קורס טלוויזיה במכללה האקדמית ספיר - קורס מקוון במיזם קמפוס

קורס טלוויזיה במכללה האקדמית ספיר - קורס מקוון במיזם קמפוס

קורס טלוויזיה כחול לבן של המכללה האקדמית ספיר - קורס אונליין במיזם "קמפוס" ללימוד אינטרנטי


המכללה האקדמית ספיר מציעה את הקורס "טלוויזיה כחול לבן - זהויות משתנות בסדרות טלוויזיה ישראליות". זהו קורס מקוון של המכללה אשר מתקיים כחלק ממיזם "קמפוס" של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), מיזם לימוד דיגיטלי לאומי ששותף לו גם המשרד לשוויון חברתי.


במהלך הקורס המשתתפים יכולים להכיר שלל פנים של הטלוויזיה בארץ מתחילת שידוריה ועד לזמננו. הכלים הנרכשים במהלך הקורס יכולים לסייע להם לראות את הטלוויזיה מנקודת מבט ביקורתית וכן לערוך באמצעותה דיון עשיר בסוגיות היסטוריות ותרבותיות שנמצאות בלב החברה הישראלית. קורס זה מתאים גם למי שאין ברשותם ידע קודם בלימודי טלוויזיה והוא יכול לשמש מגוון של קהלים לצורכי העשרת הידע וקבלת כלים התחום המדיה. הקורס נלמד במתכונת אינטרנטית וגמישה המאפשרת למידה בכל זמן ומקום.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים יכולים ללמוד על שלל היבטים בטלוויזיה הישראלית וכך להעשיר את חוויית הצפייה שלהם בכלים ביקורתיים לניתוח מגוון תופעות שבאות לידי ביטוי בתכניות השונות. מטרתו המרכזית של הקורס היא לסייע למשתתפים בו להרחיב את הידע התיאורטי וההיסטורי שברשותם אודות הטלוויזיה בארץ כדי לגבש הבנה טובה יותר אודותיה ובמקביל לדון בשאלות על התרבות הישראלית ושלל הזהויות שמהן היא מורכבת.


הם סוקרים את תולדותיה של הטלוויזיה הישראלית, החל מסדרות ישנות שהופקו בתחילת שידורי הטלוויזיה בארץ ועד לסדרות עכשוויות בנות זמננו. דרך ההיכרות עם הסדרות השונות הם דנים בשלל תהליכי שינוי המתחוללים בחברה הישראלית ובהבדלים בזהויות מבחינת גיל, אמונה, לאום, מגדר ועוד. בין התחומים אשר עולים לדיון במהלך הקורס נכללים יחסים בין דוריים בסדרות החל מדור המייסדים ועד לצעירים בימינו, היבטים בציונות, סוגי משפחות שמיוצגות בתכניות הטלוויזיה, ייצוגי דת במדיה ועוד. כמו כן, הם בוחנים כיצד שינויים טכנולוגיים המאפיינים את זמננו משפיעים על הטלוויזיה ועל התכנים המשודרים בה.

 

מתכונת הלימוד


זהו קורס מקוון שנלמד באמצעות האינטרנט. ניתן להשלים את הלימוד בקורס זה תוך פרק זמן של כ - 8 שבועות, תוך הקדשת 3 - 4 שעות לימוד בשבוע. הלמידה מבוססת על צפייה בסדרה של סרטוני הרצאות בפלטפורמת "קמפוס" ללימוד מקוון.


הודות למתכונת המקוונת של הקורס, המשתתפים יכולים ללמוד מכל מקום ולהתאים את קצב הלמידה ואת שעות הלימוד לצורכיהם האישיים וללוח הזמנים שלהם. הם יכולים לבחור לחזור על שיעורים במקרה הצורך ואף לתכנן את סדר הצפייה בהרצאות בהתאם לצורכיהם.

 

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס האינטרנטי נלמדים מגוון של נושאים, ביניהם גם התחומים הבאים:

 

 

  • דורות בישראל
  • ציונות ופוסט ציונות
  • זהויות בטלוויזיה הישראלית
  • מהטלוויזיה ועד הסמארטפון
  • חרדים ודתיים לאומיים בסדרות דרמה
  • מזרחים ואשכנזים בטלוויזיה הישראלית
  • משפחות מסורתיות ולהט"ביות בטלוויזיה
  • ועוד

 

סגל הוראה


מרצה הקורס הוא חוקר בתחום הטלוויזיה, אשר פרסם מאמרים ושני ספרים בענף זה. כמו כן, הוא נמנה בין יוזמיו של כנס בתחום לימודי הטלוויזיה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית ספיר היא מוסד אקדמי שבו נערכות שלל תכניות לימודים לתואר ראשון ושני. כיום לומדים במוסד זה למעלה מ - 8,500 סטודנטים במסלולים השונים. במכללה ניתן ללמוד במגוון של מסלולי לימוד בתחום אמנויות הקול והמסך. קיימות מספר התמחויות מעשיות בהן לימודי קולנוע, לימודי אנימציה לתואר ראשון, לימודי משחק ויצירה למסך ולימודי מוזיקה וסאונד לקולנוע. כמו כן, מתקיימים בה תכניות נוספות לתואר ראשון כגון תואר ראשון בתקשורת, לימודי שיווק טכנולוגי, לימודי תרבות יצירה והפקה, לימודי מדעי המחשב ועוד מבחר תכניות.

 


תנאי קבלה


קורס זה מתאים למגוון אוכלוסיות וקהלי יעד, הוא מיועד גם לחסרי ניסיון ורקע אקדמי בתחום הטלוויזיה והתקשורת, שמעוניינים להכיר סוגיות שונות בטלוויזיה הישראלית למטרות שונות.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp