קורס מדריכי טריאתלון במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס הדרכת טריאתלון במכללה האקדמית בוינגייט


ענף הטריאתלון, המתבסס על תחרויות הכוללות שחייה, רכיבה על אופניים וריצה, הופך לאחרונה לפופולרי יותר ויותר בארץ. גם בקרב מתאמנים צעירים מתקיימות בארץ תחרויות ילדים ונוער ברחבי הארץ. בהתאם להנחיות חוק הספורט, המעוניינים להדריך צעירים מתחת לגיל 16 נדרשים להיות בעלי הסמכת "מדריכי טריאתלון".


מתאמני טריאתלון מנוסים המעוניינים בקבלת הסמכה זו יכולים ללמוד בקורס מדריכי טריאתלון המתקיים בבית הספר למדריכים בספורט של המכללה האקדמית בוינגייט. קורס זה מכין את משתתפיו לקבלת ההסמכה להדרכת ילדים ובני נוער, הן המסגרות תחרותיות והן במסגרות שאינן תחרותיות. הידע הנרכש במהלך הקורס יכול לסייע לספורטאים לפתח קריירה כמדריכים במקביל לעשייה המקצועית שלהם בעולם הספורט.


תכנית הלימודים


תכנית זו מאפשרת למשתתפיה לקבל את ההכשרה הנדרשת להדרכתם של ילדים ונוער בענף הטריאתלון. בתכנית שמים דגש על תרגול שחייה במים פתוחים, על טכניקות רכיבה נכונות על אופניים וכן ריצה יעילה במהלך התחרויות. המשתתפים שמים דגש על טקטיקה וטכניקה בספורט ולומדים כיצד לבנות מערכי כושר, אימון ופעילות המותאמים לגילם של הילדים ולרמת המומחיות שלהם.


תחילת הקורס מוקדשת להיכרות עם ענפים מדעיים במדעי הספורט ועם יסודות בתורת האימון. בהמשך, נלמדים חוקי הטריאתלון תוך לימוד של סוגי תכניות האימון וטכניקות יעילות לעבודה עם מתעמלים צעירים. המשתתפים דנים בגישות לאיתור שגיאות ולשיפור הטכניקה של המתאמנים שלהם וכן בשיטות לעידוד ופיתוח מוטיבציה בקרבם.


מתכונת הלימוד


הקורס להכשרת מדריכי טריאתלון נפרש על פני כ - 218 שעות לימוד. הוא מורכב מ - 60 שעות של לימודים עיוניים בתחום מדעי הספורט, 130 שעות לימוד בתורת ענף הטריאתלון וכן 28 שעות המוקדשות לקורס עזרה ראשונה. התכנית כוללת סטאז' מעשי בהדרכת טריאתלון המאפשרת לסטודנטים לתרגל בפועל את המיומנויות הנלמדות.


נושאי הלימוד


תלמידים בקורס לומדים על מבחר נושאים, ביניהם בתחומים הבאים:

 

 • גורמי הישג
 • מדעי הספורט
 • איתור שגיאות
 • טכניקה בריצה
 • פציעות ספורט
 • חוקת הטריאתלון
 • בניית יחידות אימון
 • התאוששות מאימון
 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • ועוד
   

סגל הוראה


רכז התכנית הוא מאמן טריאתלון מוסמך, שברשותו ניסיון רב באימון ובהדרכה בתחום הספורט.

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט, הממוקמת סמוך לנתניה, פועל בית ספר להכשרת מדריכים ומאמנים בספורט. בין הקורסים המתקיימים בו ניתן למצוא קורס מדריכי שחייה תחרותית, קורס מדריכי חדר כושר, קורס מדריכי כדורסל, קורס מדריכי אתלטיקה ועוד. מדריכים מוסמכים שמעוניינים לפתח את הקריירה ולפנות גם לאימון מבוגרים יכולים ללמוד גם במגוון של קורסי מאמנים המתקיימים בבית הספר.


נוסף על כך ניתן למצוא במכללה שלל מסלולים ללימודי תעודה בתחומים כגון מקצועות התיירות האתגרית, רפואה משלימה, ניהול ביטחון ומנהיגות בספורט. במכללה מתקיימות גם תכניות אקדמיות שונות לתואר ראשון ותואר שני בענפי החינוך הגופני.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס מדריכי טריאתלון מותאמים להנחיות מינהל הספורט. הקורס מיועד למתאמנים מנוסים בתחומי הטריאתלון, שברשותם לפחות שלוש שנים של ניסיון במסגרות תחרותיות כגון מועדונים ואיגודי ספורט. כמו כן, על המועמדים להיות בני 16 שנים לפחות ולהציג אישורים רפואיים המעידים על כשירות לעסוק בספורט ועל בריאות תקינה.


כחלק מתהליך הקבלה, עליהם לעבור מבחן מעשי שבו נבדקת בין היתר גם יכולת השחייה. נערך גם ראיון קבלה אישי למועמדים.


תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת מדריכי טריאתלון בהתאם לחוק הספורט. תעודה זו מאפשרת להם להדריך במסגרות תחרותיות ספורטאים צעירים עד גיל 16 שנים.


כדי לקבל את הדיפלומה עליהם לעבור מבחני גמר. אלה כוללים בחינות עיוניות במדעים ותורת הענף ובחינה מעשית. את הבחינה המעשית יש להשלים בציון 70 ומעלה. כמו כן, יש צורך בתעודת מגישי עזרה ראשונה בתוקף ובהשלמת הסטאז' המעשי בקורס כחלק מן התנאים לקבלת ההסמכה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp