קורס קנאביס רפואי במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

קורס קנאביס רפואי במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ


קנאביס רפואי - תחום בצמיחה


בשנים האחרונות, עולה העניין בשימושיו הרפואיים של הקנאביס הרפואי, וחל גידול במחקר המדעי וכן בתעשייה הכלכלית שלו ברחבי העולם; שורה של מדינות באירופה וכן ארה"ב וקנדה הסדירו בחוק את השימוש בקנאביס רפואי. מגמה זו לא פסחה על ישראל, שידועה בתור מדינה מתקדמת טכנולוגית, בפרט בתחומי הרפואה השונים. ככל שהיתרונות הרפואיים של קנאביס מוכרים על ידי הממסד הרפואי, קיימת צמיחה של הזדמנויות חדשות; הן עבור חקלאים ואנשי מקצוע בענף זה, והן עבור יזמים עסקיים שמתעניינים באפשרויות העסקיות שנפתחות כתוצאה מהתפתחות ענף זה.


ככל שעולה העניין בקנאביס הרפואי, נפתחות עוד הכשרות מקצועיות עבור אלו שרוצים להתמקצע בתחום זה. קורס קנאביס רפואי במכללה האקדמית ספיר מיועד לאנשי מקצוע מענפי החקלאות, סטודנטים למדעי החיים ולחקלאות, ועובדים בתעשיית הקנאביס שרוצים להכיר את הנושא לעומק, ולהתמחות בהיבטים השונים שתחום זה דורש: רפואיים, משפטיים, עסקיים וטכנולוגיים.


תכנית הלימודים


במסגרת הקורס, הסטודנטים מקיפים את עולמות הידע הנדרשים עבור עיסוק בתחום הקנאביס הרפואי, כולל הקניית בקיאות בסוגיות הרפואיות, החקלאיות והעסקיות שעמן נדרשת היכרות עבור עובדים בתעשיית הקנאביס. בין היתר, הסטודנטים סוקרים בעת ההכשרה את השימושים הרפואיים השונים של צמח הקנאביס הרפואי, השמנים והמוצרים השונים שניתן להפיק ממנו, הפוטנציאל הכלכלי בייצוא שלו, וכן טכנולוגיות חקלאיות מתקדמות בתחום זה ותהליך גידול הקנאביס.

 


מתכונת הלימודים


הכשרה מקצועית זו נפרשת על פני 14 מפגשים, בני 6 שעות אקדמיות כל אחד. סך כל שעות הקורס הוא 84 שעות אקדמיות, והוא מתקיים במהלך כ - 4 חודשים ביום אחד בשבוע.


נושאי הלימוד

 

 

  • אבטחה וטכנולוגיה
  • תהליך גידול הקנאביס
  • שמני קנאביס ומוצרים נוספים
  • משפט בינלאומי והמסחר בקנאביס
  • השימושים השונים של קנאביס רפואי
  • ועוד

 

על סגל ההוראה


צוות המרצים מורכב מאנשי מקצוע המתמחים בהיבטים השונים של קנאביס רפואי: רפואיים, עסקיים וחקלאיים. רכז הקורס הוא רכז מסלול אקו חקלאות במכללה האקדמית ספיר, מרצה ומעצב פרמקלצ'ר בעל ניסיון מעשי ומקצועי רב בתחום החקלאות, כמו גם ניסיון בהדרכה בנושאים אלו. 

 


על מוסד הלימודים


המרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר קיים מספר עשורים ובמסגרתו פועלים מספר מסלולי לימוד המאפשרים התפתחות מקצועית ורכישת השכלה בתחומים שונים. בין המסלולים במרכז ניתן למנות ניהול ועסקים, ייעוץ והנחייה, חשבונאות, ולימודי שפות. קיימת גם יחידה לפיתוח מקצועי של עובדי הוראה, במסגרתה אנשי חינוך יכולים להתמקצע בתחומים כמו קולנוע ותקשורת, אמנות, כתיבה, ועוד.


תכני הלימוד מפותחים על ידי צוות אנשי מקצוע, שמתאים אותם לדרישות המתעדכנות של שוק העבודה, על מנת להעניק למשתתפי ההכשרות המקצועיות השונות ארגז כלים ומיומנויות לקידום ופיתוח הקריירה. כמו כן, במסגרת המרכז ללימודי חוץ, פועלת גם יחידה להכשרה מקצועית של עובדים ומנהלים בגופים ובארגונים. ביחידה זו מוצעות השתלמויות וסדנאות ייעודיות עבור ארגונים ומוסדות שונים, הנבנות בשיתוף עמן ומיועדות לפיתוח וקידום של העובדים במקומות העבודה האלו. ההשתלמויות מוצעות במבחר נושאים, כגון הבטחת איכות, מיומנויות ניהול, אנגלית טכנית, יישומי מחשב, עזרה ראשונה, ועוד.


תנאי קבלה


הקורס מיועד עבור סטודנטים בתחומי מדעי החיים השונים והחקלאות, אנשים העוסקים במקצועות החקלאות השונים, כגון חקלאות אורגנית, כולל בנים ממשיכים שגרים ביישובים חקלאיים כמו קיבוצים, וכן עובדים בשוק הקנאביס שברצונם להרחיב את ידיעותיהם בתחום. על מנת להתקבל לקורס, המועמדים נדרשים לעבור ראיון אישי בו נבחנת התאמתם.


אפשרויות תעסוקה


בשנים האחרונות מתחולל שינוי ביחס לקנאביס רפואי; אם בעבר התחום היה שנוי במחלוקת, כיום גוברת ההכרה ביתרונותיו הרפואיים בקרב אנשי מקצוע בממסד הרפואי. יזמים ומשקיעים פרטיים מראים כיום התעניינות רבה בהשקעה בתחום זה. מסיבה זו, הכשרה מקצועית וידע בתחום הקנאביס הרפואי יכולה לפתוח דלתות לחקלאים שרוצים לעסוק בגידול קנאביס רפואי, כמו גם לאפשר אפיקים חדשים עבור יוזמה עסקית וכן להשקעות של יזמים ואנשי עסקים.
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

לימודי תזונה טבעית
יוסרא עאמר
ללא תגובה
פרטים על קורס ccna
ירדן רומנו
ללא תגובה
תכנית מדעי המחשב ומוזיקה
נתנאל יצחק
ללא תגובה
יש מכינה קדם אקדמית למשפטים בספיר?
סתיו כרמל
ללא תגובה
קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp