קורס מודעות תנועתית במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

אהבת? שתף ב:

קורס מודעות תנועתית במכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה


בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט ניתן ללמוד בקורס מודעות תנועתית. מסלול זה מתאים למטפלים ממגוון גישות ברפואה האלטרנטיבית ובתחומי הנחיה והדרכה נוספים, שמעוניינים להכיר שיטה חדשה לסיוע למטופלים שלהם וכך להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שברשותם בכלי מעולם התנועה הטיפולית.


בקורס מתמקדים בין היתר בשיטת (SSD (Shin Sen Do שיטה טיפולית מן הרפואה האלטרנטיבית שמתמקדת בטיפול באמצעות תנועת הגוף וביכולתה של תנועה לשפר מצבים רגשיים ונפשיים. בגישה זו סבורים כי תנועת הגוף יכולה לשקף את המצב הפיזי והנפשי של האדם וכך ניתן להבין דרך התנועה את הקשיים והחסמים עמם מתמודדים המטופלים ובעזרת תרגילים מתאימים לכוון אותם לעבר הקלה על הקושי והעצמה אישית. המטפלים הלוקחים חלק בקורס יכולים להכיר שלל כלים לעבודה תנועתית שאותם הם יכולים ליישם לאחר סיום ההכשרה בקליניקות ובעבודה הטיפולית שלהם.

 

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים מעשירים את הידע שברשותם בתחום התנועה ולומדים כיצד יכולים מתרגלים להתחבר למשאבים פנימיים בכוח התנועה. לאורך ההכשרה הם מקבלים כלים לעבודה תנועתית שאותם יכולים מטפלים לשלב בהנחיות ובהדרכות בתחום הדעת שלהם, הם לומדים כיצד ניתן להרחיב ולשכלל את תהליכי העבודה בדיסציפלינות שלהם בעזרת אלמנטים בתחום התנועה הטיפולית, במטרה להעמיק ולהעשיר את המעטפת הטיפולית וההנחייתית שהם מעניקים למטופלים שלהם. נוסף על כך, הם יכולים להעמיק ולפתח את זהותם המקצועית כמטפלים בעזרת תרגילים שונים בתנועה.


בכל אחד מן המפגשים בתכנית זו הם מתוודעים לשלל סוגים של תרגילים תנועה, אלה מבוססים כל שיטת SSD לתנועה טיפולית. הם לומדים על תרגילים שבהם ניתן להפעיל מפרקים תנועתיים בשלל מישורי תנועה. כמו כן, הם בוחנים את המיומנויות המנטליות שמקושרות לאותם תרגילים תנועתיים ועוסקים בין היתר גם באלמנטים מתורת שפת הגוף.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 60 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל - 15 מפגשים שאורכו של כל אחד מהם ארבע שעות אקדמיות. השיעורים משלבים לימוד עיוני יחד עם התנסות מעשית בתרגילי התנועה לפי שיטת SSD. במהלך התרגילים הללו המשתתפים יכולים להתנסות בעצמם בתהליכים הגופניים והמנטליים מענפי שפת הגוף והתנועה הטיפולית.

 

 

סגל הוראה


מנחה הקורס הוא מרכז תחום התנועה הטיפולית בשיטת SSD במכללה האקדמית בוינגייט. כמו כן, הוא עוסק באימון וטיפול במסגרת קליניקה פרטית וכן מרצה בתחומי הטיפול בתנועה במוסדות ומסגרות מגוונות.


על מוסד הלימוד


בבית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט מתקיימים עוד שלל קורסים, כגון קורס שפת גוף, קורס תנועה טיפולית, קורס פלדנקרייז, קורס נטורופתיה, קורס טכניקות מעולם המיסטיקה, קורס העצמה ומודעות למטפלים ועוד שלל קורסים ממקצועות כגון רפואת המדע, רפואת הצמחים, אבחון הוליסטי ועוד.


קורסים אלה כוללים מגוון של תרגולים פרקטיים שבהם משתתפים הסטודנטים וכך צוברים ניסיון מעשי בשיטה הנלמדת כבר במהלך ההכשרה. במוסד הלימוד פועל גם מרכז לטיפול הוליסטי שבו יכולים הסטודנטים להתנסות בטיפול בלקוחות אמיתיים. סגל המרצים בבית הספר מורכב ממגוון מטפלים מנוסים בשלל זרמים וטכניקות ברפואה האלטרנטיבית והם מעבירים מניסיונם ומן הידע שברשותם אל הסטודנטים במהלך הקורסים.

 

במכללה האקדמית בוינגייט מציעים לימודי תעודה במקצועות נוספים, כגון כושר גופני, ספורט, תנועה, תיירות אתגרית וביטחון. נוסף על כך, נערכים במכללה מסלולים ללימודים אקדמיים בתחום החינוך הגופני, לתואר ראשון ושני.


תנאי קבלה


קורס זה יכול להתאים הן למטפלים במקצועות התנועה הטיפולית והרפואה ההוליסטית שמעוניינים להרחיב את סל הכלים שברשותם, והן למי שברצונם להשתלב בתחום הטיפול האלטרנטיבי ואין ברשותם ניסיון קודם כמטפלים. מומלץ לפנות ישירות אל המוסד המלמד לצורך קבלת המידע המלא והעדכני אודות תנאי הקבלה לקורס.


תעודה


משתתפים שמשלימים את כל חובותיהם במהלך הקורס מקבלים תעודת השתתפות בקורס למודעות תנועתית המוענקת על ידי בית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט.

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני