לימודי מדעי הרוח וחטיבה בהוראה במכללת אור יהודה והאוניברסיטה הפתוחה

מכללת אור יהודה

לימודי מדעי הרוח B.A עם חטיבה בהוראה של האוניברסיטה הפתוחה במכללת אור יהודה

 

המעוניינים ללמוד במסלול לימודים מגוון ובו להכיר שלל סוגיות ממדעי הרוח השונים יכולים ללמוד בתכנית ללימודי מדעי הרוח עם חטיבה בהוראה של האוניברסיטה הפתוחה אשר נערכים במכללת אור יהודה. המכללה מאפשרת ללמוד בתכנית זו של האוניברסיטה הפתוחה שבה תנאי קבלה נוחים ומתכונת המותאמת לאנשים המעוניינים לשלב את הלימודים בשגרת חייהם.


לאחר סיום הלימודים יכולים הבוגרים להשתמש בכלים השונים שנרכשים בתואר הראשון כדי לפתוח דלת למגוון אפיקי קריירה, באפשרותם גם להמשיך לתואר שני אם הם מעוניינים להמשיך להעמיק את הידע האקדמי במדעי הרוח. לאחר מעבר ההשלמות המתאימות ולימוד לתעודת הוראה, הם יכולים גם לעבוד בתפקידים שונים במערכת החינוך.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית זו הסטודנטים לומדים על סוגיות שונות במדעי הרוח, תוך היכרות גם עם נושאים בתחום החינוך. בענף ההוראה נלמדות בין היתר שיטות הערכה ויסודות בפילוסופיה של החינוך לצד תהליכים בכיתה ובבית הספר. באמצעות מגוון הקורסים המשולבים בתכנית הסטודנטים יכולים לפתח מיומנויות אקדמיות, להרחיב את האופקים ולהכין עצמם לאפיקים תעסוקתיים שונים בהמשך דרכם.

 

מתכונת הלימוד


את הלימודים במסלול זה יכולים הסטודנטים לסיים תוך פרק זמן של כשלוש שנים, בכל שנת לימודים נכללים שלושה סמסטרים, א' - ג', לרבות בחודשי הקיץ. בכל אחד מן הסמסטרים הסטודנטים לומדים בשניים או שלושה קורסים של האוניברסיטה הפתוחה, שמתקיימים במתכונת הנחייה מוגברת הכוללת הרצאות פרונטליות הנערכות בקמפוס מכללת אור יהודה. השיעורים מרוכזים ביום שבועי אחד כדי להתאים לשילוב הלימודים עם עבודה. בתכנית זו נכללים קורסי השפה האנגלית הנדרשים להשלמת התואר הראשון.


נושאי הלימוד


סטודנטים במסלול לימודים זה לומדים מגוון של נושאים, כגון:

 

 

  • לשון חברה ותרבות
  • פילוסופיה של החינוך
  • פעילות גומלין בכיתה
  • הוראה ותכנון לימודים
  • שפת האמנות החזותית
  • פואטיקה של ספרות הילדים
  • מזרח ומערב בקולנוע ישראלי
  • נשים בחברה היהודית בישראל
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת אור יהודה מתקיימות תכניות לימודים נוספים של האוניברסיטה הפתוחה בתחומים כגון מדעי החברה ומדעי הרוח, בהן לימודי מדעי הרוח והחברה עם תעודה בשלטון מקומי ולימודי מדעי הרוח והחברה עם דיפלומה במגדר וקרימינולוגיה. תכניות אלה מתקיימות בהוראה פרונטלית ומאפשרות לסטודנטים ללמוד במתכונת נוחה לשילוב עם עבודה.


נוסף על כך, במכללה ניתן לקחת חלק בתכניות לימודי תעודה בענפים כגון חשבונאות, מינהל, טיפול ומקצועות טכניים. בין הקורסים המתקיימים במכללה ניתן למצוא קורס ניהול משרד, קורס חשבי שכר בכירים, קורס הנהלת חשבונות ועוד. הכשרות אלה יכולות להתאים למעוניינים בהתמקצעות בתחום עיסוקם וכן למי שמחפשים מסלול הסבה מקצועית. חלק מן הקורסים מוכרים כהשתלמויות לעובדים במגזר הציבורי העומדים בתנאים הנדרשים.

 

תנאי קבלה


היות ומדובר במסלול לימודים של האוניברסיטה הפתוחה, כדי להירשם לתכנית זו אין צורך בתעודת בגרות מלאה או בציון בפסיכומטרי או במכינה קדם אקדמית. בתהליך הקבלה לא מביאים בחשבון את מספר שנות הלימוד של המועמדים או את הרקע האקדמי והלימודי הקודם שברשותם, מתוך שאיפה לפתוח את שערי האקדמיה בפני קהל נרחב של סטודנטים.


תעודה


בתום התכנית מקבלים הסטודנטים תואר ראשון BA במדעי הרוח עם חטיבה בהוראה מטעם האוניברסיטה הפתוחה. כדי לקבל את התואר יש לעמוד בכל הדרישות הכלליות שמציבה האוניברסיטה הפתוחה ומכללת אור יהודה, לרבות עמידה בדרישות הקורסים העיוניים, צבירה של כמות נקודות הזכות הנדרשת, עמידה בהדרכה הביבליוגרפית והשלמת חובות הידע באנגלית.


חשוב להדגיש כי כדי להשתלב במערכת החינוך כמורים, על בוגרי הלימודים להמשיך ולהשלים לתעודת הוראה. ללא תעודת הוראה לא ניתן לעבוד כמורים היום בישראל. ניתן לעשות זאת בין היתר בתכניות להסבת אקדמאים להוראה המתקיימות במוסדות השונים. המוסדות הללו מעניקים הכרה על הלימודים השונים בתכנית לתואר ראשון לפי התאמת הקורסים לתכניות להכשרה להוראה ולפי דרישה המוסדות. אחרי קבלת תעודת ההוראה, השלת שנת סטאז' ועמידה בכל דרישות משרד החינוך יכולים המעוניינים בכך לעבוד כמורים במערכת החינוך.

למידע נוסף לחצו: מכללת אור יהודה
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp