תכנית חותם נעמי במכללת לוינסקי

מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך

תכנית חותם נעמי לתעודת הוראה במכללת לוינסקי לחינוך


תכנית "חותם נעמי" היא מסלול לתעודת הוראה שמטרתו הכשרתם של אקדמאים צעירים להשתלבות כמורים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בארץ. בתכנית מאמינים כי לכל ילד מגיעה הזדמנות שווה לחינוך איכותי כדי לקדם עצמו מבחינה חברתית ואישית ולכן מקנים חשיבות רבה למורים, כדמויות מפתח שיכולים לסייע לילדים לעצב את עתידם.


במכללת לוינסקי יכולים אקדמאים משלל תחומים ללמוד בתכנית חותם נעמי לקראת קבלת תעודת הוראה. המסלול מתאים במיוחד לאקדמאים בעלי תחושת שליחות, יכולות מנהיגות ורצון להשתלב בקריירה משמעותית במערכת החינוך, שיכולה לתרום לצמצום של פערים חברתיים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית חותם משתלבים במסלולים ללימוד מקצועות בהתאם לרקע האקדמי הקודם שלהם. התכנית כוללת מקצועות כגון הוראת אנגלית, הוראת מתמטיקה, הוראת לשון, הוראת פיזיקה, הוראת תנ"ך, הוראת ספרות, הוראת היסטוריה ותכנית להוראה בבית הספר היסודי.


הנושאים הנלמדים בתכנית מאורגנים בכמה תחומים מרכזיים המכונים "הקשרים". אלה כוללים הקשר תרבות וחברה, הקשר מערכת החינוך, הקשר ערכי ואישי שקשור לבניית מנהיגות חינוכית וזהות מקצועית כמורים, והקשר מעשה ההוראה שבו נרכשים כלים פדגוגיים לניהול כיתה, לבניית אקלים חיוני בכיתה, להצבת גבולות ולקידום הוראה מחוללת שינוי.


בתכנית רואים את תהליך ההוראה ככזה המחבר בין תיאוריה ופרקטיקה. כמו כן, מאמינים בתפיסת מנהיגות חינוכית מעצבת וארגונית. במהלך התכנית, הסטודנטים דנים בהוראה שמביאה בחשבון את השונות של התלמידים, כגון שונות תרבותית או תלמידים עם צרכים מיוחדים.

 

 

מתכונת הלימוד


תכנת זו נפרשת על פני כשנתיים והיא נלמדת בשלושה סמסטרים רצופים. תחילתה בהכשרת קיץ מרוכזת שנפרשת על פני חמישה שבועות רצופים. הכשרה זו נערכת בתנאי פנימיה ומטרתה להכין את הסטודנטים לקראת ההשתלבות במערכת כמורים. השלב השני בתכנית הוא לימודים במכללת לוינסקי, הלימודים מרוכזים ביום שבועי אחד. בשנה זו מתקיים גם הסטאז' החינוכי.


הלמידה בתכנית זו היא אקטיבית באופייה ומשלבת למידת עמיתים, מתוך מטרה להפוך את הסטודנטים למעורבים במעשה ההוראה. התכנית שמה דגש על מודולות נושאיות במקום על קורסים בודדים. מכיוון שבתכנית מקדישים חשיבות רבה לכוחה של הקבוצה, תהליכי הלמידה בה מתקיימים בקבוצות קטנות במבנה קבוע. לאורך הלימודים, הסטודנטים מקבלים ליווי של מנטור בבתי הספר, במטרה לסייע להם להיקלט במערכת באופן יעיל.

 

על מוסד הלימוד


במכללת לוינסקי לחינוך מתקיימים מסלולי לימודים רבים נוספים בתחום ההוראה. בין היתר נערכות תכניות תואר ראשון בחינוך, מסלולים לתואר שני ותכניות לתעודת הוראה שמתאימות לאקדמאים. בין התחומים אותם ניתן ללמוד במכללה נכללים לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינך יסודי, לימודי חינוך על יסודי, לימודי חינוך מיוחד ועוד. תכניות אלה מתקיימות בשלל התמחויות שבהן ניתן להתמקד במקצועות הוראה שונים בבתי הספר.


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה לבעלי תואר ראשון לפחות בשלל תחומים, שנמצאים בשנת הלימודים האחרונה לתואר, או שסיימו את לימודיהם לתואר בשש השנים האחרונות. בתכנית זו יכולים ללמוד גם בעלי תואר שני שעומדים בתנאים הללו.


על המועמדים להיות בעלי ניסיון הדרכתי ורקע בעשייה חברתית משמעותית. כמו כן, היא מתאימה לבעלי ניסיון פיקודי וניהולי בעלי זיקה לעולם החינוך. נוסף על כך, המועמדים נדרשים להתחייב לעבודה כמורים במסגרת התכנית למשך כשנתיים לפחות.

 

תעודה


לאחר סיום בהצלחה של הסמסטר השני והשלישי בתכנית הסטודנטים מקבלים תעודת הוראה בהתאם למסלול שבו למדו. לאחר מכן, הם יכולים להשלים את הסטאז' בחינוך שבסיומו ניתן להם רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך.


בוגרי תכנית חותם משובצים עם סיום הלימודים בבתי ספר הממוקמים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, לפי הצורכים של בתי הספר. השיבוץ נעשה בהתאם לאזורים הגיאוגרפיים שבהם מתגוררים הסטודנטים וכן לפי החלטות בתי הספר וצורכי המערכת.

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך

מתוך פורום מכללת לוינסקי לחינוך

סמסטר אביב חינוך מיוחד
אנה
1 תגובות
השלמת bed ממורה מוסמך בכיר אונליין
גבירה עבד
ללא תגובה
לימודי תיירות וסוכנות נסיעות
היאם
ללא תגובה
השתלמויות בהוראה מתקנת בתחום החשבון
דריה בונצל
ללא תגובה
לימודי קאוצינג במכללת לוינסקי
הילה
1 תגובות
ראיון ללימודי תרפיה במוזיקה במכללת לוינסקי
רבקה דור
1 תגובות
קבלה לתרפיה באמנות במכללת לוינסקי
יהודית שם טוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp