קורס שמאות רכוש במכללת אפיק

שירות אישי - צור קשר

מכללת אפיק
מכללת אפיק
מכללת אפיק
מכללת אפיק
מכללת אפיק

קורס שמאות רכוש במכללת אפיק

 

שמאי רכוש אומדים את הערך הכספי של קניין ורכוש, זכויות וכן מוניטין עבור גופים עסקיים ופרטיים שונים, ביניהם חברות בתחומי החקלאות והביטוח, משרדים בענפים שונים, ועוד. כך, שמאי רכוש מעריכים את הנזק שנגרם לפריטי רכוש, למוניטין וכן הלאה, כותבים חוות דעת לגבי המקרה שגרם לנזק, מגשרים בין צדדים הנמצאים במחלוקת או פועלים מול שמאי נגדי.


על מנת לרכוש את הידע הנדרש עבור עיסוק בשמאות רכוש, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות וכך לקבל תעודת שמאי ממוסד הלימודים. בין האפשרויות העומדות בפני מי שרוצים להיות שמאי רכוש , ניתן לציין את קורס שמאות רכוש במכללת אפיק.


תכנית הלימודים


הלימודים מיועדים להקניית הבנה של תפקיד השמאי, תחומי האחריות שלו והסמכויות שנמצאות ברשותו. במסגרת הלימודים, המשתתפים סוקרים את תחומי הידע שבהם שמאי רכוש צריכים להיות בקיאים: הבנה חוקית בחוזים ובפוליסות ביטוח, שימוש בכלי עזר כגון מחירון דקל ומערכת אומדן, ורכישת היכרות עם בעלי תפקידים שעמם מתקשר השמאי, כמו מומחי חקירות אש ומהנדסים.

 

כמו כן, הסטודנטים לומדים דרכים שונות שבהן ניתן להעריך נזקים, ורוכשים שליטה בכתיבת חוות דעת שמאיות.

 


מתכונת הלימודים


במהלך הקורס הסטודנטים משתתפים ב - 13 מפגשים, שנערכים פעם בשבוע. אורכו של כל מפגש הוא 3 שעות, וניתן להשתתף בהם באופן פרונטלי במכללה עצמה או ללמוד דרך האינטרנט.


כחלק מהלימודים, מתנסים הסטודנטים בעבודה מעשית בתחום, באמצעות התנסות פרקטית, למידה ממקרי בוחן, סיור לימודי באתר נזק, וכתיבת חוות דעת בשטח. בין התכנים הנלמדים בקורס גם הכנה לכניסה לעבודה בעולם השמאות, כולל למידת עקרונות של שיווק ופרסום שיכולים לסייע בקידום הקריירה בענף.


במהלך הקורס הסטודנטים נבחנים במבחן אמצע ובמבחן גמר ונדרשים להגיש עבודה בסיום הקורס.


נושאי הלימוד


הקורס מקיף את הידע הדרוש לשמאי רכוש על כלל היבטיו המקצועיים וכולל גם תכנים מעולמות הביטוח והמשפט, ביניהם:

 

 

 • חוקי חוזים
 • מחירון דקל
 • הערכות נזקים
 • חקירת מקרי שריפות
 • סוגי כלי עבודה לשמאי
 • עולמות השמאות והביטוח
 • עבודה מול גופים ציבוריים
 • תחקורי מקרים וסיבות לנזקים
 • פוליסות ביטוח שונות והתאמות
 • הערכת נזקים של גידולים חקלאיים
 • ועוד


על סגל ההוראה


המרצה בקורס שמאי רכוש הוא איש מקצוע מנוסה בתעשייה ובהדרכה, בעל רקע אקדמי נרחב, שפועל גם כחבר בארגון שמאי הרכוש בישראל, כמו גם בלשכת שמאי המקרקעין הישראלית.


על מוסד הלימודים


מכללת אפיק הוקמה בשנת 2008 והיא בין מוסדות הלימודים הפועלים בתחום ההכשרות המקצועיות לשמאות. מסלולי הלימוד המגוונים שמוצעים במכללה נערכים בתחומי שמאות המקרקעין ושמאות הרכוש. המסלולים מועברים הן בקמפוסים של המכללה, הממוקמים ברחובות, בתל אביב ובחיפה, והן במערך אינטרנטי שבו הסטודנטים יכולים להשתתף אונליין מכל רחבי הארץ.


תכניות הלימוד במקצועות השונים משלבות בין ידע תיאורטי לבין היישומים הפרקטיים שלו, ומתעדכנות לפי ההתפתחויות הכלכליות, העסקיות והטכנולוגיות שמתרחשות כל העת - זאת מתוך תפישת חשיבות ההשתלבות המהירה של הסטודנטים בשוק העבודה לאחר שהם מסיימים את הלימודים. נוסף על שילוב הכנה לקראת עבודה בחומר הלימוד, הבוגרים יכולים להיעזר בשירותי החטיבה הייעודית להשמה וכן להשתתף בכנסים, השתלמויות מקצועיות וימי עיון שאותם עורכת המכללה בשיתוף אנשי מקצוע מהתחומים הרלבנטיים.

 


תעודה


המשתתפים שעומדים בדרישות הפדגוגיות של הקורס ובחובות הנוכחות, שהציון המשוקלל הסופי שלהם הוא 80 או יותר, זכאים לתעודת סיום קורס שמאות רכוש מטעם מכללת אפיק.


דרישות הקורס כוללות נוכחות בלפחות 80% מן המפגשים, כולל השתתפות בסיור נזקים וכן כתיבת חוות דעת ראשונית. מעבר לכך, על המשתתפים לעבור בוחן במהלך הקורס בציון של 60 או יותר, ולעבור מבחן שמתקיים בתום הקורס בציון של 80 או יותר. על מנת לסיים את הקורס בהצלחה, הסטודנטים נדרשים להגיש עבודת גמר במסגרתה יש לכתוב חוות דעת שמאית.


אפשרויות תעסוקה


ניתן לעבוד בשמאות רכוש במגוון של ארגונים, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. חברות ביטוח וגופים חקלאיים בפרט נעזרים בשירותיהם של שמאי רכוש, והם יכולים לעסוק בשמאות כשכירים בחברות שמאות או משרדי שמאים, או לחילופין לפעול כעצמאיים.

 

 

למידע נוסף לחצו: מכללת אפיק
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp