מסלול ניהול רשתות Cisco במכללת Net4U

Net4U

מסלול ניהול רשתות בהתמחות Cisco במכללת Net4U נט פור יו


סיסקו (Cisco) מהווה כיום את אחת החברות הגדולות ביותר בתחום ציוד התקשורת. החברה מתמקדת בייצור של מערכות תקשורת נתונים ונתבים וכן בפיתוח של יישומים לאבטחת מידע, בעזרתם ניתן לשמור על הנתונים העסיים העוברים ברשתות אלה. ציוד התקשורת של חברה זו מותקן במגוון סוגי ארגונים, החל מחברות הייטק, דרך ארגונים עסקיים וכלה בגופים פיננסיים או תעשייתיים. בשל החשיבות הרבה של ההעברה היעילה והרציפה של המידע העובר באותן רשתות, יש צורך בהכשרת עובדים מיומנים להתקנת המערכות ולטיפול בתקלות שונות שעלולות לעלות במהלך פעילותן.


המעוניינים להכיר מקרוב את טכנולוגיות התקשורת של אחת החברות המובילות בתעשייה, יכולים ללמוד במסלול ניהול רשתות בהתמחות Cisco של מכללת Net4U. המסלול מאפשר ללמוד בשני קורסים שכל אחד מהם מכין את המשתתפים לקראת מבחני הסמכה לקבלת דיפלומות מוכרות על ידי חברת סיסקו הגלובלית. הקורסים מהם בנוי המסלול נוגעים בסוגיות אקטואליות בתקשורת נתונים ובאבטחת מידע ובמהלכם מכירים ציוד ושיטות עבודה פרקטיות. בעזרת הידע הנלמד יכולים הבוגרים להשתלב בשלל תפקידים בתחום ה - IT, בחברות הייטק ובארגונים בשלל ענפים נוספים.

 


תכנית הלימודים


המסלול מורכב מקורס CCNA וקורס CCNP. שני הקורסים הללו שנלמדים יחד מקיפים מגוון תהליכי עבודה עם מערכות תקשורת הנתונים של חברת סיסקו העולמית. המשתתפים מכירים את מבנה המערכות הללו ואת הציוד הטכנולוגי שהן כוללות ולומדים על תהליכי ההתקנה והתחזוקה של אותן מערכות. כמו כן נלמדות סוגיות באבטחת מידע לרשתות סיסקו.


קורס CCNA - בקורס CCNA לומדים על טכנולוגיות המיתוג והניתוב השייכות לחברת סיסקו. הם לומדים גם על עקרונות מרכזיים בטכנולוגיות רשת, שנוגעים לחברות תקשורת נוספות.


קורס CCNP - במהלך קורס CCNP אפשר ללמוד לקראת קבלת ההסמכה השנייה בסולם ההסמכות של חברת סיסקו. המשתתפים מרחיבים את הידע שברשותם אודות מיתוג וניתוב וסוקרים פרוטוקולי תקשורת מגוונים.


מתכונת הלימוד


היקפו של המסלול הוא כ - 10 חודשים. הוא כולל כ - 260 שעות לימוד המחולקות ל - 65 מפגשים. המסלול מורכב משני קורסי ערב, כך שהוא מותאם למעוניינים לשלב לימודים ועבודה.


במהלך ההכשרה המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות פרונטליות וכן בתרגולים מעשיים שבהם מתנסים בפועל בשימוש בטכנולוגיות סיסקו. כמו כן, הקורסים משלבים הכנות לקראת מבחני ההסמכה שעורכת החברה אשר נערכים אחרי תום המסלול.


נושאי הלימוד


המסלול כולל מגוון של נושאים שנוגעים לרשתות תקשורת ונתונים. בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים:

 

 

  • מיתוג וניתוב
  • אבטחת מידע
  • Troubleshoot
  • טופולוגיות רשת
  • טכנולוגיות WAN
  • פרוטוקולים בניתוב
  • מערכת ההפעלה IOS
  • רכיבי השכבה הראשונה והשנייה
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת Net4U ניתן ללמוד במסלול נוסף בתחום הרשתות, מסלול ניהול רשתות ואבטחת מידע. המסלול מורכב ממספר קורסים כגון קורס CCNA, קורס לינוקס וקורס אבטחת מידע.


נוסף על כך, במוסד הלימוד נערכים קורסים בעוד שלל תחומים בעולם ההייטק והטכנולוגיה. בין הקורסים ניתן למנות קורס פייתון, קורס דבאופס ועוד. בקורסים שמים דגש על דרישותיהם של מעסיקים ומשולבים בהם תרגולים פרקטיים שיכולים לסייע למשתתפים לפתח ניסיון בתחום הנלמד כבר במהלך ההכשרה. השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות, שבהם פחות מ - 16 תלמידים, כדי לאפשר קבלת יחס אישי מן המרצים. הסגל כולל מומחים מתעשיית ההייטק, חלקם יוצאי יחידות טכנולוגיות בצה"ל, שברשותם ניסיון פרקטי בשטח וכן ניסיון בהדרכת קורסים בתחום במסגרות שונות.


תנאי קבלה


המסלול מתאים גם למי שאין ברשותם ניסיון מקצועי בתחומי רשתות התקשורת. הוא נלמד מרמץ היסודות וכך מתאים גם למי שמעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים לעבר קריירה בתחום הרשתות ולהשתלב בשלל תפקידים בתחום ה - IT. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המלאים אודות תנאי הקבלה לתכנית.

 

תעודה


בוגרי המסלול יכולים לגשת למבחנים חיצוניים שעורכת חברת סיסקו, לצורך קבלת הסמכות בין לאומיות. ראשית באפשרותם לגשת למבחן CCNA, העוברים אותו בהצלחה מקבלים הסמכת CCNA מטעם סיסקו. אחרי קבלת הסמכה זו, ישנה אפשרות לגשת גם למבחן CCNP לקבלת הסמכה גבוהה יותר מטעם הארגון. יש לציין כי ההגשה לבחינות אלה נעשית באופן עצמאי על ידי התלמידים, מחוץ למסגרת המסלול.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת Net4U
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp