קורס עיצוב פנים באורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
קורס עיצוב פנים באורט ירושלים

קורס עיצוב פנים - אורט ירושלים


להפנים את עיקרי העיצוב


למעצבי פנים השפעה רבה על המראה החיצוני והתפישה שלנו של חדרים, מבנים וחללים; באמצעות תכנון ושימוש נכונים בריהוט, תאורה, צבעים, צורות, ואמצעים נוספים העומדים לרשות מעצב הפנים, הוא יכול לגרום לחללים להיראות רחבים ופתוחים או אינטימיים ופרטיים.


במסגרת עבודתו של מעצב הפנים על ביצוע פרויקטים עיצוביים, הוא צריך להפגין ראייה עיצובית רחבה שעבורה נדרשת הבנה במגוון של היבטים, ויזואליים, תיאורטיים, וטכנולוגיים. על מנת לרכוש את ההיכרות הנחוצה עם הידע האסתטי והאדריכלי המקיף שמעצב הפנים צריך להיות בקיא בו, וכן עם יישומי מחשב שונים, המתעדכנים באופן תדיר, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות שונות.


תושבי ירושלים והסביבה שמתעניינים בקריירה בענף רב תחומי זה, יכולים ללמוד בקורס עיצוב פנים שנערך בבית הספר לעיצוב ORT Design של מכללת אורט ירושלים.


תכנית הלימודים


התכנים הנלמדים במסגרת הקורס מיועדים להקניית המיומנויות והכלים הנדרשים לשם תכנון ועיצוב פרויקט דרך כל שלביו - מרעיון ליישומו. המשתתפים לומדים את שלבי התכנון של עיצוב פרויקט מגורים, רוכשים היכרות עם חומרי הבניין בהם נעשה שימוש ועם תשתיות ומערכות בניין המגורים, ומקבלים כלים אדריכליים מרכזיים כמו שליטה בתוכנת אוטוקד לשרטוט ותכנון באמצעות מחשב, טכניקות שונות לרישום, ועוד. כמו כן, הסטודנטים לומדים כיצד לשלב רהיטים ותאורה בעיצובי הבית והחללים השונים.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים נערכים במתכונת לימודי ערב, שמתאימה לאנשים עובדים וכן להורים - המפגשים הם דו שבועיים ונפרשים על פני שלושה סמסטרים ברצף. כל מפגש בן 3 שעות שלמות, כאשר סך כל שעות הלימוד הוא 400 שעות אקדמיות.


לצד ידע תיאורטי ומושגי יסוד נדרשים, תכנית הלימודים משלבת גם פרקטיקה רבה: הסטודנטים משתתפים בסטודיו מבוא וסטודיו מגורים במסגרתם מבצעים פרויקטים, מתרגלים שימוש בתוכנת אוטוקאד, ובסיום הלימודים נדרשים להגיש פרויקט גמר על מנת ליישם את החומר הנלמד. נוסף על כך, במסגרת תכנית הלימודים משולבים גם תכנים המכינים את המשתתפים לקראת שוק העבודה ומסייעים להבין את דרישותיו והדרכים שבהם הם יכולים לקדם את עצמם לאחר סיום הלימודים.


נושאי הלימוד

 

 

  • אוטוקאד
  • מבוא לעיצוב פנים
  • שילוב ריהוט ותאורה
  • טכניקות רישום לאדריכלים
  • שלבים של תכנון פרויקט מגורים
  • קומפוזיציה דו ממדית ותלת ממדית
  • מבנים: חומרים, מערכות הבית, ותשתיות
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים


במכללת אורט ירושלים, שפועלת מזה 5 עשורים, שמים דגש על העברת ידע מעשי לסטודנטים שאותו הם יכולים ליישם בשוק העבודה, כמו גם הקניית כישורים טכנולוגיים ומדעיים על מנת לסייע להם בשילוב מיטבי במשק הישראלי. כחלק מתפישת החשיבות של ההשתלבות בעולם התעסוקה, המכללה מקיימת שיתופי פעולה עם ארגונים וחברות בתחומים שונים במשק שיכולים לסייע בהשמת הבוגרים לאחר סיום לימודיהם, כולל ירידי תעסוקה.


מסלולי הלימוד במכללה נערכים במבחר של נושאים ומקצועות מבוקשים בשוק העבודה, וביניהם לימודי תעודה, לימודי הנדסאים וכן לימודים לעתודאים. בית הספר לעיצוב ORT Design פועל במסגרת המכללה ומציע שלושה מסלולים ללימודי הנדסאים המוכרים על ידי המכון להכשרה טכנולוגית (מה"ט): הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי אדריכלות נוף, והנדסאי עיצוב מדיה. כמו כן, מתקיימים באורט דיזיין לימודי תעודה בקורסים מגוונים, ביניהם גרפיקה ממוחשבת לדפוס, שזירת פרחים, ועוד.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל יש לעבור ראיון אישי המתקיים מול מנהל היחידה ללימודי תעודה במכללה.


תעודה


המסיימים את הקורס בהצלחה, מגישים את פרויקט הגמר ועומדים בדרישותיו, זכאים לתעודת מעצב פנים מטעם בית הספר לעיצוב ORT Design של מכללת אורט ירושלים.


אפשרויות תעסוקה


בפני מעצבי פנים עומדות אפשרויות מגוונות בשוק העבודה; הם יכולים לפעול כפרילנסרים או לפתוח סטודיו עצמאי, או לחילופין לעבוד במשרדי עיצוב פנים ומשרדי אדריכלות, ובחברות שונות העוסקות בעיצוב פנים ועיצוב הבית.


כמו כן, מעצבי פנים שבוחרים להמשיך ולהתמחות בהכשרות מקצועיות נוספות, כגון עיצוב מטבחים או התמקצעות בתוכנות ויישומי מחשב נוספים.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים