קורס מדריכי מדיטציה ומיינדפולנס במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על וינגייט - קורס מדריכי מדיטציה ומיינדפולנס.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מדריכי מדיטציה ומיינדפולנס במכללה האקדמית בוינגייט


מדיטציה היא תהליך של התבוננות פנימית, שמיועד לשחרור רוחני והגעה להארה. מיינדפולנס, או תרגול מודעות ונוכחות, הוא סוג של התבוננות עמוקה, שנמצאת כיום בשימוש גם במסגרות טיפוליות שונות לטיפול במגוון בעיות פיזיות ונפשיות, כגון חרדה, לחץ, פוסט טראומה, ועוד. תרגול מיינדפולנס מתבצע באמצעות נשימה עמוקה, ורגיעה פיזית של הגוף, וכך להקל על תסמיני אותם קשיים.


את ההיכרות עם עולם הידע, הפילוסופיה והמסורת ארוכת השנים של המדיטציה והמיינדפולנס ניתן לרכוש בהכשרות מקצועיות בתחום, שמוצעות במוסדות לימוד שונים המתמחים ברפואה משלימה. במכללה האקדמית בוינגייט מוצע קורס מדריכי מדיטציה ומיינדפולנס, המתמקד בפילוסופיה מזרחית.


קורס מדריכי מדיטציה ומיינדפולנס נערך בקמפוס הראשי של המכללה האקדמית בוינגייט, ליד נתניה, וכן בשלוחת ראשון לציון וירושלים של היחידה ללימודי חוץ.

 

תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מקבלים היכרות עם טכניקות עתיקות של מדיטציה, ועם העקרונות הפילוסופיים והפסיכולוגיים העומדים מאחוריהן. הקורס מתמקד בפילוסופיה המזרחית, ומתבסס בעיקר על טאואיזם ובודהיזם, בפרט זן בודהיזם. הסטודנטים לומדים על שיטות מדיטציה שונות כגון מדיטציות ריכוז והתבוננות, ועל תרגול מיינדפולנס. תרגול דהארמה, שגם נלמד במסגרת הקורס, מתמקד בתפישה שלנו של סיטואציות שונות ובדרכים שהיא משפיעה על היווצרות רגשות שליליים וחיוביים. נוסף על כך, המשתתפים סוקרים את הכתבים העתיקים והמסורות השונות של המדיטציה, ורוכשים היכרות עם סיפורי זן שונים.


כמו כן, תכני הלימוד כוללים הכשרה בהנחיית מדיטציה קבוצתית וכן פרטנית, כמו גם כלים פרקטיים לשיווק עסקי, חיזוק יכולות עמידה מול קהל, בניית מערכי הדרכה, ותכנים מעשיים נוספים.


מתכונת לימודים


הלימודים כוללים הן תכנים תיאורטיים ועיוניים, שמכינים לקראת העבודה המעשית, והן התנסות מעשית בפרקטיקום. במסגרת הלימודים, הסטודנטים משתתפים בסדנת אמן עם מאסטר זן בנושא סיפורי זן.


הלימודים העיוניים נפרשים על פני 114 שעות אקדמיות, כאשר קיימת אפשרות בחירה בין מתכונת בוקר למתכונת ערב; מספר המפגשים במתכונת הבוקר הוא 19, ומתכונת הערב מונה 23 מפגשים. אורך כל מפגש הוא 6 שעות אקדמיות.


נוסף על כך, הסטודנטים משתתפים בפרקטיקום מעשי במהלך עוד 10 שעות אקדמיות.


נושאי הלימוד

 

 

 • סיפורי זן וסיפורים עממיים
 • כתיבת מערכי הרצאות ומפגשים
 • מדיטציות ריכוז ומדיטציות התבוננות
 • טכניקות שיווקיות לשיווק עצמי ועסקי
 • הפילוסופיה והפסיכולוגיה מאחורי המדיטציה
 • התמרת תודעה לפי המסורת הטיבטית (לו-ג'ונג)
 • עקרונות מרכזיים בפילוסופיות הטאואיזם והבודהיזם
 • ועוד


על סגל ההוראה


צוות ההוראה כולל אנשי מקצוע מעולם המדיטציה ביניהם מדריכת מדיטציה בכירה שעוסקת בהכשרת מדריכים בתחום, זן מאסטר, וכן ראש תחום מדיטציה, מיינדפולנס ודהארמה במכללה האקדמית בוינגייט, שפועל גם במטפל מוסמך ברפואה סינית, ומנהל מרכז רפואה משלימה.


על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית בוינגייט פועלת מאז 1944, ובמסגרתה לומדים סטודנטים לתארים ראשונים ושניים בתחומי החינוך הגופני והספורט. נוסף על הלימודים האקדמיים, מוצעים במכללה גם קורסי ולימודי תעודה, אותם ניתן ללמוד בבתי הספר ללימודי תעודה והשתלמויות, וביניהם: בית הספר לרפואה משלימה, בית הספר לתיירות ופנאי אתגרי, המרכז לניהול וביטחון, מתודיקה ורפואה בספורט.


בית הספר לרפואה משלימה Medi Win מציע מגוון של מסלולי לימוד בתחום, כגון רפואת צמחים, תנועה הוליסטית, תזונה הוליסטית ונטורופתיה, קורס מודעות תנועתית, ועוד. בבית הספר פועל מרכז לטיפול הוליסטי, הפתוח לקהל הרחב, ובמסגרתו הסטודנטים בהכשרות השונות יכולים להתנסות במתן טיפול עוד במהלך לימודיהם.

 


תנאי קבלה


הקורס מתאים למי שמתעניינים במדיטציה, מיינדפולנס ודהארמה, ורוצים ללמוד כיצד להדריך קבוצות ויחידים. כמו כן, הקורס מתאים גם למי שברצונם להרחיב את ידיעותיהם בתחום זה.


תעודה


העומדים בהצלחה בחובות הקורס זכאים לתעודת מדריכי מדיטציה, מיינדפולנס ודהארמה, שמעניק בית הספר לרפואה משלימה Medi Win במכללה האקדמית בוינגייט.


אפשרויות תעסוקה


המדיטציה והמיינדפולנס הן שיטות טיפול שכיום מקבלות הכרה גם במסגרות טיפול קונבנציונליות. בוגרי הקורס יכולים להשתלב במסגרות שונות כמו מרכזי ספורט, בתי חולים, עמותות וגם גופים ציבוריים. כמו כן, הם יכולים לעסוק בהדרכה והנחייה של קבוצות כעצמאים. חלק מתכני הקורס מתמקדים בשיטות לשיווק עסקי, שיכול לסייע בכך.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט בוינגייט

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

לימודי תזונה טבעית
כרמל צברי
1 תגובות
קורס דולה באזור הצפון
דנה מרחום
1 תגובות
סילבוס לקורס NLP
שירי
1 תגובות
לימודי כירופרקטיקה לרופא אורטופד
עודה היתם
1 תגובות
קורס בליווי רוחני
Liora haruni
1 תגובות
תכנית לימוד לקורס איורוודה
אלהם
1 תגובות
אימון לאורח חיים בריא
טל שטרן
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp