קורס איוד במכללת אור יהודה

שירות אישי - צור קשר

מכללת אור יהודה

קורס איוד מוסמך - מכללת אור יהודה


לאחרונה פועלים במשרד להגנת הסביבה להגברת הפיקוח על תחום ההדברה, לרבות הדברה בשיטת האיוד. זוהי שיטה שבה עובדים אנשי המקצוע עם חומרים מתאדים ונדיפים לצורך הרחקת החרקים והמזיקים. מדובר בדרך כלל בחומרים רעילים מאוד ששימוש לא נכון בהם עלול לגרום לנזקים סביבתיים ואף לפגיעה בחיי אדם. משום כך הגדירו במשרד את הנהלים המחייבים את אנשי המקצוע בתחום ואת ההכשרה הנדרשת כדי להשתלב כמאיידים בשוק. כיום יש צורך בהסמכה מטעם משרד הגנת הסביבה ומשרד הבריאות כדי לעבוד בתחום האיוד, במתן הסמכה זו מוודאים כי אנשי המקצוע בקיאים בשימוש בחומרים הרעילים ומכירים את נהלי הבטיחות הייחודיים לענף.


בקורס איוד מוסמך המתקיים במכללת אור יהודה ניתן ללמוד לקבלת רישיון האיוד מטעם המשרד להגנת הסביבה. במהלך התכנית לומדים על הנושאים הנדרשים לאנשי המקצוע להרחבת היתר ההדברה התברואתית למכרסמים וחרקים. הרחבת ההסמכה יכולה לסייע למדבירים מנוסים להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולעבוד בשיטת האיוד עם מגוון סוגי לקוחות בהתאם לדרישות החוק. הבוגרים יכולים להשתלב בחברות בתחום ההדברה והתברואה וכן לעבוד כעצמאיים בתחומים אלה.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מקבלים את ההכשרה הנדרשת למדבירים בתחום האיוד, תוך מתן ההסמכה לחברות בעלות היתר הדברה תקף. המשתתפים מכירים מגוון של תכשירי איוד שקיבלו אישור של משרד הגנת הסביבה ולומדים על החקיקה והתקנות הנוגעים למאיידים ועל אמצעי הזהירות שעליהם חייבים המדבירים להקפיד. נוסף על כך, הם מתוודעים לוצרים ולציוד המקצועי שחיוני למאיידים בעבודתם ולשיטות המדידה, האיטום וההדברה שמבוצעים במסגרת שיטת עבודה זו. נוסף על כך, הקורס כולל הכנה לקראת בחינת ההסמכה של משרד הבריאות שחיונית לצורך קבלת רישיון האיוד כיום.

 

 

מתכונת הלימוד


קורס איוד נפרש על פני פרק זמן של כ - 3 חודשים. הוא כולל כ - 104 שעות לימוד אקדמיות ומחולק ל - 13 מפגשים. במהלך הקורס משולבות הרצאות פרונטליות עיוניות וכן הרצאות אורח של מומחים בתחומי ההדברה שמשתפים את הסטודנטים מתוך ניסיונם בשטח.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס האיוד לומדים על מגוון רחב של נושאים, ובהם גם התחומים הבאים:

 

 

 • יישומי איוד
 • סוגי חרקים
 • שיטות איטום
 • מוצרי הדברה
 • הדברה משולבת
 • תקנות בתחום האיוד
 • מכשור וציוד למאיידים
 • תכונות גזים ושימושיהם
 • מתיל ברומיד וחלופות אפשריות
 • בטיחות בעבודה ואמצעי זהירות
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת אור יהודה ניתן לקחת חלק בעוד מגוון רחב של תכניות ללימודי תעודה, בתחומים כגון חשבונאות, מזכירות וטיפול. בתחום ההדברה מתקיים במכללה גם קורס מדבירים ביתיים שבו ניתן לקבל רישיון מטעם משרד הבנת הסביבה. בין הקורסים הנוספים שנערכים במוסד הלימוד ניתן למנות קורס חשבי שכר בכירים וקורס הנהלת חשבונות סוג 1. דרך המסלולים השונים שואפים במוסד הלימוד לספק לסטודנטים כלים פרקטיים לקידום הקריירה ולפיתוח מקצועי. הקורסים יכולים להתאים הן לאנשי מקצוע מנוסים המעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם והן לעובדים שברצונם לעבור הסבה מקצועית לתחום חדש.


תנאי קבלה


קורס זה מתאים לעובדים בתחומי ההדברה והתברואה, כגון מדבירים, פקחים וראשי צוותים טכניים. במסגרת תנאי הקבלה לקורס, המועמדים נדרשים להיות בעלי היתר תקף כמדבירים להדברת חרקים ומכרסמים. הם צריכים גם להיות בוגרי קורס עזרה ראשונה בתוקף ולהציג אישור המעיד על היעדר רישום פלילי.

 


תעודה


בתום התכנית מקבלים משתתפים שעומדים בכל התנאים תעודת "איוד מוסמך" המוענקת על ידי משרד הבריאות. כדי לקבל את התעודה, עליהם להיות נוכחים ב - 85 אחוזים מן השיעורים לפחות ולעבור מבחן מסכם חיצוני שנערך על ידי המשרד להגנת הסביבה.

למידע נוסף לחצו: מכללת אור יהודה
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp