קורס תכנון ובניית שבילי אופניים במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית בוינגייט - תכנון שבילי אופניים.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מתכנני ובוני שבילי אופניים במכללה האקדמית בוינגייט


בעשור האחרון ישנה עלייה בעניין בספורט הרכיבה על אופניים בארץ. כדי לדאוג לבטיחות ואיכות התשתיות בתחום תיירות האופניים, גופים ממשלתיים גיבשו מדיניות מסודרת בענף שמטרתה לעודד פיתוח של שבילים נוספים במבחר אזורים בארץ. כיום ישנם מספר גופים שעוסקים בתכנון של שבילים לרכיבה ובבנייה ותחזוקה שלהם, כגון רשות הטבע והגנים וקק"ל. גם לרשויות המקומיות יש תפקיד חשוב בתהליכים אלה. מגמות אלה מעלות גם את הדרישה לכוח אדם איכותי שביכולתו לתכנן את אותם שבילים ולספק שירותי ייעוץ לגופים הממשלתיים, קיימת דרישה גם למומחים לבניית השבילים בשטח. מתכנני שבילי האופניים מהווים חוליה חשובה בהקמתם של שבילים חדשים ובחשיפת אוכלוסיות חדשות לספורט הרכיבה - כגון משפחות או אנשים עם מוגבלות, דרך מתן פתרונות ייעודיים שמתאימים להן.


במכללה האקדמית בוינגייט - בית הספר לתיירות ופנאי אתגרי מתקיים קורס מתכנני שבילי אופניים, שמטרתו העיקרית היא הכשרת כוח אדם למתן מענה לביקוש העולה לשבילי אופניים. במהלך הקורס מקבלים ידע וכלים לתכנון ולתחזוקה של שבילי הרכיבה ואף מתנסים בפועל בעבודה בשטח. הידע הנרכש במסלול יכול לסייע לבוגריו להשתלב בשלל גופים המתמקדים בפיתוח של תשתיות תיירות אופניים. בין היתר, הם יכולים להשתלב בתפקידים שונים ברשות הטבע והגנים, בקק"ל, בעמותות תיירות ובצוותי הפיתוח ברשויות מקומיות.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים מעמיקים בתחום התכנון והבנייה של שבילים לרכיבה על אופניים, בהתאם לנהלים ולתקנות בתחום ולהתפתחויות העדכניות בו. הם סוקרים היבטים בניווט והתמצאות בשטח וכן לומדים על תהליכים בספורט הרכיבה. לאחר מכן, הם לומדים בהחרבה על תהליכי התכנון של סוגי שבילים שונים תוך היכרות עם כלים וציוד מקצועי שחיוניים לבוני השבילים.


הם מתוודעים גם לעקרונות התחזוקה הנדרשים לשבילי האופניים כדי להבטיח את בטיחות הרכיבה ושלום המשתמשים בשבילים, כמו כן נסקרים היבטים סביבתיים לצורך פיקוח על שמירה על משאבי הטבע בסביבה בה נבנים השבילים. נוסף על כך, נלמדים עקרונות החשובים לבוני השבילים בעבודתם במסגרת צוותי תכנון מרובי תפקידים, ידע זה יכול לסייע להם לשמש יועצים בתחום תכנון שבילי האופניים.


מתכונת הלימוד


היקפו של המסלול ללימודי תעודה הוא כ - 120 שעות לימוד והוא מחולק ל - 10 מפגשים. השיעורים משלבים הרצאות עיוניות לצד סדנאות בשטח שבהם נחשפים לתנאי שטח שונים ומתנסים בתכנון של שבילים. הסדנאות מתקיימות באיזורים שונים בארץ ובמהלכן הסטודנטים יכולים ליישם את שלל העקרונות הנלמדים במהלך הקורס, לרבות עבודה עם כלים קלים וכבדים ותכנון של שלל סוגי שבילים.


נושאי הלימוד


משתתפי קורס מתכנני שבילי אופניים לומדים על מבחר נושאים, כגון:

 

 

 • ניווט בשטח
 • עיצוב שבילים
 • עבודה בצוותי תכנון
 • תחזוקת שבילים בישראל
 • שבילים ידידותיים לסביבה
 • ייעוץ לבניית שבילי אופניים
 • ועוד


סגל הוראה


מרכז הקורס הוא יועץ בתחום תיירות האופניים במשרד התיירות, שברשותו ניסיון בהפקת כנסים בענף תיירות האופניים ובניהול פרויקטים ויוזמות בתכנון ובנייה של שבילי רכיבה.


מרכז עבודת השטח בתכנית הוא בונה שבילי אופניים ותיק, שברשותו ניסיון רב בתכנון וביצוע של פרויקטים עבור קק"ל במגוון אתרים בארץ.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בוינגייט פועל בית ספר למקצועות התיירות הפנאי האתגרי, שבו מתקיימים בין היתר קורסים בתחומי אופני השטח. ניתן ללמוד בקורס מובילי קבוצות אופניים וכן בקורס מדריכי אופניים. כמו כן, נערכים קורסים בענפים כגון הדרכת טיולים, הכשרת מורי דרך, רכבי שטח, גלישה ממצוקים, וכן ענפי התיירות השונים. מסלולים אלה מותאמים למגמות עדכניות בתעשיית התיירות והספורט הישראלים ובמהלכם מתמקדים בכלים פרקטיים שחיוניים למי שמעוניינים לפתח קריירה באותם ענפים. כדי לסייע למשתתפים לפתח כלים מקצועיים, רבים מן הקורסים משלבים עשייה בשטח שבמהלכה נחשפים לתהליכים בתחום הפעילות האתגרים ומתנסים בה הלכה למעשה.

 

תנאי קבלה


מסלול זה מיועד הן לבעלי ניסיון בתחום האופניים והספורט והן לעוסקים במקצועות הנדסיים, שברצונם לרכוש ידע וכלים לבנייה ותחזוקה של שבילי אופניים במסגרת עבודתם. יכולים ללמוד בתכנית רוכבי אופני שטח, מדריכי אופניים, מנהלי ספורט, מהנדסים ומנהלי פיתוח בוועדות המקומיות של רשויות מקומיות, קבלנים, אדריכלים ויזמי תיירות.


תעודה


בסיום ההכשרה מקבלים תלמידים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות תעודת "מתכנני ובוני שבילי אופניים" המוענקת להם על ידי המכללה האקדמית בוינגייט.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט בוינגייט

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס מבנאות אלומיניום דרך משרד הכלכלה
אמיר עואד
ללא תגובה
המלצה על קורס מקצועי מבוקש
יוסי
ללא תגובה
קורס מנהל מחלקה בספורט
רונן
ללא תגובה
קורס ICT בצפון בשעות הערב
יקטרינה קורנילוב
ללא תגובה
קורס אונליין של אימון זוגי
יעל שילה
ללא תגובה
קורס עוזר בטיחות בבניה בחדרה
דבש בני
ללא תגובה
לימודי הוראת נהיגה ברחובות אשדוד או מודיעין
נתי
ללא תגובה
לכניסה לפורום

מעל 28,753 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

Whatsapp Whatsapp