רוצה פרטים על קורס דיקור יבש?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס דיקור יבש מערבי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס דיקור יבש? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס דיקור יבש לפיזיותרפיסטים, רופאים ומטפלים


המחקר בתחום הטיפול בכאב עובר בעשורים האחרונים התפתחויות משמעותיות, חוקרים מגיעים לתגליות חדשות בנוגע לסיוע למטופלים להתמודד עם שלל בעיות, החל מכאבי גב או כאבי כתפיים דרך כאבים בברכיים ואף כאבי ראש. בין הכלים שאותם משלבים מטפלים רבים יותר לאחרונה בתרפיה הוא שיטת הדיקור היבש, שאותה מיישמים יחד עם תרגילים בפיזיותרפיה ומערכי שיקום נוספים. שילוב זה יכול במקרים מסוימים לסייע לייעל את הטיפול ולהפוך אותו לקצר וממוקד יותר.


הפופולריות של גישת הדיקור היבש הולכת ועולה לאחרונה ומטפלים רבים יותר, בהם רופאים ופיזיותרפיסטים, בוחרים לשלב אותה במסגרת הטיפול בקליניקות שלהם, כדי לספק מענה מקיף יותר לצורכי המטופלים. ידע בשיטה זו יכול לסייע לאותם מטפלים להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהעשיר את סל הכלים המקצועי.


את עקרונות שיטה זו ניתן ללמוד במסגרת קורס דיקור יבש שמתקיים במספר מסגרות, לרבות בתי חולים, מרכזים טיפוליים ושיקומיים וארגונים ועמותות בתחום הטיפול בכאב. יש לציין כי במרבית המקרים, מדובר בקורסים המיועדים לפיזיותרפיסטים ורופאים בלבד, שבהם יכולים ללמוד בעלי ניסיון רפואי מתאים בלבד. עם זאת, קיימות גם הכשרות שמתאימות גם לבעלי ניסיון וידע בענפים טיפוליים קרובים.

 

דיקור יבש - מה זה דיקור יבש


דיקור יבש היא שיטה טיפולית הידועה לעיתים בשמות נוספים כגון דיקור מערבי, דיקור IMS ו - Dry needling. מטפלים בגישה זו משתמשים במחטים דקות וסטריליות לצורך דיקור של שרירים במצבי כאב או בעיות בתנועת השרירים. הם מחדירים את המחט הייעודית לאזורים הידועים בשם נקודות טריגר, שהן נקודות רגישות לכאב בעת מגע באזור. בעת החדרת המחט המטפלים אינם משתמשים בחומרים כלשהם, ומכאן שמה של השיטה.


טכניקה זו החלה את דרכה לפני מספר עשורים ומאז הולכת וצוברת פופולריות בעולם הטיפולי. כיום משתמשים בה בדרך כלל פיזיותרפיסטים וכן רופאים בענפים רלבנטיים כגון אורתופדיה. השיטה משולבת לרוב בטיפול השגרתי בכאבים ובבעיות השרירים. ניתן לעשות בה שימוש במצבים שמקורם בשרירים ובשלד, הגבלות בטווחי התנועה ומחלות מסוימות.


בניגוד לדמיון בשם השיטה, היא אינה קשורה לדיקור סיני, שהיא גישה מן הרפואה המשלימה וכן איננה דומה לשיטת האקופונקטורה או לגישות דיקור נוספות ברפואה האלטרנטיבית. הבדל זה נעוץ בעיקר במקורות כל אחת מן הגישות, שיטת הדיקור היבש מבוססת על מחקרים מן האנטומיה המערבית ומחקרים בענפים משיקים כגון נוירו פיזיולוגיה. כמו כן, גם יישום גישה זו מצומצם יותר ונוגע למקרים מסוימים בתחום בעיות השריר והשלד.


קורס דיקור יבש - קורס דיקור מערבי יבש


קורסים בדיקור יבש נקראים לעיתים גם קורסים בדיקור מערבי. הקורסים הללו מתמקדים בהיכרות עם עקרונות הגישה וביישומיה בטיפול במצבי כאב שונים. המשתתפים בקורס לומדים על אופן ביצוע הדיקור ועל השימוש הנכון במחטים הייעודיות וכן בוחנים כיצד לבנות תכניות טיפוליות המותאמות אישית לצורכים של כל חולה.


נוסף על כך, בקורסים סוקרים המשתתפים היבטים פיזיולוגיים ואנטומיים שנוגעים למצבי הכאב ולנקודות הטריגר שבהן עושים שימוש במהלך הטיפול. במרבית התכניות סוקרים מצבים נפוצים בתחום הכאב ולומדים על תהליכי הדיקור הנדרשים באותם מצבים לצורך הקלה על כאבי השרירים.

 

 

קורס דיקור יבש לפיזיותרפיסטים


בין הקורסים בתחום הדיקור היבש נכללים קורסים ייעודיים לפיזיותרפיסטים. קורסים אלה מתמקדים בשילוב גישת הדיקור המערבי בתהליכי טיפול בפיזיותרפיה, לצורך סיוע בבעיות שריר ושלד מגוונות. קורסים אלה מביאים בחשבון את הרקע המקצועי שברשותם של הפיזיותרפיסטים ואת מקרי הטיפול שבהם הם נתקלים במהלך עבודתם.


במרבית המקרים, קורסים אלה מיועדים לפיזיותרפיסטים בעלי רישיון בלבד מטעם משרד הבריאות, בוגרי הלימודים האקדמיים הדרושים ולא יכולים ללמוד בהם מטפלים מגישות אחרות או מי שאין ברשותם הרקע הנדרש בפיזיותרפיה.


בדומה לקורסים דומים בדיקור יבש, גם במסלולים אלה נכללת לרוב עבודה מעשית לצורך צבירת ניסיון ביישום פעיל של השיטה הנלמדת. המשתתפים מתרגלים את יישום הדיקור המערבי על עמיתיהם לקורס בהשגחה והדרכה של המרצים. כמו כן, הם צופים בהדגמות ומנתחים מקרים מהעולם הטיפולי.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


תנאי הקבלה משתנים מקורס לקורס, חלק מן ההכשרות מיועדות בעיקר לרופאים ולמטפלים במקצועות פרא רפואיים כגון פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק ואחיות ואחים. מסלולים אחרים מתאימים גם למטפלים מגישות נוספות ובמקרים מסוימים גם למטפלים ממקצועות הרפואה האלטרנטיבית, כגון מטפלים בעיסוי, מטפלים ברפואה סינית וגישות נוספות. כמו כן, בחלק מן התכניות יכולים ללמוד העוסקים בתחומי הספורט תרפיה והחינוך הגופני שברצונם להכיר את יישומי שיטת הדיקור היבש לעבודה עם ספורטאים בתהליכי שיקום פציעות ספורט.


בדרך כלל, הדרישה מן המועמדים היא לידע מתאים בתחומי האנטומיה והפיזיולוגיה. לרוב נערכים ראיונות קבלה אישיים כדי לבחון את הרקע הקודם של המועמדים ואת התאמתם לקורס הדיקור.


בקורסים הייעודיים לפיזיותרפיסטים, יש צורך לרוב בתואר ראשון לפחות בלימודי פיזיותרפיה, ברישיון פיזיותרפיסטים תקף המוכר על ידי משרד הבריאות ולמספר שנות ניסיון בתפקיד.


חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.


מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים בדיקור יבש משתנה בין המוסדות. מכיוון שלרוב מדובר בקורסים לרופאים ולאנשי מקצוע, הם נערכים במתכונת מרוכזת הנפרשת על פני כמה מפגשים ואורכם לרוב בין חודש למספר חודשים. שעות המפגשים לרוב מותאמות לשילוב בלוח הזמנים העמוס של אותם מטפלים.


בקורסים משולבת למידה עיונית של עקרונות שיטת הדיקור יחד עם הדגמות ותרגולים פרקטיים. המשתתפים לרוב לוקחים חלק בתרגולים אישיים וקבוצתיים שבהם מיישמים בפועל את העקרונות הנלמדים באותו מפגש בפיקוח של המרצים. לרוב מתקיימים גם דיונים ובהם ניתוח מקרי בוחן מהעולם הטיפולי. לעיתים נדרשת גם קריאה של מאמרים מחקריים בין המפגשים.

 

תעודות ואפשרויות תעסוקה


במרבית ההכשרות, המשתתפים מקבלים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. לרוב יש צורך בעמידה בחובות הקורס לרבות נוכחות והשתתפות בהדגמות ושיעורים מעשיים כדי לקבל את הדיפלומה.


היות ומדובר בקורסים המיועדים לרופאים ולמטפלים, הידע הנרכש בקורסים אלה יכול לסייע לאותם אנשי מקצוע להרחיב את המעטפת הטיפולית שבאפשרותם להציע למטופלים שלהם. אחרי סיום ההכשרה ביכולתם לשלב טיפולים בגישה זו במערך הטיפול שאותו הם מתאימים לכל מקרה בקליניקות שלהם.


אחרי סיום ההכשרה יכולים בוגריה להמשיך להרחיב את הידע המקצועי שברשותם באמצעות לימוד בקורסים והשתלמויות ייעודיים לפיזיותרפיסטים ורופאים. בין היתר מתקיימים קורסים בתחום השיקום, קורסים בטיפול בנשים אחרי לידה ועוד.

 


מכללות קורס דיקור יבש - איפה לומדים דיקור יבש


קורסים בדיקור יבש מתקיימים בכמה מוסדות, בהם מוסדות רפואיים וארגונים בתחום הטיפול בכאב. חשוב להדגיש כי חלק מן הקורסים הללו פתוחים לרופאים בלבד או לפיזיותרפיסטים בלבד ואינם פתוחים לקהל הרחב או לעוסקים במקצועות אחרים. בין המוסדות המקיימים את הקורס ניתן למנות -


קורס דיקור יבש באסף הרופא


בבית החולים אסף הרופא שבבאר יעקב יכולים פיזיותרפיסטים ורופאים לקחת חלק בקורס דיקור יבש בסיסי ובו להכיר את עקרונות השיטה באופן מעשי. הקורס כולל כשלושה או ארבעה מפגשים. המשתתפים לומדים על תבניות כאב נפוצות וכיצד הדיקור היבש יכול להקל במצבים אלה.


מכון הכאב (חיפה) - במכון הכאב בקרייה הרפואית רמב"ם בחיפה מתקיים קורס דיקור יבש המיועד לרופאים ולעוסקים במקצועות טיפוליים בלבד. הקורס נפרש על פני כארבעה מפגשים. המכון עוסק בהענקת טיפולים בתחום הטיפול בכאב למגוון מטופלים.


העמותה לקידום הפיזיותרפיה - בעמותה לקידום הפיזיותרפיה מתקיים קורס דיקור יבש ייעודי לפיזיותרפיסטים. הקורס כולל כשישה מפגשים בשעות הבוקר. הקורס הערך בבית החולים אסף הרופא שבבאר יעקב. במהלך הקורס הפיזיותרפיסטים יכולים ללמוד כיצד לסייע למצבי כאב ותפקוד שרירים לקוי בעזרת השיטה.


נקודות טריגר - אלפונס טרשל (כפר סבא) - קורס בטכניקת הטיפול Dry Needling, המועבר על ידי מטפל מנוסה בתרפיית המגע אשר חיבר ספר אודות שיטת "נקודות טריגר מעשי". קורס זה מתאים הן למטפלים ברפואה הקונבנציונלית והן למטפלים ברפואה אלטרנטיבית. היקף התכנית כעשרה מפגשים שמתקיימים בשעות הבוקר. מרצה זה מעביר גם קורסים בתחומים כגון עיסוי וטווינה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס דיקור יבש?

רוצה לדעת יותר על קורס דיקור יבש?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp