קורס מאמנים בכירים בהתמחות תורת האימון במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ספורט?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על וינגייט - מאמנים בכירים ותורת האימון.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מאמנים בכירים בהתמחות תורת האימון במכללה האקדמית בוינגייט - לימודי תעודה


ישראל נמצאת בעיצומן של תמורות משמעותיות בקידום הספורט ההישגי, כלומר העלאת מספר הספורטאים הפעילים במסגרת תחרויות כגון אליפויות עולם ואולימפיאדות. כיום, כמות הספורטאים התחרותיים בישראל עדיין נמוך משמעותית ממספרם במדינות אחרות בעולם.


כדי להמשיך לטפח את הספורטאים ולהגיל את מספרם, שמים כיום דגש על שיפור של שיטות האימון ועל חיזוק מעמדם של המאמנים. התנאים בספורט המקצועי בארץ עלולים להציב אתגרי זמן ותקציב בפני מאמנים מקצועיים, מה שעשוי אף ליצור פערים בין מאמנים שונים ולגרום לקשיים בהתקדמות הספורטאים. השאיפה כיום היא לסייע למאמנים לטפח עצמם מבחינה מקצועית ולצבור ידע רב יותר באימון, כדי שיוכלו לסייע להצמיח דור של ספורטאים איכותיים וכך לקדם גם את העשייה הספורטיבית המקומית.


במכללה האקדמית בוינגייט ניתן לקחת חלק בקורס מאמנים בכירים בהתמחות תורת האימון. מסלול זה הוא פרי שיתוף פעולה בין מוסד הלימוד להתאחדות "אילת". בעזרת הידע הנרכש במהלך הקורס יכולים מאמנים מנוסים במבחר ענפים בספורט הישראלי לקדם את העשייה המקצועית ולסייע לספורטאים שהם מאמנים להגיע להישגים חדשים ומשמעותיים.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית לימודי התעודה המשתתפים יכולים להרחיב את הידע המקצועי בתחום אימון הספורט. הם לומדים לעומק על תורת התחרות והאימון ועל היבטים חשובים בתכנון של תהליכי אימון, בבקרה על התאוששות ובמעקב אחרי הישגי הספורטאים. כמו כן, הם דנים בסוגיות פסיכולוגיות וביומכניות שנוגעות לשיקום פציעות ספורט ולבניית מערכי תזונה המותאמים לספורטאים.


בקורס מתמקדים בתחום תורת האימון. זהו ענף שבוחן סוגיות בהישגיות בספורט לצד שיטות לעבודה מקצועית עם ספורטאים ומשלב בין תיאוריות בספורט לבין תהליכי עבודה מעשיים עם מאמנים וספורטאים בפועל. המשתתפים לומדים כיצד ליישם עקרונות מתוך תורת האימון בעבודתם השוטפת עם ספורטאים.


מתכונת הלימוד


היקפה של ההכשרה למאמנים בכירים ותורת האימון הוא כחצי שנה. שיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהריים אחת לשבוע. בקורס משולבים תכנים תיאורטיים והן התנסות מעשית למאמנים הבכירים במועדוני ספורט שונים.

 

נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס מאמנים בכירים לומדים על שלל נושאים כגון:

 

 

  • מדעי הספורט
  • רפואת הספורט
  • תזונת ספורטאים
  • שיקום ספורטאים
  • התאוששות ועומסים
  • מעקב ובקרה באימון
  • תורת התחרות והאימון
  • ביו מכניקה ופסיכולוגיה בספורט
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במרכז למתודיקה ולרפואה בספורט של המכללה ניתן ללמוד בקורסים נוספים, כגון קורס תקשורת ספורט, קורס פסיכולוגיה של הספורט, קורס להכשרת מנהלים במחלקות נוער בכדורסל, קורס מאמני כושר גופני למשחקי כדור, קורס מנכלים בכירים בספורט ועוד. קורסים אלה יכולים להתאים למאמנים ולעובדים מנוסים בענף הספורט שברצונם למנף את הקריירה ולהכיר גישות חדשות לקידום התוצאות בספורט.

 

נוסף על כך, במכללה פועלים מגוון מסלולים ללימודי תעודה, בתחומים כגון אימון והדרכת ספורט, ניהול ביטחון, פנאי ותיירות אתגרית ורפואה משלימה. בקורסים אלה יכולים אנשי מקצוע להרחיב את הידע שברשותם וכך לפתוח אפשרויות מקצועיות חדשות. כמו כן, במכללה ניתן ללמוד בתכניות לתואר ראשון ושני בחינוך גופני ובענפי הספורט השונים. המסלולים השונים כוללים עשייה פרקטית במסגרת פרויקטים, התנסויות ותרגילים שונים כדי לאפשר למשתתפים להכיר הלכה למעשה את העקרונות המקצועיים הנלמדים.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד לבעלי ניסיון בתחום הספורט ההישגי והאימון הספורטיבי שמעוניינים לפתח את הקריירה. יכולים להתקבל מאמני ספורט הישגי ומאמנים מנוסים בנבחרות לאומיות בענפי ספורט מגוונים. כמו כן, יכולים ללמוד בתכנית בוגרי לימודי חינוך גופני שברשותם תעודת מאמנים שלהם ניסוין של לפחות שלוש שנים בעבודה אימונית ברמה הישגית. לתכנית יכולים להתקבל גם מרצים בקורסים למדריכים ולמאמנים שמאושרים מטעם משרד הספורט.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת לבוגרים שעומדים בכל הדרישות תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת וינגייט - המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט וינגייט

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp