רוצה פרטים על למה ללמוד הנדסת תוכנה ב-SCE?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך


קריירה ללא גבולות: איך משתלבים בוגרי לימודי הנדסת תוכנה בהייטק?

 

דו"חות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מראים, כי תחום התוכנה הוא מהתחומים המבוקשים ביותר בשוק העבודה, וכי חברות הייטק רבות אינן עומדות במכסות הגיוס שהציבו לעצמן.


הצורך במהנדסי תוכנה בולט בכל התחומים – מסייבר ל- data science, מערכות תקשורת מתקדמות, תוכנה בשירות הרפואה ועוד.


"נוצר מצב בו בוגרים מצטיינים יכולים להרשות לעצמם להיות בררנים בנוגע למקום העבודה" אומרת ד"ר מרינה קניאז'נסקי, ראשת המחלקה להנדסת תוכנה, קמפוס אשדוד ב- SCE, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.


"וגם לבוגרים מן המניין, בד"כ נפתחות מספר הזדמנויות תעסוקתיות במקביל. זה בעיקר נובע מכך שהכל, בדרך זו או אחרת, מצריך מעורבות של איש תוכנה – מניהול מערכות תשתיתיות כמו רמזורים ושדות תעופה, דרך מערכות סטטיסטיות המנבאות תופעות טבע, תופעות כלכליות או מחלות, וכלה בכל מה שאנו רואים על צג המכשירים הניידים שלנו.


למרבה המזל, ישראל המוגדרת כ – start up nation, מאכלסת היום מרכזי פיתוח רבים, מהחדשניים ביותר בעולם, ולכן השפע התעסוקתי רחב מאוד. כמובן שאנשי הייטק הם חסרי גבולות – כשזה נוגע לתעסוקה האפשרויות מעבר לים הן אינסופיות, וגם התנאים בהתאם".


דיברנו על תחומי התעסוקה המגוונים, אולם מהן התכונות להן נדרש מהנדס התוכנה של ימינו ?


"תוכנה היא שפה בינ"ל. רב הסטודנטים יעבדו בחברות רב לאומיות, או עם ממשקים מעבר לים. זה דורש עצמאות רבה – יכולת עבודה מרחוק, למידה עצמאית ומשמעת עצמית גבוהה. מעבר לכך נושא ה – agility – הגמישות, משחק תפקיד חשוב. השינויים הם תכופים, ואנשי התוכנה הם early adapters – הראשונים לקלוט וליישם שינויים. הרבה לפני מחלקות אחרות בארגון. בנוסף – לא הרבה יודעים, אבל זהו תחום מאוד יצירתי עם רוח יזמית. כל אלו הם נושאים עליהם אנחנו עובדים עם הסטודנטים שלנו, גם במסגרת החוג, האקטונים וסדנאות, וגם במסגרת חממת היזמות שבמכללה".


SCE שהיא המכללה האקדמית להנדסה הגדולה בישראל, היא מ"יצרניות" המהנדסים הגדולות בישראל, ומתוקף כך מאפשרת לסטודנטים להתמחות במגוון תחומים: סייבר, מדעי הנתונים (data science) ותקשורת ואבטחת מידע. הלימודים מתקיימים בקמפוסים באשדוד ובבאר שבע.

 

לבדיקת התאמתכם ללימודים בחוג להנדסת תוכנה, ולבדיקת זכאותכם למלגת לימודים לשנה שלמה מלאו את פרטיכם

 

המידע בשיתוף SCE, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי חינם

רוצה פרטים על למה ללמוד הנדסת תוכנה ב-SCE?

רוצה לדעת יותר על למה ללמוד הנדסת תוכנה ב-SCE?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp