קורס הכשרת גננות פרטיות בבית הספר ללימודי המשך - מכללת לוינסקי לחינוך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לוינסקי - הכשרת גננות פרטיות.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת גננות פרטיות בבית הספר ללימודי המשך במכללת לוינסקי לחינוך


ההתפתחות התקינה של פעוטות עד גיל 3 היא בעלת חשיבות מכריעה משום שהיא קובעת את תכונות האופי, החוזקות והכישורים שלנו - אלו מושפעות לא רק מהגנטיקה שלנו או מהחינוך שמקבלים בבית ההורים, אלא גם מהסביבה ובפרט מהמסגרות החינוכיות שמטרתן להקנות מיומנויות למידה וכן כישורים חברתיים עוד מגיל צעיר.


מסיבה זו, דרושה רמה חינוכית גבוהה והיכרות עם שיטות פדגוגיות שונות עבור מי שמתעניינים בפיתוח קריירה בתחום החינוך לגיל הרך ובניהול גנים. ניתן לרכוש את הידע המקיף הנחוץ למי שמנהלים גני ילדים ועובדים עם פעוטות באמצעות השתתפות בהכשרות מקצועיות שונות, וביניהן קורס הכשרת גננות פרטיות בבית הספר ללימודי המשך של מכללת לוינסקי לחינוך.


תכנית הלימודים


במסגרת הלימודים, המשתתפים והמשתתפות רוכשים את הידע הדרוש לשם חינוך לגיל הרך: הקניית מיומנויות חברתיות, מענה על הצרכים הפסיכולוגיים והרגשיים של פעוטות, וכן הבנה של חיזוק הלמידה וההתפתחות התקינה של פעוטות.


התכנית מחולקת לשני חלקים: הכשרה בחינוך מגיל הלידה ועד גיל 3, והכשרה בניהול גן ילדים. נוסף על היכולות הניהוליות שאותן מתרגלים במסגרת ההכשרה, המשתתפים גם לומדים על פסיכולוגיה של הגיל הרך, על שימוש באמנות, ספרות ילדים וכן מוזיקה ותנועה לגיל הרך לשם פיתוח כישורים ומיומנויות בקרב הפעוטות בגן. נוסף על כך, חלק מהקורס מוקדש להקניית חשיבה מתמטית בסיסית לילדים עד גיל 3, למידה לפי נושאים כגון עונות השנה וחגים, ועוד.


כמו כן, במסגרת ההכשרה המשתתפים רוכשים בקיאות בעבודה עם יישומי מחשב ברמה הנדרשת עבור גננות וגננים.

 

 

מתכונת הלימודים


משך הלימודים שנתיים, והם נערכים במהלך יום אחד בשבוע של 9 וחצי שעות. היקף הלימודים הוא 600 שעות אקדמיות.
המפגשים מתקיימים בקבוצות קטנות, שמאפשרות מתן מענה ויחס אישיים למשתתפים. במסגרת הלימודים, המשתתפים יוצאים לסיורים לימודיים לגני ילדים ומוזיאונים, וכן מקבלים העשרות והכשרות במסגרת סדנאות מקצועיות.


נושאי הלימוד


במהלך הלימודים, המשתתפים סוקרים מגוון של נושאים החשובים לעבודה בגן ילדים, הן על היבטיה הניהוליים והן על היבטיה הפדגוגיים והפסיכולוגיים, וביניהם:

 

 

 • ספרות ילדים
 • יישומי מחשב לגננת
 • שילוב מוזיקה ותנועה
 • פסיכולוגיה לגיל הרך
 • כלים לניהול גני ילדים
 • ציון אירועים חגיגיים בגן
 • שימוש באמנות ככלי חינוכי
 • חשיבות שימוש במשחקים עד גיל 3
 • הקניית עקרונות מתמטיים עד גיל 3
 • בעלי החיים והצמחים לפי עונות השנה
 • מיומנויות חברתיות אצל פעוטות ותינוקות
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


מכללת לוינסקי לחינוך היא מוסד ותיק הפועל מאז שנת 1912, ובמסגרתו נערכות הכשרות למורים, תארים ראשונים ושניים וכן לימודי תעודה והשתלמויות. בבית הספר ללימודי המשך של המכללה מוצעים מסלולים שונים ללימודי תעודה בקמפוס הראשי של מכללת לוינסקי בתל אביב, וגם בקמפוס של המכללה באילת. בין המסלולים ניתן למנות הכשרת גננות פרטיות, תכנית לאבחון דידקטי, קורסים להכשרת מטפלים התנהגותיים וכן קורסים בהוראה מתקנת מותאמת במקצועות קריאה וכתיבה, אנגלית וחשבון.


כמו כן, קיימים במכללה לימודים לתעודת הוראה במגוון של ענפים, כגון תעודת הוראה בחינוך לגיל הרך, תעודת הוראה בחינוך מיוחד, תעודת הוראה במוזיקה, ועוד. תכניות אלו מיועדות לאקדמאים שברשותם תואר ראשון.


משרד החינוך ומפעל הפיס מציעים מגוון של מלגות והלוואות מותנות עבור הסטודנטים, ניתן לפנות למוסד הלימודים כדי לקבל את המידע העדכני ביותר.

 


תנאי קבלה


ההכשרה המקצועית לגננות פרטיות מתאימה למי שעוסקים בחינוך לפעוטות עד גיל 3, ומתעניינים בניהול גנים ומסגרות פרטיות. המשתתפים בתוכנית נדרשים לעבוד בתחום החינוך לגיל הרך במהלך לימודיהם.


על מנת להתקבל לתכנית יש להציג אישור על 12 שנות לימוד וכן לעבור ראיון מול ועדת קבלה.


תעודה


בוגרי הקורס זכאים לתעודת סיום הכשרת גננות וגננים בגן פרטי, מגיל לידה עד גיל 3. התעודה ניתנת מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.


אפשרויות תעסוקה


גני ילדים הם תחום שבו תמיד קיים ביקוש לאנשי מקצוע מוכשרים ומיומנים. ההכשרה מאפשרת לבוגריה לעבוד כגננים וגננות בגנים פרטיים, או להקים גן ילדים פרטי בעצמם ולפעול כעצמאים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי המשך - מכללת לוינסקי לחינוך

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

התלבטות בין תואר שני באבחון דידקטי ולקויות למידה
עינת
ללא תגובה
מה הפרוצדורה בהסבה מגננת למורה
מילה
1 תגובות
לא יודעת לאן להמשיך
שושי
1 תגובות
איזה תפקידים יש בחינוך מיוחד
יהונתן פז
1 תגובות
מה ההבדל בין תעודה של הוראה מתקנת לתעודה של חינוך מיוחד?
אפרת גרינבלט
1 תגובות
מסלול חד שנתי להשלמת תעודת הוראה
שלי
1 תגובות
מה שואלים בראיון קבלה להוראה?
שרון
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,834 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,220 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp