קורס צמחי מרפא במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על וינגייט - קורס צמחי מרפא.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס צמחי מרפא במכללה האקדמית בוינגייט


ממצאים ארכאולוגיים מעידים שבני אדם השתמשו בצמחי מרפא לצרכי ריפוי גם לפני עשרות אלפי שנים. שיטות הריפוי באמצעות צמחים אמנם מגיעות מהרפואה העממית משום שמדובר בידע עתיק יומין שעובר מדור לדור, אך כיום נמצאות בשימוש גם במסגרת הרפואה המודרנית. ניתן להשתמש בצמחי המרפא לריפוי באמצעות שילוב בתזונה, או כתרופות טבעיות.


כדי לרכוש את הידע הדרוש עבור טיפול בצמחי מרפא, ניתן לעבור הכשרות מקצועיות במסגרות לימודיות שונות. אחת מהאפשרויות שעומדות בפני מי שרוצים להתמחות בריפוי טבעי וברפואה משלימה הוא קורס צמחי מרפא במכללה האקדמית בוינגייט.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מבססת אצל המשתתפים היכרות עם צמחי מרפא שונים, השימושים המרכזיים בהם והאפשרות לשלב אותם עם תרופות טבעיות וקונבנציונליות אחרות. המשתתפים סוקרים את הספרות המקצועית, לומדים על מחקרים עכשוויים בנושא צמחי המרפא, ועל הדרכים השונות לשילוב הטיפול בצמחי מרפא בתוך מסגרת טיפול רחבה יותר באמצעות נטורופתיה.


נוסף על כך, במהלך ההכשרה המשתתפים בוחנים לעומק את הצמחים המתאימים לטיפול במחלות ספציפיות כגון מחלות הקשורות ללחץ דם גבוה, מחלות של מערכת העצבים, בעיות בתפקוד ההורמונלי ועוד.

 

 

מתכונת הלימודים


הקורס מתקיים במתכונת דו שנתית, שהיקפה בסך הכל 270 שעות לימוד. בשנה הראשונה ללימודים, נערכים 30 מפגשים פעם בשבוע, שאורך כל אחד מהם הוא 4 שעות אקדמיות. בשנה השנייה ללימודים, אורך המפגשים משתנה ל - 5 שעות אקדמיות שבועיות. המפגשים נערכים לרוב בשעות הבוקר.


הלימודים משלבים בין הרצאות בנושאי התיאוריה לבין התנסות מעשית, כולל סיור לימודי במסגרתו לומדים המשתתפים להכיר צמחי מרפא שונים. המשתתפים מתעמקים בספרות מחקרית המעודכנת על סגולותיהם של צמחי מרפא, וגם מנתחים סיפורי מקרה. במסגרת השנה השנייה ללימודים, נערכות השתלמויות המועברות על ידי מרצים אורחים בנושאי הרפואה האיורוודית, שמגיעה מהרפואה ההוליסטית ההודית, וכן בשימוש בפטריות מרפא.


נושאי הלימוד

 

 

 • התוויות נגד
 • התמחות במחלות ספציפיות
 • הכנת פורמולות מצמחי מרפא
 • מינונים נכונים של צמחי מרפא
 • סקירת ספרות מקצועית ומחקר
 • שימושים קליניים של צמחי מרפא
 • קבוצות צמחים ופעילותן הפיזיולוגית
 • שימוש לפי מערכות הגוף הספציפיות
 • שילוב צמחי מרפא עם תרופות אחרות
 • גישות שונות לטיפול באמצעות צמחי מרפא
 • ועוד


על סגל ההוראה


מנהלת המגמה היא מרצה שעוסקת בטיפול מקצועי באמצעות צמחי מרפא, ארומתרפיה, ופרחי באך. נוסף על כך, במסגרת הקורס נערכות הרצאות אורח מטעם אנשי מקצוע ומומחים מתחום הרפואה המשלימה והטיפול באמצעות צמחים.


על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית בוינגייט היא אחד מהמוסדות בארץ שמתמקדים בלימודי חינוך גופני וספורט. לומדים במכללה סטודנטים לתואר ראשון ושני בתחום הוראת החינוך הגופני, וכן בתחומים נוספים כמו אימון, ספורט, תנועה ומחול, שיקום תנועתי, ובריאות.
במסגרת המכללה פועלים גם בתי ספר ללימודי תעודה ולהשתלמויות, בענפים מגוונים, כגון רפואה משלימה, תיירות ופנאי אתגרי, ומתודיקה ורפואה בספורט. לימודי התעודה מוצעים במספר קמפוסים ברחבי הארץ, בערים ירושלים, תל אביב, חיפה, אשדוד, ראשון לציון, קריית חיים, וערים נוספות.


תנאי קבלה


הלימודים מיועדים עבור מי שרוצים לרכוש ידע והבנה בטיפול באמצעות צמחי מרפא. מהמשתתפים בקורס נדרשת היכרות מוקדמת עם תחומי האנטומיה, הפיזיולוגיה והפתולוגיה.

 

תעודה


המשתתפים שעומדים בחובות הקורס בהצלחה, מקבלים תעודת הרבולוגים קליניים מטעם בית הספר ללימודי רפואה משלימה Medi Win במכללה האקדמית בוינגייט.


אפשרויות תעסוקה


עבור בוגרי קורס צמחי מרפא, קיימים מספר אפיקי תעסוקה אפשריים לאחר סיום הלימודים. באפשרותם לפתוח קליניקה פרטית לטיפול טבעי בצמחי מרפא, ולקבל בה מטופלים. כמו כן, ניתן להעביר סדנאות והרצאות בנושא לקהל הרחב שמבקש ללמוד עוד על הנושא. מטפלים בצמחי מרפא יכולים גם לעסוק בייעוץ במרכזים לרפואה משלימה ובחנויות טבע, או לעבוד בשיווק במסגרת ארגונים וחברות המוכרים תוספי תזונה.


נוסף על כך, לחוקרים מתחומי הרפואה והרוקחות, ידע בתחום צמחי המרפא יכול להוות יתרון בקבלה למעבדות מחקר החוקרות שימושים אפשריים של צמחים ברפואה המודרנית.

 



** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט בוינגייט

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

לימודי תזונה טבעית
כרמל צברי
1 תגובות
קורס דולה באזור הצפון
דנה מרחום
1 תגובות
סילבוס לקורס NLP
שירי
1 תגובות
לימודי כירופרקטיקה לרופא אורטופד
עודה היתם
1 תגובות
קורס בליווי רוחני
Liora haruni
1 תגובות
תכנית לימוד לקורס איורוודה
אלהם
1 תגובות
אימון לאורח חיים בריא
טל שטרן
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים945 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp