מסלול קדם ייעודי להכנה למכינה במכללת כנרת

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת

מסלול קדם ייעודי למכינה במכללה האקדמית כנרת - תכנית הכנה למכינה


הכנה ממוקדת לקראת המכינה


מועמדים ללימודים שמעוניינים לקבל הכנה לקראת הקבלה למכינה הקדם אקדמית יכולים ללמוד במסלול הקדם ייעודי שמתקיים במכללה האקדמית כנרת. זוהי תכנית הכנה למכינה, שמיועדת למועמדים למכינה הייעודית להנדסה ולמכינה למדעי החברה והרוח. במסלול הכנה זה מקבלים שלל כלים חשובים ושימושיים לקראת תחילת הדרך במכינה, כלים שיכולים לשמש את הסטודנטים גם במהלך הלימודים לתואר ולאחריהם. יש להדגיש כי בוגרי המסלול הקדם ייעודי ממשיכים למכינות הייעודיות השונות המתקיימות במכללה האקדמית כנרת בלבד, התכנית אינה מכינה לקבלה למכינות במוסדות אקדמיים אחרים.

 

תכנית הלימודים


במהלך תכנית ההכנה למכינה, הסטודנטים מרחיבים את הידע במקצועות יסוד שמהווים תשתית להמשך הלימודים במכינה קדם אקדמית ייעודית. בין היתר, נלמדים נושאים מרכזיים במתמטיקה, באנגלית ובעברית תוך פיתוח אסטרטגיות למידה יעילות באותם תחומים. כמו כן, המסלול כולל הכנה לקראת מבחן מימ"ד, מבחן הערכה ומיון לקראת קבלה למכינות שבו נבדקים כישורי המועמדים באנגלית, במתמטיקה ומקצועות נוספים. מכלול הכלים הנרכשים בתכנית ההכנה יכולים לסייע לסטודנטים להתכונן לקראת המשך הלימודים במכינה ולגבש לעצמם כישורי למידה יעילים ומותאמים לצורכיהם.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית ההכנה למכינה הוא כ - 3 חודשים והיא נערכת במתכונת נוחה לאנשים עובדים. היא משלבת מגוון של שיעורים פרונטליים וכן תרגולים אישיים וקבוצתיים לצורך התמודדות עם קשיים העולים במהלך הלמידה. כמו כן, המכינה כוללת הכנה ממוקדת למבחן מימ"ד תוך היכרות עם מבנה הבחינה והתנסות בשאלות שונות.


כדי לסייע לסטודנטים להתמודד עם קשיים ואתגרים אקדמיים, מוצעת במכינה מעטפת סיוע ותמיכה אשר מותאמת לצורכיהם של הסטודנטים. הסטודנטים יכולים להיעזר בתגבורים ובשיעורי עזר בהם ממודדים עם קשיים וסוגיות מאתגרות. כמו כן, הם יכולים להסתייע בחונכות לימודית שמסייעת בפיתוח של כלים חשובים ללמידה.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית כנרת מתקיימות שלל תכניות לימודים לתואר ראשון ושני, במוסד הלימוד ניתן ללמוד תחומים כגון הנדסה, מדעי החברה ומדעי הרוח. בתכניות הללו מתמקדים בהקנייתן של מיומנויות חשובות לשוק העבודה של היום תוך היכרות עם תהליכים וגישות אקטואליים מן התעשייה והמשק. התכניות משלבות תכנים פרקטיים כגון פרויקטים והתנסויות בשטח, במטרה להכין את הסטודנטים לקראת האתגרים של עולם התעסוקה. במכללה מתקיימות גם תכניות ייעודיות לאנשים עובדים, כגון תכנית לימודים רב תחומיים שבה ניתן לשלב בין ענפי לימודים שונים.


נוסף על המסלולים האקדמיים הנערכים במכללה, ניתן ללמוד בה גם בתכניות נוספות למכינה. בין מסלולי המכינה המתקיימים במכללה ניתן למנות מכינה ייעודית למדעי החברה והרוח ומכינה ייעודית להנדסה. כמו כן, מתקיימת מכינה 30+ אשר מיועדת למועמדים מעל גיל שלושים, אשר מתאימה גם לחסרי תעודת בגרות המעוניינים להתקבל לחוגים השונים במכללה. כדי לסייע לסטודנטים במימון עלויות הלימוד במכינות הקדם אקדמיות, מציעים מלגות לימודים שונות המיועדות לחיילים משוחררים. הסטודנטים יכולים להיעזר במלגות הללו בנוסף לאפשרות ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי.

 

 

תנאי קבלה


המסלול הקדם ייעודי מתאים למעוניינים להשתלב במכינות הייעודיות המתקיימות במכללה האקדמית כנרת, שאינם עומדים בתנאי הקבלה למכינה שמציבים במוסד הלימוד. מסלול זה מתאים הן למעוניינים להתקבל למכינה הייעודית להנדסה והן למעוניינים להשתלב במכינה למדעי החברה והרוח. יש לציין כי תנאי הקבלה למסלול ולמכינות הייעודיות משתנים מעת לעת.


תעודה והמשך הלימודים


עם סיום כל החובות בתכנית ההכנה למכינה, לרבות מעבר של בחינת מימ"ד, הסטודנטים יכולים להמשיך ללימודים במכינות הייעודיות השונות המתקיימות במכללה האקדמית כנרת בהתאם למסלול הלימודים בו הם מעוניינים לתואר הראשון - במכינה להנדסה או במכינה למדעי החברה והרוח. חשוב להדגיש כי לעיתים קיימים תנאי קבלה נוספים במכינות השונות, לכן מומלץ לפנות אל מוסד הלימודים לצורך קבלת המידע המדויק אודות תנאי הקבלה למכינות.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית כנרת

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית כנרת

מערכת הסעות למכללה מירושלים
אוריה
ללא תגובה
קורס הנהלת חשבונות 3
ספיר אליאב
ללא תגובה
קורסים וסדנאות חובה בתקשורת
אלמוג
ללא תגובה
לימודי מלווי קבוצות בחול
הירש אילה
ללא תגובה
מעונינת להרשם כשומעת חופשיה
ריקי
ללא תגובה
מעוניין להירשם לקורס שפת הגוף
עמי באזוב
ללא תגובה
קורס שפת גוף ותקשורת בינאישית
מריסאת ח'אלד
2 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp