תואר כפול בלימודי הנדסת בניין וגיאולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - תואר כפול בהנדסת בניין ובגיאולוגיה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

תואר כפול בלימודי הנדסת בניין וגיאולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב


להניח יסודות לקריירה


מהנדסי תשתיות הם אנשי מקצוע בעלי עולם ידע מקיף ורב תחומי, שמהווים חלק אינטגרלי מפיתוח התחבורה הציבורית, פיתוח של תשתיות האנרגיה (בפרט תשתיות הקשורות לאחסון והובלה של גז), תשתיות אזרחיות וכן תשתיות של מרחבים מוגנים ומקלטים. 


בישראל, מדינה הנמצאת בתנופת בניה ובצמיחה מהירה הן מבחינת גידול אוכלוסין והן מבחינה כלכלית, מהנדסי תשתיות מוכשרים הם מצרך מבוקש. ניתן לרכוש את הידע והבקיאות הדרושים למהנדסי תשתית בענפי הנדסת הבניין, הגיאולוגיה ההנדסית, והגיאוטכניקה באמצעות השתתפות בתואר הכפול בלימודי הנדסת בניין וגיאולוגיה, המוצע באוניברסיטת בן גוריון בנגב.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים לתואר כפול בהנדסת בניין ובגיאולוגיה מיועדת להכשרת מהנדסי תשתיות, על הידע הרב תחומי הנדרש מהם. בתכנית הלימודים שמים דגש על רעידות אדמה וסיכונים סיסמיים, רלבנטי לאזור מדינת ישראל שנמצאת מעל הבקע הסורי אפריקאי. קיימת אפשרות להתמחות בהנדסת מנהור, כאשר עיקר העיסוק בתחום זה הוא בתכנון של מנהרות.


המשתתפים רוכשים את הרקע הנדרש במתמטיקה, בפיזיקה, ובכימיה ובהמשך לימודיהם מתמחים בתחומים שונים בגיאולוגיה, ביניהם גיאולוגיה דינמית, גיאוכימיה, גיאולוגיה סטרוקטורלית ועוד. כמו כן, הם סוקרים נושאים מרכזיים בהנדסת בניין, כולל מיגון של מבנים, חומרי בניה שונים, מבני פלדה, שיטות ביצוע של בניה, ועוד. לצד הלמידה העיונית מתבצעת גם למידה מעשית והתנסות במעבדות וסיורים לימודיים.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים כוללים את לימודי החובה של המחלקה להנדסת בניין וכן המחלקה למדעי הגיאולוגיה והסביבה, ונמשכים 9 סמסטרים, כ - 4 וחצי שנים. קיימת אפשרות להארכה, במקרים העומדים בקריטריונים, של עד ל - 2 סמסטרים.


סך כל נקודות הזכות שנדרש להשלים במסגרת התואר הכפול הוא 210 נקודות זכות, כאשר מתוכן כ - 126.5 נקודות זכות במחלקה להנדסת בניין ו - 83.5 במחלקה למדעי הגיאולוגיה והסביבה. הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסי חובה בנושאים שונים, כולל בסיס במתמטיקה, פיזיקה וכימיה, וכן יכולים לבחור בין קורסי בחירה שונים המוצעים בכל אחת מהמחלקות.


לצד הלימודים העיוניים, ההרצאות והמפגשים בכיתה, הסטודנטים משתתפים גם בסיורי שדה, חלקם כוללים מסלולי הליכה בתנאי אקלים מאתגרים. בין הסיורים ניתן למנות סיור גיאולוגי בנגב וסיור שדה בתחום הגיאומכניקה. נוסף על כך, הסטודנטים משתתפים בסדנאות תכנון בעזרת מחשב (תב"מ) ובמעבדות כגון מעבדת מכניקה של סלעים.


בשנתם הרביעית הסטודנטים נדרשים להגיש 2 פרויקטי גמר בהנדסת מבנים, כחלק מהדרישות האקדמיות לתואר.

 

נושאי הלימוד

 

 

 • גיאוכימיה
 • מבני פלדה
 • חומרי בניה
 • פליאונטולוגיה
 • דינמיקת מבנים
 • גיאולוגיה דינמית
 • שיטות ביצוע בבניה
 • גיאולוגיה סטרוקטורלית
 • תכונות מכניות של חומרים
 • ועוד


על מוסד הלימודים


אוניברסיטת בן גוריון בנגב פועלת מזה מספר עשורים בהוראה ובמחקר בתחומי ידע מגוונים. באוניברסיטה ניתן ללמוד לתואר ראשון, שני ושלישי, כמו גם להשתתף בהשתלמויות בתר דוקטורט או בלימודי תעודה בענפים שונים. בין הפקולטות הפועלות באוניברסיטה ניתן למנות את הפקולטה למדעי הנדסה, הפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה למדע הטבע, הפקולטה למדעי החברה והרוח, ועוד.


במסגרת הפקולטה למדעי ההנדסה מוצעים תארים ראשונים בענפים כגון הנדסת מכונות, הנדסה כימית, הנדסת חומרים, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת בניין, ועוד. בוגרי תארים ראשונים בתחומים אלו יכולים להמשיך בלימודיהם וללמוד הנדסת סביבה, הנדסת אנרגיה, ועוד.


תנאי קבלה


תואר כפול בלימודי הנדסת בניין וגיאולוגיה הוא אחת מתכניות המצטיינים המוצעות באוניברסיטה. מסיבה זו, דרישות הקבלה לתואר הכפול גבוהות יותר מהדרישות של כל אחת מהמחלקות בנפרד.


ניתן להתקבל על סמך ציון סכם גבוה, שקלול של הפסיכומטרי וממוצע הבגרות - הציון משתנה משנה לשנה ולכן יש לבדוק מול מוסד הלימודים. נדרשת רמה שליטה בינונית לפחות בשפה האנגלית.


יכולים להתקבל ללא ציון פסיכומטרי מועמדים שממוצע הבגרות שלהם הוא 100 או יותר, ולהם ציון 90 ומעלה ב - 4 יחידות לימוד במתמטיקה, או ציון 80 ומעלה ב - 5 יחידות לימוד במתמטיקה. כמו כן, עליהם לשלוט ברמת בינונית או יותר מכך בשפה האנגלית ולעבור מבחן אמיר בציון מספיק על מנת להתחיל בלימודיהם. עם זאת, מועמדים שציון הבגרות שלהם באנגלית הוא 90 ומעלה ברמת 5 יחידות לימוד אינם מחויבים במבחן אמיר, ומסווגים ישירות לרמת אנגלית מתקדמים ב'.


מכיוון שהסטודנטים לתואר הכפול לומדים מתמטיקה, פיזיקה וכימיה ברמה גבוהה, מומלץ למי שהבגרות שלו לא כוללת את מקצועות הכימיה ברמת 3 יחידות לימוד ו/או המתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד להתייעץ עם הגורמים הרלבנטיים במוסד הלימודים.


תעודה


המסיימים את לימודיהם ועומדים בהצלחה בכל הדרישות האקדמיות זכאים לתואר ראשון כפול B.Sc. בהנדסת בניין ובגאולוגיה, מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום לימודי הנדסה

אפשר להצליח בלימודי הנדסת תעשייה וניהול בלי ידע קודם?
חן
1 תגובות
מוסד לימוד לתואר שני בהנדסת מערכות בטכניון
בוריס
1 תגובות
מנעס או הנדסת תעשייה וניהול
חן
1 תגובות
הנדסת תעשייה וניהול מול מדעי המחשב
מרים.ב
1 תגובות
האם יש קשר בין הנדסה ביו רפואית למכשור רפואי?
תוובה גאבר
1 תגובות
הנדסת בניין והנדסת ערים - תנאי קבלה
קמאל סלאמה
1 תגובות
מתעניין בלימודי הנדסת משאבי מים
ביסאן חטיב
1 תגובות
אפיק מעבר בהנדסת בניין מהפתוחה
דורון פת
1 תגובות
היתרות והחסרונות בלימודי הנדסת מכונות במכללה ובאוניברסיטה
אשחר צונץ
1 תגובות
מעוניין לשמוע עוד על לימודי גאודזיה
מחמוד
1 תגובות
מחפש תכנית לימודים שמשלבת מדעי המחשב והנדסת מכונות
תומר
1 תגובות
היכן לומדים תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה
נגרי בתיה
1 תגובות
תואר שני בהנדסת חומרים לבוגרי תואר בוגר בביולוגיה
לי
1 תגובות
מעבר לטכניון באמצע התואר
קטי סקורי
1 תגובות
לימודי הנדסת בניין או הנדסת ערים
כמאל סלאמה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב 1,426 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו 955 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים