רוצה פרטים על לימודי הנדסת מכונות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך


הנדסה מחוץ לקופסה: אילו שינויים עוברים על תחום הנדסת המכונות ולמה כדאי ללמוד אותו


ממדפסות תלת מימד, לרובוטים בשירות הרפואה ורכבים אוטונומיים, תחום הנדסת המכונות נמצא בפריחה שכמותה לא הייתה שנים. הפיתוחים הטכנולוגיים המואצים של השנים האחרונות, הופכים את התחום למגוון, יצירתי ומבוקש מאוד.


"אם בעבר, כשהיו מדברים הנדסת מכונות היו מדברים על תכנון ובניית מכונות תעשייתיות כבדות, לתעשיות שהיום אנו מכנים low tech, הרי שהיום מדובר באחד המקצועות המובילים בהייטק הישראלי והעולמי, כשהאפשרויות הגלומות בו כמעט אינסופיות", אומר ד"ר גיא בן חמו ראש המחלקה להנדסת מכונות, קמפוס אשדוד, ב- sce , המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.


"כמעט כל מוצר טכנולוגי מוחשי, עבר תחת ידו או מוחו הקודח של מהנדס המכונות - החל מהמכשיר הסלולרי שלך, ועד לפאנלים סולריים להפקת חשמל מאור השמש או טורבינות רוח. נדרשת כאן חשיבה רב שכבתית שמצריכה הבנה טכנולוגית גבוהה, לצד חשיבה מחוץ לקופסה, חדשנות ויצירתיות. בדיוק משום כך, אנו במכללה מלמדים בשיטת לימודים ייחודית הקרויה project oriented – למידה באמצעות פרוייקטים, המאפשרת לסטודנט ללמוד דרך פתרון בעיות הנדסיות אמיתיות, המדמים את עבודת המהנדס בתעשייה. אנו מתחילים מפרוייקטים פשוטים ועם הזמן [יחד עם למידה תאורטית] מעלים את דרגת המורכבות ואת מספר הגורמים המעורבים בכל פרוייקט. מעבר להתנסות מהרמה התאורטית, הלוגית והטכנולוגית, יש כאן התנסות תהליכית חשובה, התחשבות בידע מצטבר רב תחומי וכיוצא בזאת. כך למעשה, הבוגרים שלנו מגיעים למעסיקים – תעשיות ההייטק וחברות אחרות, כשהם מנוסים ומכירים לא רק את תחום עבודתם, אלא גם את תהליכי העבודה."


"מאחר והאופק התעסוקתי בתחום הוא רחב מאוד, אנחנו מציעים לסטודנטים מגוון התמחויות : רובוטיקה ומערכות אוטונומיות, תיכון ועיצוב המוצר, גז טבעי ומערכות אנרגיה."


SCE המכללה האקדמית להנדסה, היא המכללה האקדמית להנדסה הגדולה בישראל, והיא פועלת בשני קמפוסים: אשדוד ובאר שבע.


לבדיקת התאמתכם ללימודים בחוג להנדסת מכונות, ולבדיקת זכאותכם למלגת לימודים לשנה שלמה מלאו את פרטיכם

  

המידע בשיתוף SCE, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי חינם

רוצה פרטים על לימודי הנדסת מכונות?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת מכונות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp