קורס טיפול בתנועה בבית הספר לרפואה משלימה - המכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס תנועה טיפולית במכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה Medi Win


לגעת בנפש האדם

 

קיימת כיום הסכמה רחבה בקרב מטפלים ברפואה הקונבנציונלית והאלטרנטיבית כאחד על כך שקיימת השפעה הדדית של הגוף על הנפש ולהפך. טיפול בתנועה מתבסס על רעיון זה, והעקרון המנחה את הטיפול התנועתי על שיטותיו השונות הוא שקיים קשר עמוק והדדי בין המצב הגופני והנפשי של האדם ובין תנועות הגוף שלו. משמעות הדבר היא שניתן ללמוד על מצבו של המטופל מתוך התבוננות וניתוח תנועות הגוף שלו, ובו זמנית גם להשפיע לטובה על מצבו המנטלי והנפשי באמצעות הכוונת תנועות הגוף שלו. טיפול תנועתי נערך באמצעות תנועה ונשימות, וכך מקל על המטופלים להיפתח ולהסיר מחסומים והגנות.

 

שיטת Shin Sen Do לטיפול באמצעות תנועה מתאימה למגוון רחב של גילאים, ומטפלים השולטים בה יודעים כיצד להוביל את המטופלים שלהם בתהליך תרפיה בתנועה, באמצעות יישום תרגילים שונים. ניתן ללמוד כיצד לטפל בשיטה זו בקורס תנועה טיפולית הנערך במסגרת בית הספר לרפואה משלימה Medi Win במכללה האקדמית בוינגייט.

 

תכנית לימודים

 

הלימודים כוללים תכנים תיאורטיים על מהותם ומטרותיהם של תרגילי תנועה טיפוליים שונים, כמו גם למידה מעשית, תרגול ויישום של התרגילים הנלמדים. המשתתפים רוכשים כלים לניתוח תנועה והבנת המשמעויות הפיזיות והמנטליות שלה. נושא מרכזי אותו סוקרים המשתתפים בקורס במהלך שתי סדנאות ממוקדות, הוא השימוש בתנועה ככלי בתוך מסגרת טיפולית, וההשפעה שלה על מערכות הגוף והנפש.

 

 

מתכונת הלימודים

 

הלימודים נערכים במהלך יום אחד בשבוע החל משעות הבוקר, ניתן לבחור בין שתי אפשרויות לימי הלימוד. סך כל שעות הלימוד הוא 180 שעות אקדמיות, והן נפרשות על פני 30 מפגשים, שאורך כל אחד מהם הוא 6 שעות אקדמיות.

 

הקורס מוצע גם בקמפוס המרכזי של המכללה האקדמית בוינגייט, וגם בקמפוס עפולה-נצרת והצפון.

 

על סגל ההוראה

 

צוות המרצים מורכב מאנשי מקצוע מנוסים בתחומי הטיפול התנועתי, בעלי רקע נרחב בהדרכה. ביניהם ניתן למנות את מרכז המסלול ללימודי תנועה טיפולית S.S.D, המפרסם ספרות מקצועית על תנועה טיפולית ויישומיה במאה ה-21, כמו גם מטפל בתנועה בשיטת Shin Sen Do, הפועל גם כמרצה ומתרגל בתחום.

 

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית בוינגייט מתמקדת בתחומי החינוך הגופני והספורט, ובמסגרתה סטודנטים רבים לומדים לתואר ראשון בהוראת החינוך הגופני, לתואר שני במדעי החינוך הגופני, וגם תכנית להסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני. כמו כן, מוצעים במכללה מסלולי לימוד שונים בבתי הספר ללימודי תעודה, כגון בית הספר לתיירות ופנאי אתגרי, המרכז לניהול וביטחון, בית הספר הבינלאומי להסמכת מאמנים ומדריכים, בית הספר לרפואה משלימה Medi Win ועוד.

 

בבית הספר לרפואה משלימה מתמקדים בהכשרות מקצועיות למטפלים, שמאפשרות להשלים טיפולים קונבנציונליים או לסייע לאנשים בטיפול בבעיות בריאות גופניות ונפשיות שונות באופנים טבעיים. בין נושאי ההכשרות המתקיימות בבית הספר ניתן למנות תזונה הוליסטית ונטורופתיה, רפואת המגע, תנועה הוליסטית, קורס מודעות תנועתית וקורסים נוספים בתחומים מגוונים.

 

המשתתפים בהכשרות יכולים להתנסות מעשית ולצבור ניסיון טיפולי במהלך לימודיהם באמצעות השתתפות במרכז לטיפול הוליסטי הפועל במסגרת בית הספר.

 

נוסף על כך, צוות המרצים בבית הספר מציע הכוונה תעסוקתית וליווי תוך חיפושי העבודה, על מנת לסייע למשתתפים בהכשרות בהשתלבות מקצועית לאחר הלימודים.

 

 

תנאי הקבלה

 

הקורס מיועד לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול, הרפואה המשלימה והקונבנציונלית, החינוך וההוראה, כמו גם למנחי קבוצות, למורים ולמאמנים מענפי אמנויות הלחימה השונים.

 

המועמדים נדרשים להציג תעודת 12 שנות לימוד ולשלוח את קורות החיים שלהם. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור ראיון אישי לפני הקבלה לקורס.

 

על המועמדים ללימודים להשתתף גם בקורס מבנה גוף האדם ותפקודו המוצע במכללה האקדמית בוינגייט. היקף הקורס הוא 90 שעות אקדמיות, וקיימת אפשרות ללמוד אותו במקביל ללימודים בקורס התנועה הטיפולית.

 

תעודה


המסיימים את הקורס בהצלחה ועומדים בדרישותיו, מקבלים תעודת מטפל בתנועה טיפולית בשיטת Shin Sen Do. התעודה מוענקת מטעם בית הספר לרפואה משלימה Medi Win של המכללה האקדמית בוינגייט.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הקורס מיועד להרחבת ארגז הכלים הטיפולי ואפיקי התעסוקה עבור אנשי מקצוע מענפי הטיפול השונים. בוגרי הקורס יכולים לפתוח קליניקה לטיפול בתנועה ולעבוד בה בשיטת Shin Sen Do. כמו כן, ניתן לעסוק בטיפול במסגרות חינוכיות פורמליות ולא פורמליות כגון גני ילדים, ולהעביר במתנ"סים ובמרכזים קהילתיים סדנאות עבור ילדים, נוער ומבוגרים.

 

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp