קורס מדריכי אופניים במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

אהבת? שתף ב:

קורס הכשרת מדריכי אופניים במכללה האקדמית בוינגייט


במכללה האקדמית בוינגייט מתקיים קורס מדריכי אופניים, שבו יכולים רוכבי אופני הרים ואופני שטח לקבל את הכלים הנדרשים לפתח את העיסוק ברכיבה גם לקריירה בהדרכה של ילדים, בני נוער וצעירים עד גיל 16 שנים. הקורס כפוף לאישור מינהל הספורט והתכנים הנלמדים במהלכו מותאמים לדרישות המינהל בהכשרת מדריכים.


הידע הנרכש במסגרת קורס מדריכי אופניים יכול לסייע לבוגריו להשתלב במגוון של אפיקי קריירה. באפשרותם להדריך טיולי אופניים ברחבי הארץ ולהוביל את קבוצות הצעירים במסעות שונים. כמו כן, באפשרותם לאמן קבוצות רכיבה על אופניים לילדים ולמתבגרים בהתאם לדרישות חוק הספורט. הם יכולים גם לקחת חלק בהכנה לתחרויות ובפרויקטים ארציים של איגוד האופניים שמטרתם עידוד רכיבה בקרב צעירים. קיימים גם שלל חוגים וקבוצות רכיבה בפרישה ארצית שבהם יכולים הבוגרים להשתלב.

 

  • קריירה בתחום הספורט מעניינת אתכם? קראו על קורס ספורט


תכנית הלימודים


במהלך הקורס להכשרת מדריכי אופניים, המשתתפים מקבלים את ההכשרה הדרושה לאימון רכיבה על אופני כביש ואופני הרים לצעירים ובני נוער. הם לומדים כיצד להנחות קבוצות רוכבי אופניים ולהקים מגוון של מיזמים כגון מועדוני ספורט וחוגי רכיבה, בהתאם להנחיות של מינהל הספורט בתחום האופניים. נוסף על כך, בתכנית מתמקדים גם בתהליכי ההכנה של רוכבים צעירים לקראת תחרויות אופניים בהתאם לרמתם ולכושר הגופני שלהם.


בתחילת הקורס נלמדים עקרונות בתחומי מדעי הספורט כגון סוגיות באנטומיה ופיזיולוגיה או בפסיכולוגיה של העיסוק בפעילות גופנית. בהמשך המשתתפים מעמיקים בתהליכי האימון ברכיבה על אופניים, בהתמודדות עם תנאי שטח שונים בעת הרכיבה וכן בדרכים לפיתוח הטכניקה אצל רוכבים בקבוצות גיל שונות.


מתכונת הלימוד


היקף קורס מדריכי אופניים הוא כ - 211 שעות לימוד והוא נפרש על פני כ - 35 ימי פעילות. התכנית מבוססת על שילוב של שיעורים עיוניים עם התנסויות מעשיות אשר נערכות באתרי רכיבה ובמסלולי אופניים בפרישה ארצית. במהלך התנסות פרקטית זו המשתתפים יכולים לשפר את טכניקות הרכיבה ולתרגל מיומנויות הדרכה בפועל.


סגל הוראה


מרכז התכנית הוא מאמן אופניים מוסמך שברשותו מעל 20 שנות ניסיון ברכיבה. כמו כן, הוכתר פעמיים בתואר אלוף הארץ ברכיבה על אופני הרים. ברשותו ניסיון בארגון של אירועים ותחרויות בתחום האופניים וכן בתכנון של שבילי אופניים ברחבי הארץ ובאימון והדרכה של רכיבה טכנית בשלל מסגרות ובקרב מגוון אוכלוסיות.


על מוסד הלימוד


בתחום אופני השטח, מתקיימים בבית הספר לתיירות ופנאי אתגרי של המכללה האקדמית בוינגייט קורסים נוספים כגון קורס מובילי קבוצות אופניים וקורס מתכנני שבילי אופניים. נוסף על כך, נערכות הכשרות מקצועיות בענפים כגון הדרכת טיולים, תיירות, נהיגת שטח, טיפוס וגלישה ממצוקים והכשרתם של מורי דרך.


במכללה האקדמית בוינגייט ניתן ללמוד בעוד מבחר תכניות בתחום הספורט והחינוך הגופני. נערכות בה עוד שלל תכניות ללימודי תעודה, כגון מסלולים להכשרת מדריכים ומאמנים בספורט, קורסים בתחום רפואת הספורט וכן קורסים ברפואה משלימה שיכולים לסייע לספורטאים ולמטפלים. באמצעות הקורסים המגוונים הללו שואפים במוסד הלימוד להכשיר דור של אנשי מקצוע מיומנים לקידום העשייה הספורטיבית בארץ.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים לביות בעלי ניסיון של לפחות שלוש שנים ברכיבה על אופני שטח, שברשותם רקע בפעילויות ותחרויות במסגרות מוכרות. כמו כן, עליהם להיות בעלי כושר גופני ברמה טובה. מסלול זה מתאים במיוחד לרוכבים שמעוניינים לשדרג את תחביב הרכיבה לקריירה ולפתוח עסקים בתחום תוך פיתוח מיומנויות הובלה והדרכה של קבוצות רכיבה בשטח. לרוב נערכים ראיונות עם המועמדים לקורס כדי לבחון את מידת ההתאמה שלהם למסלול.


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך הקורס זכאים לקבל תעודת מדריכי אופניים שמוענקת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט ומאושרת על ידי מינהל הספורט.

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם