קורס מאמני אומנויות לחימה במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס מאמן אמנויות לחימה במכללה האקדמית בוינגייט


ההישגים המרשימים אליהם הגיעו ספורטאים ישראלים בענפי אומנויות הלחימה השונים בעשור האחרון שמה את ענפי הספורט הללו על המפה. העלייה בעניין הציבורי והמקצועי בתחומים אלה מביאה גם לדרישה הולכת וגוברת במאמנים איכותיים שיכולים לסייע להוביל את הנבחרות המקומיות להצלחה מעבר לים ואף לזכייה במדליות.


במכללה האקדמית בוינגייט ניתן לקחת חלק בקורס מאמנים באמנויות לחימה, קורס זה מתאים למדריכי אמנויות לחימה שעובדים עם ילדים ובני נוער ומעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולעבור לאימון של מבוגרים בענפים הללו. בקורס ניתן לקבל את ההכשרה הנדרשת לאימון מבוגרים בשתי אמנויות לחימה - ג'יו ג'יטסו או קראטה תוך היכרות עם טכניקות מתקדמות שניתן לעשות בהן שימוש בתחרויות וטורנירים.

 

 • קריירה בעולם הספורט מעניינת אתכם? קראו על קורס ספורט

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מפתחים את הכישורים המקצועיים והתחרותיים בתחום אמנויות הלחימה, הם לומדים על תולדותיהןם של אמנויות הלחימה, על שיטות מרכזיות באימון ועל כלים בעזרתם ניתן לסייע למתאמנים להגיע להישגים אישיים וקבוצתיים.


בקורס קראטה, המשתתפים לומדים על האסכולות השונות בתחום ועל הארגונים הפועלים בארץ ובעולם בתחרויות. לאחר מכן, הם מעמיקים בטכניקות האימון ובדרכים לניתוח של אימונים להערכת היעילות שלהם. הם דנים בדילמות העומדות בפני מאמנים וביחסי המאמנים והמתאמנים, לרבות סוגיות כגון פיתוח מוטיבציה והערכת התקדמות באימון.


בקורס ג'יו ג'יטסו המשתתפים שמים דגש על האופי הרב תחומי של הענף ועל הטכניקות הרבות שנכללות בו. הם עוסקים בכישורי ההטלה, העמידה, הריתוקים ותרגילי הקרקע תך היכרות עם התרגילים המייחדים כל אחד מן הממדים הללו.


מתכונת הלימוד


בהתאם להתמחות הסטודנטים, היקף הקורס נע בין 435 - 520 שעות לימוד, מהן כ - 100 שעות המוקדשות לביצוע סטאז' מעשי באימון אמנות הלחימה הנבחרת.


במהלך התכנית המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובמקביל מתרגלים את עקרונות האימון הנלמדות במסגרת סדנאות ותרגילים שונים. בקורס נכללת גם סדנת עזרה ראשונה בהתאם לדרישות חוק הספורט.


נושאי הלימוד

 

 

 • מנהיגות בספורט
 • תזונה לספורטאים
 • אימון סיבולת מתקדם
 • מניעת פציעות בספורט
 • שיפור היכולות הטקטיות
 • תכנון ארוך טווח בספורט
 • פיזיולוגיה כללית ובמאמץ
 • התנהגות מאמנים בתחרויות
 • בחינות דרגה באמנויות לחימה
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בבית הספר להכשרת מאמנים ומדריכים של המכללה אפשר למצוא עוד שלל תכניות להכשרת מדריכים - בהן מקבלים את הכלים להדרכת נבחרות וספורטאים עד גיל 16, ותכניות להכשרת מאמנים - המתמקדות באימון מבוגרים בספורט. תכניות הלימוד מותאמות לדרישות מינהל הספורט שהוא הגוף האמון על הסמכתם של אנשי מקצוע באימון והדרכת ספורט. בין הקורסים המתקיימים במכללה ניתן למנות קורס מאמני אתלטיקה קלה, קורס מאמני התעמלות, קורס מאמני כדורגל, קורס מאמני שחייה ועוד. כמו כן, במוסד הלימוד נערכות הכשרות מקצועיות בתחומים כגון טיפול, רפואה משלימה, תיירות אתגר וביטחון. ניתן ללמוד במכללה גם במסלולים לתואר ראשון ולתואר שני במקצועות החינוך הגופני והספורט.


תנאי קבלה


לקורס מאמנים יכולים להתקבל מי שברשותם תעודת מדריכים בענף הספורט הנבחר. יש צורך בשנתיים לפחות של ניסיון באימון תחרויות במסגרת איגודים ואגודות. בקורס ג'יו ג'יטסו על המועמדים לביות ברמת חגורה שחורה מטעם איגוד הג'יו ג'יטסו הישראלי. כמו כן, למסלול זה יש לעבור מבחן קבלה מעשי שבו המועמדים מדגימים טכניקות וכישורים מקצועיים מן הענף.


בשני המסלולים על המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי ומבחן. הם צריכים להציג אישורים רפואיים המעידים על בריאות תקינה וכשירות לקחת חלק בפעילות גופנית.

 

תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם בקורס מקבלים תעודת "מאמני קראטה" או תעודת "מאמני ג'יו ג'יטסו" שמוענקת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט.


כדי לקבל את התעודה הם צריכים לעבור מבחנים ולהשלים סטאז'. הבחינות כוללות מבחן מעשי ומבחן עיוני בתורת הענף ובמדעים. הציון העובר במבחן המעשי הוא 70 ומעלה. הסטאז' המעשי נערך אחרי סיום הקורס. כמו כן, על הבוגרים להציג תעודת מגישי עזרה ראשונה בתוקף, כאחד התנאים לקבלת הדיפלומה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp