קורס מודעות עצמית והעצמה למטפלים במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס מודעות עצמית והעצמה למטפלים במכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה


המפגש בין מטפלים ומטופלים בקליניקה לטיפול אלטרנטיבי הוא אירוע מורכב ורב רבדים. הוא מושפע הן מן הצורכים של המטופל ומן הקשיים שהוא חווה והן מעולמם הפנימי של המטפל או המטפלת, שמביאים עמם יכולות, דעות ואף משקעים. כדי שיוכלו להעניק טיפול איכותי, לחוות הנאה בטיפול ולהימנע משחיקה מקצועית, חשוב כי מטפלים יעברו תהליכי התפתחות והעצמה אישית. תהליכים אלה יכולים לסייע להם לחזק ולדייק את התפקוד המקצועי וגם לחוות צמיחה אישית.


קורס מודעות עצמית המתקיים בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט מיועד למטפלים ברפואה האלטרנטיבית ומטרתו לסייע להם לפתח את היצירתיות בטיפול ולשכלל את האינטואיציה ואת היכולות המקצועיות. דרך הידע הנרכש במהלך הקורס הם יכולים לצמוח כמטפלים, לקדם את היכולות שלהם ולחוות תהליכי הגברת מודעות ופיתוח אישי ומקצועי. כמו כן, התרגילים הנלמדים לאורך הקורס יכולים לסייע לאותם מטפלים להתמודד בהצלחה עם משקעים ודעות קדומות בטיפול וכך להגיע אל הטיפול בקליניקה בתחושת העצמה ושלמות גדולים יותר.

 

 

תכנית הלימודים


קורס זה מתמקד בפיתוח תהליכי תקשורת ותהליכים פנימיים נוספים החיוניים למטפלים ברפואה המשלימה, תוך שימת דגש על העצמה אישית. בקורס שמים דגש על יכולתם של המטפלים לנהל תקשורת נקייה ואיכותית עם המטופלים שלהם, כדי לאפשר תהליכי ריפוי יעילים יותר ועבודה בהירה יותר בקליניקה.


המשתתפים בוחנים שלל אתגרים ובעיות שעשויים לעלות במהלך הטיפול ומכירים כלים שיכולים לסייע להם בהתמודדות עם אותם מצבים. כמו כן, הם לומדים כיצד ניתן לפתח את האמון במערכות היחסים שבין המטפלים למטופליהם. הם סוקרים דרכים למניעת פיתוח הזדהות ביחסי מטפל מטופל, מצב פסול שיש להימנע ממנו בעת הטיפול. הם דנים גם בהבדלים שבין פיתוח אמפתיה בעבודה עם המטופל לבין מצבים של הזדהות. כמו כן, הם מפתחים את הזהות המקצועית שלהם ובונים סל כלים אישי שיכול לחזק ולהעצים אותם בעבודתם המקצועית.


מתכונת הלימוד


בקורס זה כ - 15 מפגשים שאורכו של כל אחד מהם הוא כ - 4 שעות לימוד אקדמיות. היקפה של התכנית כ - 60 שעות לימוד. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע. במהלך השיעורים מתקיימות התנסויות פרקטיות שבהן יכולים המטפלים לעבור תהליכי שכלול של מיומנויות תקשורת ותרגול של מצבים ודילמות שעלולים לעלות בקליניקה.


סגל הוראה


מנחת הקורס היא מאמנת בתחומי האימון העסקי, האימון האישי והאימון הזוגי. כמו כן, היא עוסקת בייעוץ לפי קלפי טארות ובייעוץ על פי הנומרולוגיה והאסטרולוגיה. היא משמשת מאבחנת ומרצה במשך כשני עשורים במכללות ומוסדות שונים.


על מוסד הלימוד


בתחום הטיפול ההוליסטי ניתן למצוא עוד מגוון של מסלולי לימודי תעודה בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט. בין היתר מתקיימים קורס מדריכי מדיטציה ומיינדפולנס, קורס פסיכותרפיה הוליסטית, קורס דמיון מודרך, קורס להכשרת מטפלים בשיטת NLP ועוד.


בבית הספר נערכים קורסים בענפים נוספים ברפואה האלטרנטיבית, כגון נטורופתיה וצמחי מרפא, אבחון הוליסטי, תנועה טיפולית, מיסטיקה ורפואת המגע. בקורסים השונים משולבת התנסות מעשית וכן הדגמות וסדנאות שבהן יכולים המשתתפים לצבור ניסיון פעיל בתחום הנלמד. במוסד הלימוד פועל גם מרכז טיפולי הוליסטי שאליו מגיעים מטופלים אמיתיים ממגוון אוכלוסיות, הסטודנטים בבית הספר יכולים לתרגל תהליכי טיפול בשטח בהנחייה של המורים.


תנאי קבלה


קורס זה מתאים למטפלים משלל ענפים וגישות ברפואה האלטרנטיבית שמעוניינים לשכלל ולהעשיר את סל הכלים שברשותם ולהעמיק את יכולות התקשורת הבין אישית עם מטופלים. כדי לקבל את הפרטים המלאים על תנאי הקבלה לקורס זה, מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימודים.


תעודה


משתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה מקבלים עם סיומו תעודת בוגרי קורס מודעות עצמית והעצמה למטפלים אשר ניתנת מטעם המכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp