קורס פסיכותרפיה הוליסטית במכללה האקדמית בוינגייט

קורס פסיכותרפיה הוליסטית במכללה האקדמית בוינגייט

קורס פסיכותרפיה הוליסטית במכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לרפואה משלימה


במהלך התהליך הטיפולי אותו עוברים מטפלים ומטופלים יחד בקליניקה, שואפים המטפלים להעניק ללקוחותיהם כלים להקלה על תסמינים פיזיים ורגשיים שונים, אך גם כלים למבט חיובי ומעצים יותר על החיים. המטפלים יכולים לסייע במגוון של תהליכים שאותם עוברים המטופלים במעגלי החיים, מהתמודדות עם לחצים ועד חיזוק הדימוי העצמה. כלים אלה שמקנים המטפלים יכולים לסייע להם להתגבר גם על החסמים הרגשיים והפיזיים מהם הם סובלים. גישת הפסיכותרפיה ההוליסטית מתמקדת בכלים לשחרור לחצים, לשיפור התפקוד במצבים מאתגרים ובבניית מיומנויות אישיות ובין אישיות במעגל החברתי, הזוגי והמקצועי. כפי שמעיד שמה, בגישה זו רואים את האדם כישות הוליסטית המורכבת משילוב בין הגוף לנפש.


בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט ניתן ללמוד בקורס פסיכותרפיה הוליסטית. קורס זה יכול להתאים למטפלים שמעוניינים להכיר גישה טיפולית נוספת ולכך להציע מענה מקיף ומעמיק יותר למטופלים המצויים בתהליכי החלמה והתמודדות עם קשיים. בוגרי תכנית זו יכולים להשתמש בידע הנרכש במהלכה כדי לפתח עצמם כמטפלים ולהרחיב את קהל הלקוחות שלהם. כמו כן, הם יכולים להעביר הרצאות וסדנאות בתחום רפואת הגוף - נפש והפסיכותרפיה ההוליסטית בשלל מסגרות.

 

תכנית הלימודים


במסגרת קורס זה יכולים מטפלים להרחיב ולפתח את המיומנויות הטיפוליות שברשותם ולהכיר עקרונות מרכזיים בשיטת הפסיכותרפיה ההוליסטית במטרה לשכלל את יכולות הייעוץ המילולי בעבודתם עם מטופלים. במהלך הקורס הם מתוודעים לתהליכי החלמה, הגשמה ומימוש עצמי ולדרכים שבהן מטפלים יכולים לעודד מטופלים לעבור תהליכים אלה. הם שמים דגש גם על כלים מתחום הטיפול בגוף ונפש.


בתחילת ההכשרה, הם סוקרים את שלל הרכיבים הרגשיים, הפיזיים והאנרגטיים שנדרשים להחלמה ולמימוש עצמי וקבוצתי בקרב מטופלים. בהמשך הם מתמקדים בשיטות להתמודדות עם לחצים ובוחנים שיטות להרפייה ולהדמייה שחלקן לקוחות מגישת המדיטציה. הם מתוודעים לגישות לתרגול של תהליכי הרפייה במסגרות קבוצתיות ופרטניות כדי לסייע למטופלים להגיע לתוצאות בתהליכי ריפוי והחלמה שהם עוברים.


מתכונת הלימוד


זהו קורס שנתי, השיעורים בו מתפרשים על פני כ - 4 שעות שבועיות. מלבד השיעורים בכיתה, שכוללים תכנים תיאורטיים ותרגולים מעשיים, מתקיים גם סטאז' קליני פרטני שנערך מחוץ לשעות הקורס. הסטאז' נפרש על פני כ - 50 שעות טיפול ובמהלכו ניתן להתנסות בפועל בגישות הנלמדות בתחום הפסיכותרפיה ההוליסטית ולתרגל עבודה עם לקוחות.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על שלל נושאים בפסיכותרפיה ההוליסטית, כגון:

 

 

  • שחרור ממצבי לחץ
  • מימוש קבוצתי ואישי
  • צעדים להגשה עצמית
  • השגת תוצאות בהדמיה
  • מרכיבים רגשיים בהחלמה
  • הבדלים בין מדיטציה והרפיה
  • ועוד

 

סגל הוראה


מנהל המגמה הוא דוקטור שהמציא שיטה טיפולית בפסיכותרפיה ההוליסטית. הוא כתב ספרים בתחום זה וכן מעביר סדנאות והרצאות בנושא במסגרות שונות.

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט פועל בית ספר לרפואה משלימה שבו ניתן לקחת חלק בתכניות לימודי תעודה בתחומים שונים ברפואה ההוליסטית, כגון רפואת מגע, אבחון אלטרנטיבי, טיפול בתנועה, רפואה הוליסטית ועוד. בין הקורסים הנערכים במכללה ניתן למצוא גם קורס נטורופתיה, קורס צמחי מרפא, קורס תנועה טיפולית, קורס קורס מדיטציה ומיינדפולנס, קורס NLP, קורס טיפול בהתמכרויות ועוד מגוון הכשרות.


המעוניינים בכך יכולים למצוא במכללה עוד מגוון מסלולים בתחומי הספורט, הפעילות הגופנית והתנועה. חלקם הם מסלולים לתואר אקדמי - תואר ראשון או תואר שני, בעוד אחרים הם מסלולים לתעודה שבהם יכולים ספורטאים, מאמנים ואנשי מקצוע לשכלל את סל הכלים המקצועי שברשותם ולפתח את הקריירה.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים למטפלים מזרמים וגישות שונות ברפואה המשלימה, ובפרט למטפלי גוף נפש, המעוניינים להרחיב את סל הכלים הטיפולי שברשותם ולהכיר גישה נוספת בעזרתה ניתן לסייע למטופלים לעבור תהליכי החלמה.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל הדרישות במהלך הקורס מקבלים תעודת מטפלים בפסיכותרפיה הוליסטית בשיטת ד"ר חיים אורון שניתנת על ידי בית הספר לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט.

Whatsapp Whatsapp