קורס רפואה קוריאנית במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

אהבת? שתף ב:

קורס רפואה קוריאנית בבית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט - קורס סו ג'וק


רפואה קוריאנית הוא שם כולל לכמה שיטות טיפוליות שיחד מתמקדות בהקלה על תסמיני מחלות בעזרת טיפול הוליסטי. מטפלים ברפואה קוריאנית, הידועה גם בשם סו ג'וק, מבצעים אבחון באמצעים שונים, כגון אבחון אירידיולוגי, כדי לאתר את שורש הבעיה ולאחר מכן בונים עבור כל אחד מן המטופלים תכנית טיפולית המותאמת לצורכיו. בגישה טיפולית זו, השילוב שבין כמה אמצעים טיפוליים יחד יכול לסייע להקלה מהירה יותר בתסמיני המחלה וכך להעניק מעטפת טיפולית מקיפה יותר.


המעוניינים להכיר את השיטה וללמוד כיצד להשתמש בה כדי לסייע למטופלים משלל אוכלוסיות יכולים ללמוד בקורס רפואה קוריאנית שמתקיים בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט. בקורס זה יכולים ללמוד בין היתר מטפלים ברפואה משלימה שברצונם לקבל כלים משיטת סו ג'וק כדי להרחיב את היצע השירותים הטיפוליים בקליניקות שלהם.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מתוודעים לעקרונות הרפואה הקוריאנית ולומדים על שלל גישות לאבחון וטיפול הנכללות בה, תוך היכרות עם הפילוסופיה שמאחורי השיטה. בין היתר, הם עוסקים בשיטות דיקור ואקופונקטורה כגון דיקור ראש ודיקור אוזן. נוסף על כך, נלמדים עקרונות לשילוב של צמחי מרפא וטיפול תזונתי כדי להקל על תסמינים שונים.


מתכונת הלימוד


הקורס מתקיים במסלול תלת שנתי, בכל אחת משנות הלימוד לומדים לדרגת הסמכה נפרדת בטיפול סו ג'וק. בשנה הראשונה והשנייה נכללות 180 שעות כל אחת. בכל שנה כ - 19 מפגשים שבועיים שהיקפם כ - 150 שעות אקדמיות ו - 30 שעות המוקדשות לביצוע סטאז'. בשנה השלישית נכללות כ - 100 שעות לימוד אקדמיות המחולקות ל - 12 מפגשים. גם השנה השלישית כוללת סטאז' שבו מתנסים בפועל בטיפול במרכז רפואי.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך קורס רפואה קוריאנית, ניתן למנות את התחומים הבאים:

 

 

  • דיקור ראש
  • מגנטותרפיה
  • טיפול תזונתי
  • שילוב צמחי מרפא
  • דיקור ואקופונקטורה
  • שיטות טיפול ואבחון
  • דיקור אוזן אוריקולותרפיה
  • פילוסופיה של הרפואה הקוריאנית
  • ועוד


סגל הוראה


מרכז התכנית הוא מרצה בכיר בתחום הרפואה הקוריאנית, שהיה תלמידו של מייסד שיטת סו ג'וק.

 

על מוסד הלימוד

 

בבית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט ניתן ללמוד בקורסים נוספים בתחום תרפיית המגע. בין הקורסים הללו נכללים קורס עיסוי שוודי, קורס עיסוי רפואי, קורס עיסוי ספורטאים, קורס רפלקסולוגיה, קורס אוסטאופתיה, קורס מטפלים רב תחומיים במגע והכשרות נוספות. המעוניינים להתמחות בענפים נוספים ברפואה האלטרנטיבית יכולים לבחור מבין הכשרות באבחון הוליסטי, טיפול בתנועה, נטורופתיה, צמחי מרפא וענפים נוספים. במרבית הקורסים משולבים תכנים מעשיים כגון סדנאות, הדגמות או התנסויות בשטח כדי לאפשר לסטודנטים לתרגל בפועל את המיומנויות הטיפוליות הנלמדות ולהרחיב את סל הכלים המקצועי החיוני למטפלים.

 

תנאי קבלה


הקורס מיועד למטפלים בשלל גישות ברפואה האלטרנטיבית שברצונם להכיר את שיטת הטיפול ברפואה הקוריאנית כדי להרחיב את סל המיומנויות המקצועי שברשותם. אין צורך בהיכרות קודמת עם הגישה כדי ללמוד בקורס, עם זאת על המועמדים לתכנית להשלים קורס בהיקף של 90 שעות לפחות באנטומיה ופיזיולוגיה. ישנה אפשרות ללמוד בקורס האנטומיה במקביל להכשרה ברפואה קוריאנית.


תעודה


בתום כל אחת משנות התכנית מוענקות לסטודנטים שעומדים בכל הדרישות תעודות שונות. בסיום שנה א' בתכנית מקבלים תעודת מטפלים מוסמכים ברפואה קוריאנית סו ג'וק המוענקת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה, וכן תעודת מטפלים מוסמכים באוריקולותרפיה. נוסף על כך מוענקת להם תעודת Therapist על ידי בית הספר הבין לאומי לסו ג'וק במוסקבה.


בתום השנה השנייה משתתפים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת מטפלים בכירים ברפואה הקוריאנית סו ג'וק מטעם בית הספר לרפואה משלימה וכן דיפלומת "Professional Therapist" שניתנת על ידי בית הספר לסו ג'וק במוסקבה. לאחר סיום השנה השלישית בקורס ועמידה בכל חובות הלימוד ניתנת תעודת מטפלים מומחים ברפואה קוריאנית סו ג'וק על ידי בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט ותעודת "Specialist" המוענקת מטעם בית הספר לסו ג'וק במוסקבה.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני