לימודי מדעי החברה והרוח ודיפלומה בשלטון מקומי של האוניברסיטה הפתוחה במכללת אור יהודה

מכללת אור יהודה

לימודי מדעי החברה והרוח B.A. עם דיפלומה במינהל שלטון מקומי של האוניברסיטה הפתוחה במכללת אור יהודה


במכללת אור יהודה נערכת תכנית ללימודי מדעי החברה והרוח עם דיפלומה בתחום מינהל השלטון המקומי. זוהי תכנית של האוניברסיטה הפתוחה אשר מתקיימת במתכונת ההנחיה המוגברת בקמפוס מכללת אור יהודה. מסלול זה יכול לשמש לימודי המשך לבוגרי קורס מנהל השלטון המקומי והוא מתאים המיוחד לעובדי רשויות מקומיות ותאגידי שלטון מקומי שמעוניינים לקדם את הידע והכלים המקצועיים שברשותם, תוך היכרות עם מגוון סוגיות פוליטיות וחברתיות שחשובות לעובדים במגזר הציבורי.


תכנית הלימודים


במסגרת התכנית נלמדים קורסים בתחום מינהל השלטון המקומי, לצד קורסים נוספים בענפי מדעי החברה ומדעי הרוח השונים. בין התחומים הנוספים הנידונים נכללים מדעי המדינה, פוליטיקה וממשל ועוד. דרך הקורסים הנלמדים הסטודנטים יכולים להרחיב את הבנתם אודות סוגיות המתקיימות בניהול מוסדות ותאגידים בשלטון המקומי. הם גם סוקרים סוגיות חברתיות, משפטיות, היסטוריות ומגדריות שחשובות למנהלים בשלטון המקומי.


בתכנית זו סטודנטים שהשלימו בעבר את קורס "מינהל השלטון המקומי" יכולים לקבל הכרה בלימודיהם הקודמים. הם יכולים לקבל הכרה של כ - 18 נקודות זכות על הלימודים במסלול. הכרה זו ניתנת בהתאם להגשת המסמכים המעידים על ציוני הקורס הנדרש ואישור של האוניברסיטה הפתוחה.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים יכולים להשלים תכנית זו בפרק זמן של כשלוש שנים, בכל אחת משנות הלימוד מתקיימים שלושה סמסטרים, לרבות סמסטרים בחודשי הקיץ. בכל אחד מן הסמסטרים מתקיימים כשלושה קורסים המרוכזים ביום שבועי אחד החל משעות הבוקר. הקורסים נערכים במתכונת ההנחייה המוגברת הכוללת הרצאות פרונטליות בכיתה. בתכנית זו משולבים גם הקורסים לפטור אקדמי באנגלית שנדרשים לקבלת תואר אקדמי.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים בתכנית זו לומדים מגוון של קורסים בשלטון מקומי ובענפים נוספים במדעי החברה והרוח. בין הנושאים הנלמדים במסלול נכללים התחומים הבאים:

 

 

  • ביטחון סוציאלי
  • מדיניות ציבורית
  • מינהל וניהול ציבורי
  • יסודות שלטון מקומי
  • פוליטיקה השוואתית
  • כתיבת ניירות מדיניות
  • פוליטיקה וממשל בישראל
  • המדיניות הציבורית בעידן הגלובלי
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


סטודנטים במכללת אור יהודה יכולים ללמוד במסלולים נוספים של האוניברסיטה הפתוחה. בין היתר מתקיימים לימודי מדעי הרוח עם חטיבה בהוראה, ולימודי מדעי החברה והרוח עם דיפלומה של מכללת אור יהודה בתחום המגדר והקרימינולוגיה, תכנית המתאימה במיוחד לעובדים במערכת החוק ובמסגרות נוספות במגזר הציבורי.


במכללה נערכות גם תכניות מגוונות ללימודי תעודה. מסלולים אלה יכולים להתאים לעובדים שברצונם לפתח את סל הכלים המקצועי שבידיהם כדי לקדם את הקריירה בענפים כגון חשבונאות, מינהל ומקצועות טכניים שונים. כמו כן, חלק מן ההכשרות מתאימות גם למי שמעוניינים להשתלב באותם ענפים ואין ברשותם ניסיון מקצועי קודם, שברצונם לעבור הסבה מקצועית. חלק מן הקורסים מוכרים על ידי גורמים ממשלתיים, כגון משרד הכלכלה המשרד להגנת הסביבה או לשכת רואי החשבון ובסיומם ניתן לגשת למבחנים מטעם אותם גורמים כדי לקבל דיפלומה ממשלתית.


תנאי קבלה


זוהי תכנית לימודים של האוניברסיטה הפתוחה ולכן אין צורך בציון פסיכומטרי או בתעודת בגרות כדי להתקבל, במוסד הלימוד לא דורשים עמידה במספר שנות לימוד או מעבר של מכינה כדי להתקבל ללימודים. הערכת הסטודנטים נעשית בהתאם להישגיהם בקורסים בתכנית עצמה ולא על פי ההישגים הקודמים שלהם.


סטודנטים שעומדים בתנאים יכולים לקבל מלגות לימוד. מפעל הפיס ומרכז השלטון המקומי מעניקים מלגה לעובדי ציבור, זוהי מלגה שנתית לעובדים ברשויות המקומיות שכדי לקבלה יש צורך בהשלמת סך שעות התנדבות. באוניברסיטה הפתוחה גם מעניקים מלגות נוספות לסטודנטים שהם עובדים בתאגידי שלטון מקומי או ברשויות מקומיות, וכן היא מפעילה מערכי סיוע כלכליים שבהם יכולים להיעזר סטודנטים שעומדים בדרישות. התנאים לקבלת המלגות משתנים מעת לעת, מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת הפרטים אודות המלגות ותנאי קבלתן.

 

תעודה


לבוגרי התכנית שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות ניתנים תואר ראשון BA במדעי החברה והרוח ודיפלומה בשלטון מקומי.

למידע נוסף לחצו: מכללת אור יהודה

חוות דעת של סטודנטים על אור יהודה - מדעי החברה ושלטון מקומי

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מכללת אור יהודה
07/11/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הריחוק מהעיר בה אני גרה

על הקמפוס

מקום למידה חמים, אך מאוד חסר קפיטריה


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp