קורס תכנון ועיצוב מטבחים במכללת מנטור לעיצוב

מכללת מנטור לעיצוב ומחשבים

אהבת? שתף ב:

קורס תכנון ועיצוב מטבחים במכללת מנטור לעיצוב ברמת גן


בתרבות הישראלית קיימת חשיבות לאוכל ולארוחות משפחתיות, ולכן קיימת חשיבות לתכנון נכון של המטבח. על מנת ליצור התאמה וקוהרנטיות עיצובית, מעצב הפנים צריך להתחשב בחללים השונים של הבית כאשר הוא מתכנן את המטבח.


קיימים מספר היבטים מרכזיים שהופכים עיצוב מטבחים לעיסוק מורכב: דרושות לא רק בקיאות עיצובית והיכרות עם טרנדים עכשוויים בעיצוב, אלא גם הבנה טכנית בחשמל, באינסטלציה ובגז. כמו כן, דרושה היכרות עם מערכות ממוחשבות שמסייעות להמחשת עיצוב המטבח ללקוח.


עבור מעצבים שמעוניינים להתמקצע בעיצוב מטבחים ולרכוש את הידע והמיומנויות הנדרשות עבור כך, מוסדות לימוד שונים מציעים הכשרות מקצועיות בתחום. אחת מהאפשרויות היא קורס עיצוב מטבחים במכללת מנטור לעיצוב, במסגרתו ניתן ללמוד את מוקדי ההתמחות המרכזיים הדרושים למעצבי מטבחים, וכך לפתוח הזדמנויות חדשות לקידום הקריירה בעיצוב פנים.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים משלבת בין ההיבטים המרכזיים הנחוצים למעצב המטבח: תכנון, עיצוב וביצוע של התכנית. הקורס סוקר סגנונות עיצוב ונותן את הידע הטכני והכלים הדרושים עבור תכנון מלא של מטבחים, כולל הפקת תכניות עבור קבלנים, נגרים והפקת תכניות חשמל ואינסטלציה. חלק מנושאי הלימוד בקורס עיוניים ומאפשרים בקיאות עם ההיסטוריה של עיצוב מטבחים וכן מגמות עכשוויות בתחום, וחלקם עוסקים ביישום בפועל של הרעיונות האסתטיים והעיצוביים.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים מתקיימים במהלך שלושה חודשים לערך, במסגרתם נערכים 12 מפגשים בני 4 שעות כל אחד. סך כל שעות הלימוד בקורס הן 64 שעות אקדמיות (48 שעות בפועל).


תכנית הלימודים מחולקת ל5 חלקים: מבוא והתפתחות המטבח, פיתוח מיומנויות עיצוב, אפיון, תכנון ובחירת חומרים, המחשה ללקוח ופרזנטציה וכן חלק שעוסק במעבר מרעיון לביצוע.


תכני הלימוד כוללים הן נושאים תיאורטיים היסטוריים ואמנותיים, והן תרגול מעשי בהצגה של פרויקט. מתקיימים גם סיורים לימודיים שמטרתם להמחיש את יישום התיאוריה בשטח. חלק מרכזי של הקורס הוא עבודה במתכונת של סטודיו על פרויקטים לעיצוב מטבחים, כך שהסטודנטים חווים את כל שלבי תהליך תכנון המטבח.


נושאי הלימוד

 

 

  • סגנונות עיצוב
  • המחשה במחשב
  • שילוב מוצרי חשמל
  • סוגים של חומרי עבודה
  • בחירת חומרים מתאימים
  • הפקת תכניות ביצוע לקבלן ולנגר
  • תכנון מטבח והצבת הפונקציות בתכנית
  • ועוד


סגל ההוראה


סגל ההוראה כולל אנשי מקצוע מעולם העיצוב, בעלי ניסיון בעיצוב מטבחים - למשל בעלים של סטודיו לעיצוב פנים העוסקת בתחום כ - 20 שנה.


על מוסד הלימודים


מכללת מנטור מתמחה בלימודי עיצוב, צילום וניו מדיה. סגל ההוראה במכללה מורכב ממרצים המגיעים מתחומים אלו של עיצוב, אמנות וצילום, מעצבי אתרים באינטרנט ומעצבים גרפיים. ההכשרות מתקיימות בקמפוס המכללה ברמת גן, וכוללות טווח רחב של קורסים - כאלו המתאימים לאנשי מקצוע מנוסים שמעוניינים לרכוש כלים עיצוביים חדשים, וכן מסלולי לימוד שנועדו עבור אלו שלהם אין ניסיון קודם. המסלולים הנערכים במסגרת המכללה הם מסלולי עיצוב גרפי, עיצוב פנים, עריכת וידאו, צילום, גרפיקה, דיגיטל ובניית אתרים, פיתוח ובניית משחקים וכן הלאה.


הקורסים מתקיימים במתכונות גמישות, וברובם יש אפשרות בחירה בין מתכונות בוקר וערב. נערכות במכללה גם הדרכות אישיות, סדנאות בנושאים ספציפיים, וכן מסלולים שבהם ניתן להשתתף רק בחלק מהמפגשים.


המתעניינים בלימודים יכולים להשתתף בשיעורי ניסיון שונים. נוסף על כך, קיים היצע של מלגות לחיילים משוחררים.


תנאי קבלה


ההכשרה מיועדת עבור מעצבים מענפים שונים כמו עיצוב פנים ועיצוב הבית, ואנשי מקצוע מתחום הנגרות, המעוניינים לעסוק בתכנון ועיצוב מטבחים ורוצים להתמחות בתחום. על המועמדים לשלוט באנגלית ברמה בסיסית, וכן בתוכנות אוטוקאד וסקצ'אפ.


תעודה


המסיימים את הקורס בהצלחה יקבלו תעודת בוגר קורס תכנון ועיצוב מטבחים במכללת מנטור.


אפשרויות תעסוקה


במסגרת ההכשרה משתתפים אנשי מקצוע העוסקים כבר בעיצוב. כך, המסיימים את ההכשרה בהצלחה מקבלים סט יכולות ספציפיות המותאמות לעיסוק המורכב בעיצוב מטבחים, על כל רבדיו. המשרות הקיימות למעצבים בתחום מגוונות, וכוללות חברות לעיצוב פנים, רשתות לעיצוב הבית ולעיצוב מטבחים בפרט, וכן עבודה כעצמאיים.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת מנטור לעיצוב ומחשבים