קורס מניעת אובדן עסקי במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מניעת אובדן עסקי במכללה האקדמית בוינגייט

קורס מניעת אובדן עסקי במכללה האקדמית בוינגייט - המרכז לניהול וביטחון


מאז ומתמיד פעלו שלל איומים בסביבה הארגונית, הן מצד גורמים חיצוניים והן מגורמים בתוך שורות הארגון. החל מגניבה, דרך ניצול משאבים פיזיים ועד לשימוש לרעה במידע ארגוני יקר ערך, אובדן עסקי יכול לבוא לידי ביטוי באופנים רבים. תחום מניעת האובדן מתמקד בזיהוי של דפוסים פוגעניים אלה ובנקיטת הצעדים הנדרשים להתמודדות עמם ומניעתם בעתיד. חברות וארגונים מקדישים חשיבות רבה לתחום מניעת האובדן העסקי, שכן תופעת האובדן יכולה להביא לנזקים אדירים לרווחיות הכלכלית של העסק. תחום מניעת האובדן רלבנטי במיוחד בארגונים ומפעלים גדולים במגזר התעשייתי והקמעונאי, אך הוא בעל חשיבות רבה בכל גוף עסקי שיש בו עובדים ולקוחות ושמנהל שרשראות אספקה של שירותים ומוצרים, במגוון מגזרים במשק.


במרכז לניהול וביטחון של המכללה האקדמית בוינגייט יכולים מנהלים ובכירים בארגונים ללמוד בקורס מניעת אובדן עסקי. בקורס זה נלמדים עקרונות חשובים במינעת אובדן וניהול האבטחה בשרשראות אספקה, תוך רכישה של כלים לתכנון וניהול של תהליכי מניעת אובדן במסגרות עסקיות. בעזרת הידע הנרכש במהלך הקורס יכולים הבוגרים לייעל את ההתמודדות עם תופעות של נוכלות, עבריינות רכוש ומרמה וכך לחזק את הביטחון ולהעלות את הרווחיות בארגונים שלהם.

 


תכנית הלימודים


מטרתו של קורס זה היא לאפשר למנהלים להכיר באופן מעשי את ענף ניהול ומניעת האובדן בארגונים ולהקנות להם כלים שיכולים לשמש אותם לצמצום האובדן בעסקים ובחברות שלהם. במהלך התכנית, הם סוקרים את הגורמים שעשויים להוביל לאובדן בעסקים ובמסגרות ארגוניות וכן מתוודעים לשיטות שבהן נוקטים בארגונים למניעת אובדן.


בין היתר, הם סוקרים תהליכים מקצועיים בענפי הייצור, האחסון, המלאי והשינוי שבהם יכול להתרחש אובדן. הם מקבלים כלים מענפים כגון ניהול סיכונים, ביקורת וניהול מהימנות עובדים וכן מכירים סוגיות יסוד בחוק שנוגעות לאובדן ארגוני. נוסף על כך, הם מכירים טכנולוגיות ואמצעים ממוחשבים שיכולים לסייע בשמירה על משאבים ארגוניים, לצד יישומים בתחום הסייבר ואבטחת המרחב המקוון.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 80 שעות לימוד והוא מחולק ל - 10 מפגשים שמתקיימים אחת לשבוע. לצד ההרצאות העיוניות בכיתה, הקורס כולל גם תרגולים פרקטיים וסיורים לימודיים שבהם מתנסים בפועל בשיטות הנלמדות למניעת אובדן.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס מניעת אובדן עסקי לומדים על שלל נושאים, הנה כמה מהם:

 

 • ניהול מלאי
 • ניתוח סיכונים
 • ביקורת ובקרה
 • חקירת אירועים
 • ביקורת חקירתית
 • סייבר ואבטחת מידע
 • מענה במניעת האובדן
 • היבטים במשפט ובחוק
 • ניהול מהימנות עובדים
 • תהליכים במערך הייצור
 • מסמכים בשינוע ואחסון
 • מחשוב וטכנולוגיות מיגון
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט פועל המרכז לניהול ולביטחון שבו נערכים מסלולים ללימודי תעודה בתחומי הביטחון השונים. מטרת העל של מרכז זה היא להכשיר מנהלים להובלת מערכי אבטחה בזמני חירום ובעתות שגרה. כמו כן, פועלים במרכז להעלות את המוכנות הלאומית למצבי חירום ולאירועים רבי נפגעים ומכינים בעלי תפקידים רלבנטיים להתמודדות יעילה עם מצבים אלה.


קורסים נוספים שניתן לקחת בהם חלק בבית הספר כוללים קורס ניהול מהימנות עובדים, קורס מנהלי אבטחה שנערך לפי תקן משטרת ישראל, קורס מודיעין תחרותי עסקי, קורס ניהול אבטחה בכיר, קורס ראשי משמרות, קורס בידוק ותשאול ביטחוני ועוד מבחר הכשרות בתחומי ניהול האבטחה. במכללה ניתן לקחת חלק בעוד מבחר תכניות לימודי תעודה וכן במסלולים ללימודים אקדמיים בתחומי הפעילות הגופנית והספורט. בין תחומי ההכשרות המקצועיות המתקיימות במוסד הלימוד ניתן למנות אימון והדרכת ספורט, תיירות ופנאי אתגרי, רפואה משלימה, מתודיקה ורפואה בספורט וענפים נוספים.

 

תנאי קבלה וקהל היעד


קורס זה מיועד לבעלי תפקידים בכירים בחברות, עסקים וארגונים שמעוניינים להרחיב את הידע והכלים שברשותם להתמודדות עם תופעת האובדן העסקי. בין היתר, יכולים ללמוד בקורס זה מנהלים, מנהלי תפעול, מנהלי כספים , קציני ביטחון ומנהלים ביחידות מטה ביטחון של ארגונים.


תעודה


בוגרים שעומדים בהצלחה בדרישות הקורס זכאים לתעודת גמר.

Whatsapp Whatsapp