות קצה
  • תכנון בסיסי של מעגלים
  • שילוב פונקציות בבקרים
  • מערכות חוטיות בשימוש
  • חיבור הרכיבים האנלוגיים לבקרים
  • תפעול התוכנה והתקנת מערכות IGH
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת אורט ירושלים ניתן לקחת חלק בקורסים נוספים לתעודה, בענפים כגון חשמל ועיצוב. בתחום החשמל והאלקטרוניקה, ניתן ללמוד גם בקורס חשמלאי מוסמך שבו ניתן ללמוד לקבלת הדרגה הראשונה בתחום החשמלאות. לימודי תעודה אלה מתאימים הן לאנשי מקצוע והן למעוניינים להשתלב מקצועית בענף טכנולוגי חדש, והם משלבים ידע עדכני ופרקטי הנחוץ לאנשי המקצוע בענפי העיסוק השונים.


נוסף על כך, במכללה נערכות שלל תכניות ללימודי הנדסאים. מסלולים אלה מוכרים על ידי מה"ט ובהם יכולים הבוגרים להתכונן לקראת השתלבות בתעשייה הטכנולוגית בשלל תפקידים מבוקשים. תכניות לימודי ההנדסאים מתקיימות במקרים רבים במתכונת ערב או בוקר וכך הסטודנטים יכולים להתאים את הלימודים לשילוב עם עבודה. בין המסלולים שאותם ניתן ללמוד במכללה זו ניתן למנות לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ועוד. במכללה פועלת גם מכינה להנדסאים עבור מי שמעוניינים לשפר את סיכויי קבלתם למסלולי ההנדסאי השונים.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד אנשי מקצוע בעלי רקע בתחום החשמל, שמעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם ולהתמקצע גם בהתקנה ושירות למערכות בתים חכמים. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד ישירות לצורך קבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה.

 

תעודה


תעודת גמר מטעם מכללת אורט ירושלים מוענקת לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות בקורס.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp