מכללת DevOps Experts

שירות אישי - צור קשר

DevOps Experts

מכללת DevOps Experts - דבאופס אקספרטס


אודות מוסד הלימוד


במכללת DevOps Experts מתקיימות תכניות שונות ללימודי תעודה בתחום ההייטק. הקורסים המוצעים במכללה שמים דגש על הלימוד הפרקטי ועל הרלוונטיות לדרישות העכשוויות של מעסיקים בשוק העבודה. זאת מתוך ראיית העולם כי לימוד ממוקד ופרקטי, ששם דגש על צבירת ניסיון מעשי ולא על תיאוריה, יכול לסייע לבוגרים לקבל יתרון מול מועמדים אחרים בעת מציאת קריירה. התחרות על כל משרה בשוק ההייטק דורשת מהמועמדים לעבודה לא רק סט מיומנויות נרחב והבנה טכנולוגית מעמיקה, אלא גם ניסיון מעשי. משום כך, במהלך המסלולים המשתתפים לומדים תכנים יישומיים ורלוונטיים לעבודה בפועל תוך התמקדות רק בכלים שנחוצים בפועל לעובדים ושיש להם דרישה בתעשייה.


במהלך הקורסים במכללה, המשתתפים לומדים מגוון רחב של נושאי פרקטיים ומתרגלים אותם בפועל במסגרת שלל תרגילים ופרויקטים. התכניות מועברות על ידי מרצים שעובדים כיום בתעשייה וכך מכירים מקרוב את התכנים האקטואליים שנדרשים בחברות. המרצים מתרגמים את הידע והניסיון שברשותם במסגרת תרגוליהם עם הסטודנטים והפרויקטים שניתנים בקורסים. כך, הסטודנטים מסיימים את הלימודים כאשר ברשותם ניסיון השטח הדרוש עבור השתלבות מיטבית בשוק העבודה התחרותי.


הקורסים נערכים בדרך כלל בשעות הערב והם מותאמים לאנשים עובדים. הם מתקיימים בקבוצות קטנות שבהן פחות מ - 10 תלמידים, כדי לאפשר למשתתפים לקבל יחס אישי מן המרצים ולפתח ניסיון פרקטי תוך כדי למידה. לצד הליווי הצמוד של אנשי הסגל, קיים גם דגש על למידה עצמית וכן על תרגול בבית, שהם כלים חשובים עבור עובדים בהייטק. בכל אחד מן הקורסים מתנסים לרוב בביצוע של כמה פרויקטים שבהם מתרגלים בפועל מיומנויות פיתוח ומכירים אסטרטגיות להתמודדות עם אתגרים מן השטח. פרויקטים אלה יכולים לשמש את בוגרי הקורסים כתיק עבודות בצאתם לשוק העבודה, מה שיכול להקנות להם יתרון מול מועמדים אחרים למשרות שונות.


המכללה מפעילה גם שירותים מקצועיים להכנה להשתלבות בתעסוקה. בין היתר היא מציעה ייעוץ לראיונות עבודה וכן הכוונה תעסוקתית קבוצתית. סדנת הכנה לעבודה, המתקיימת במסגרת מסלולי הלימוד השונים, מועברת על ידי אשת מקצוע בעלת מומחיות בהכנה לקראת ראיונות עבודה בעולם ההייטק, כתבת במדורי קריירה באתרים ועיתונים מובילים, ומדריכת סדנאות אסטרטגיה למשא ומתן על תנאי העסקה. הסדנה מאפשרת לסטודנטים ללמוד על תהליך איתור המשרות ועל אסטרטגיות לקבלת יתרון מול מועמדים אחרים. נוסף על כך, מוסד הלימודים מפעיל מערך הסכמים עם ארגונים גדולים בתחום ההייטק, באפשרותו להמליץ על בוגרים מצטיינים כדי לסייע להם להגיע לראיונות קבלה באותן חברות.


לצד הקורסים המתקיימים במכללה נערכים בה גם קורסים לחברות בתחומי הפיתוח. המכללה שואפת לסייע לארגונים לפתח את כישורי העובדים ולחשוף אתם לחידושים בתעשייה. במוסד הלימוד מתאימים את התכנים בקורסים לצורכים האישיים של הארגונים ולמטרותיהם. מוסד הלימוד מאפשר להתאים את לוח הזמנים לצורכים של החברה. הקורסים מתקיימים תוך תרגול מעשי כדי לסייע לעובדים לצבור ניסיון פרקטי תוך זמן קצר יחסית.


מוסד הלימודים ממוקם ברמת גן, בבית אבגד במיקום מרכזי בסמוך לתחנת הרכבת.


קורסים במכללת DevOps Experts


הקורסים הנערכים במכללת DevOps Experts נוגעים בענפים שהביקוש להם בתעשייה נמצא לאחרונה בעלייה. הקורסים הללו יכולים להתאים בדרך כלל גם למי שאין ברשותם ניסיון קודם בפיתוח שכן הם מקנים הן את היסודות בתכנות והן את הכלים המתקדמים יותר הנחוצים לעובדי דבאופס ומפתחים במסגרת עבודתם השוטפת.
בין ההכשרות שנערכות במכללה זו ניתן למנות את המסלולים הבאים:


קורס DevOps - המשתתפים בקורס דבאופס מתמקדים בכלים ויישומים חדשניים בתחום הדבאופס המשלב בין ענפי הפיתוח והתפעול בחברות הייטק. הם מתוודעים לתהליכי העבודה העכשוויים בתפקידי דבאופס וסוקרים גם חידושים והתפתחויות מן הזמן האחרון בשוק ההייטק בנושא זה. במהלך הקורס מכירים מבני פיתוח מבוקשים בדבאופס, לומדים על יישומי אוטומציה וכן מתוודעים ליסודות בעבודה עם לינוקס.


במכללה סבורים כי יכולות למידה עצמאיות הן חיוניות לעובדים בהייטק וכך שמים דגש על פיתוח מיומנויות אלה במהלך הקורס. דרך התרגולים והפרויקטים העצמאיים ניתן להכיר טכנולוגיות חדשות ולתרגל הרגלים חשובים למתכנתים ולעובדים בצוותי פיתוח.
ההכשרה נערכת בשעות הערב. כדי לסייע למשתתפים לפתח מיומנויות פרקטיות החשובות למפתחים ולעובדי דבאופס, בכל אחד מן המפגשים בקורס מקבלים מטלה יישומית לתרגול החומרים הנלמדים באותו שיעור. במהלך התכנית מבצעים גם פרויקטים מעשיים שבהם מתנסים בפועל בפיתוח. כמו כן, הקורס כולל סדנה להכנה להשתלבות בשוק העבודה בהתאם לדרישות מעסיקים בתעשייה.


קורס תכנות בשפת פייתון - במהלך קורס פייתון של המכללה, המשתתפים מתוודעים ליישומים רלוונטיים ואקטואליים של שפת הפיתוח, מתוך מטרה להכשירם לתפקידים מבוקשים בתעשייה. התכנית מתאימה גם למי שאין ברשותם רקע קודם בפיתוח בשפת פייתון, אשר מעוניינים להשתלב בקריירה בתעשיית ההייטק, שבה הדרישה למתכנתים הבקיאים בפייתון רק הולכת ועולה.
המשתתפים בקורס מתחילים מהיכרות עם שפת התכנות וממשיכים בלימוד של פיתוח פרונט אנד (פיתוח צד לקוח) בעזרת פייתון. לאחר מכן, לומדים גם על פיתוח Back end - צד שרת ועל עבודה בפרויקטים מסוג פול סטאק, תוך חשיפה לתהליכי הפיתוח הנדרשים לאפליקציות, יישומי ווב ועוד. נוסף על כך, הקורס סוקר כלים לפיתוח עבור מגוון של פלטפורמות כגון אמזון, לינוקס ומערכות פופלריות נוספות. הוא משלב פרויקטים יישומיים שבהם מתנסים בשימוש בפייתון לפיתוח של אפליקציות ומערכות תוכנה בסיסיות.


סגל המרצים במכללה


המרצים במכללה הם בעלי ניסיון רב מתעשיית ההייטק, אשר ברשותם ניסיון בתפקידים שונים בחברות גדולות וקטנות ובסטארט אפים בתחומי התוכנה והטכנולוגיה. הם מעבירים מניסיונם ומהרקע הפרקטי שברשותם אל התלמידים במסגרת השיעורים ומסייעים להם באופן אישי להכין עצמם לקראת ההשתלבות בתעשייה.


סגל המוסד כולל בין היתר - מומחה לאוטומציה בחברת סושיאל גיימינג גדולה אשר מנוסה בהוראת תחום ה - DevOps במוסדות לימוד שונים; DevOps Lead בחברת פיתוח וביג דאטה עולמית, בעל ניסיון ראש צוות ממר"מ, אשר מרצה גם בכנסים בין לאומיים; ראש צוות מנוסה ובעל רקע בהדרכה בשלל מסגרות בשוק הפרטי ובתעשייה הביטחונית; ועוד.


תעודות ותעסוקה לבוגרים


בסיום הקורסים, משתתפים שעומדים בהצלחה בכל דרישות הקורסים מקבלים תעודות גמר מטעם מכללת DevOps Experts. כדי לקבל את הדיפלומה המשתתפים נדרשים בדרך כלל לעמוד בחובות הנוכחות ולהשלים כמה פרויקטים מסכמים שמתקיימים בהדרכה של הסגל.


כאמור, מוסד הלימוד מסייע למשתתפיו בהכוונה לאפשרויות קריירה מבוקשות בשוק העבודה. הסטודנטים יכולים להיעזר בשירותים כגון סיוע בהכנה לראיונות עבודה וכן להסתייע בקשרים שמפעיל מוסד הלימוד עם ארגונים בתעשייה.


הדרישה לתחום ה - DevOps בתעשייה של היום רק הולכת וגדולה, זהו ענף חדש יחסית ועובדים שמתמקצעים בו יכולים להשתלב במגוון של אפיקים. בין היתר, באפשרותם לשמש מפתחים לסביבות מיקרוסופט או לינוקס, מהנדסי דבאופס, מפתחים בתחום מחשוב הענן ועוד. אחרי צבירת ניסיון בתחום הם יכולים גם להתקדם לתפקידי מנהלי צוותים. שכרם של מפתחים בתחום נחשב גבוה למדיי בהשוואה לתפקידים אחרים בתעשיית ההייטק.

 

 

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp