רוצה פרטים על למה לבחור בהנדסה כימית בסמי שמעון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מהנדסים לעולם טוב יותר: בוגרי הנדסה כימית עוזרים לתעשייה וגם לסביבה


חוקרים, מנהלים וגם שומרים על הסביבה: איך נראים החיים של בוגרי הנדסה כימית?


"כשאני מדברת על הנדסה כימית, רוב האנשים חושבים על הטבלה המחזורית, אלקטרו כימיה או כל נושא אחר שלומדים בתיכון" אומרת ד"ר אריאלה בורג, רמ"ח הנדסה כימית, ב- sce, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון קמפוס באר שבע, "בפועל רבים מבוגרי החוג מאיישים תפקידי מפתח בתעשיות, חברות תרופות וסטרטאפים ביוטכנולוגיים, בזכות תכנית לימודים עם אוריינטציה יישומית, הקשובה לצרכי התעשייה".


ואכן, המחלקה להנדסה כימית במכללה, שהינה מהוותיקות והמובילות בארץ, שמה לעצמה למטרה להוות את חוד החנית בהכשרה איכותית של מהנדסים לענפי התעשייה השונים –


החל ממחקר ופיתוח של חומרים, מוצרים ותהליכים והאופטימיזציה שלהם, וכלה בתחום איכות הסביבה והתעשיות הירוקות, שיפור הייצור וניהולו, תכנון מפעלים, בטיחות, ניתוח ואנליזות כלכליות ועוד.


"מתוך ההבנה שהן התעשיה העולמית והן זו המקומית, זקוקות לאנשי מקצוע מעולים עם הבנה עמוקה במגוון רחב של נושאים, החלטנו לשלב במסגרת התואר מספר התמחויות – תעשיה תהליכית, ביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה ביוטק, אנרגיה וטכנולוגית מים" ממשיכה ד"ר אריאלה בורג "וחשוב להדגיש, מעבר לדגש היישומי הברור, מנחה אותנו גם זה החברתי. להנדסה יש גם תפקיד ערכי, ואנחנו בהחלט מחפשים צעירים עם שליחות וחזון, שבמסגרת החברות בהן ישתלבו, יוכלו להוביל משימות לתועלת הציבור והסביבה. אצלנו במכללה קוראים לזה – מהנדסים לעולם טוב יותר. כך חלק מהבוגרים שלנו עוסקים בהפחתת זיהום אויר ומים ממפעלים, אחרים מפתחים תרופות וציוד רפואי מציל חיים ועוד דוגמאות רבות"


אז הסטיגמה של אנשים בחלוק לבן שלא יוצאים מהמעבדה היא מיתוס ?


"זה מאוד תלוי בך – הסטודנט או הבוגר. לצד אלו שמאוד אוהבים את עבודת המעבדה, ישנם רבים אחרים שמחפשים דווקא את התפקידים הניהוליים או האסטרגיים וכאלו יש בשפע – מניהול צוות וניהול פרוייקטים, לראשי מחקר ופיתוח וכו'".


Sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, פועלת בשני קמפוסים - אשדוד ובאר שבע, והיא היום המכללה האקדמית להנדסה הגדולה בארץ.


לבדיקת התאמתכם ללימודים בחוג להנדסה כימית, ולבדיקת זכאותכם למלגת לימודים לשנה שלמה מלאו את פרטיכם

שירות אישי חינם

צריך פרטים על למה לבחור בהנדסה כימית בסמי שמעון?

רוצה לדעת יותר על למה לבחור בהנדסה כימית בסמי שמעון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על למה לבחור בהנדסה כימית בסמי שמעון? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,085 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן