רוצה פרטים על נקודות זכות ומילואים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

נקודות זכות למשרתי מילואים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על נקודות זכות ומילואים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


נקודות זכות אקדמיות לסטודנטים במילואים - 2 נקודות זכות למשרתי מילואים

 

כדי לסייע לסטודנטים המשרתים במילואים התקבלה בשנת תשע"ט החלטה לאפשר לסטודנטים לתואר ראשון בחלק ממוסדות הלימוד לקבל נקודות זכות עבור שירות המילואים. מטרת החלטה זו היא לעזור לאותם סטודנטים להתמודד עם הפגיעה הלימודית שיכולה להיגרם כתוצאה מהיעדרותם מהלימודים. ההנחיה החדשה גם מראה הוקרה לסטודנטים במילואים על תרומתם החשובה לחברה ולמדינה.


החלטה זו התקבלה אחרי שנים רבות של פעילות להסדרת הסיוע האקדמי לסטודנטים משרתי המילואים. היא נקבעה במסגרת החוק לעידוד מעורבות חברתית לסטודנטים בפעילות קהילתית שהתקבל בשנת 2018, שבו מפורט אופן הענקת נקודות זכות לסטודנטים שלוקחים חלק בפעילות חברתית במסגרת הלימודים. נקבע כי בדומה לסטודנטים שמקבלים נקודות זכות על השלמת מכסת שעות פעילות התנדבותית, גם הסטודנטים המשרתים במילואים ועומדים בכל התנאים יכולים לקבל את אותו סך של נקודות זכות. התנאים להענקת נקודות הזכות למילואימניקים משתנים מעט בין המוסדות ובהתאם לזמן השירות של הסטודנטים.


חשוב להדגיש כי האפשרות למימוש נקודות זכות על שירות מילואים מוצעת הן לסטודנטים והן לסטודנטיות שעומדות בכל תנאי החוק החדש במסגרת שירות המילואים שלהן, ובדרישות של המוסד שבו הן לומדות.

 


מילואים נקודות זכות


בהתאם להנחיות החדשות בחוק משנת תשע"ט, סטודנטים לתואר ראשון שלומדים במוסדות מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומשרתים המילואים בהיקף של לפחות 14 ימים בשנת הלימודים זכאים לקבל 2 נקודות זכות אקדמיות. הנחייה זו תקפה בחלק מן המוסדות בלבד. במוסדות לימוד אחרים, לא מחויבים ליישום החוק החדש אך אותם מוסדות רשאים להעניק הכרה בנקודות זכות למשרתי המילואים בהתאם לנהלים ולדרישות עצמאיים שלהם. יש לציין כי בחלק מן הממוסדות נדרשים הסטודנטים למספר מסוים ומשתנה של ימי מילואים רצופים לצורך קבלת נקודות הזכות, ואילו במוסדות אחרים ניתן לקבל את נקודות הזכות לעיתים גם על ימים שאינם רצופים.


יש לציין כי את הזכות לקבלת נקודות הזכות על שירות המילואים יכולים הסטודנטים לממש פעם אחת בלבד במהלך לימודיהם לתואר הראשון. כמו כן, המוסדות מתווים את התנאים לקבלת נקודות הזכות, ביניהם רציפות ימי המילואים של הסטודנטים.


נוסף על כך, חשוב להדגיש כי סטודנטים המשרתים במילואים אינם יכולים ליהנות גם מקבלת נקודות זכות על פעילות חברתית. סטודנטים שמקבלים את שתי נקודות הזכות לאור שירות המילואים שלהם אינם יכולים לקבל גם את שתי נקודות הזכות על פעילות התנדבותית שהם מבצעים, ולהיפך - מי שמממשים את הזכאות על נקודות זכות על הפעילות הקהילתית אינם יכולים לקבל בנוסף גם את נקודות הזכות על ימי המילואים.


כך לדוגמה סטודנט שלקח חלק במכסת שעות ההתנדבות הנדרשת במוסד הלימוד שלו, במסגרת עמותה המפעילה יוזמה חברתית מוכרת - ובמקביל גם לקח חלק ב - 14 ימים של שירות במילואים באותה שנה, נדרש לבחור בגין איזו פעילות הוא מעוניין לקבל את 2 נקודות הזכות. עליו להחליט בין קבלת 2 נקודות שעות על המילואים או על הפעילות ההתנדבותית בעמותה, זאת משום שהזכאות ניתנת פעם אחת בלבד ואיננה מאפשרת כפל.


תהליך מימוש הזכאות לנקודות הזכות האקדמיות כפוף להנחיות ולנהלים בכל אחד ממוסדות הלימוד. בדרך כלל, הסטודנטים נדרשים להודיע מראש למוסד הלימוד על היציאה העתידית למילואים, משך זמן זה משתנה ועומד על כשבועיים בחלק מן המוסדות, אך יכול להיות ארוך או קצר ממשך זמן זה. כמו כן, על הסטודנטים להציג את האישורים הנדרשים מטעם צה"ל על שירות המילואים אחרי השלמת ימי המילואים.

 

זכויות סטודנטים במילואים


במוסדות לימוד רבים, סטודנטים משרתי מילואים זכאים גם להטבות נוספות מלבד הענקת נקודות הזכות. בין היתר, קיימות התאמות לסטודנטים משרתי מילואים שהתוו במל"ג כחלק מחוק זכויות הסטודנטים. בכללי המל"ג מפורטים הסכמים שונים מול מוסדות הלימוד שנוגעים להתאמות לימודים לסטודנטים המשרתים במילואים. כמו כן, מוסדות הלימוד ואגודות סטודנטים יכולים להעניק זכויות נוספות לסטודנטים אלה. בדרך כלל הענקת הטבות אלה נעשית על ידי דיקנט הסטודנטים במוסד הלימוד, או אגודת הסטודנטים.


בין ההטבות שניתנות לסטודנטים משרתי המילואים ניתן למנות דחייה בהגשה של עבודות, אפשרות להשלמת קורסים מהם נעדרו או רישום מוקדם לקורסים, סיוע בהשלמה של חומרי הלימוד בקורסים מהם הייתה היעדרות בשל שירות המילואים, מלגות לסטודנטים משרתי מילואים ועוד.


בחלק מן המקרים, יכולים בני ובנות זוג של משרתי ומשרתות מילואים שהם הורים לילדים קטנים לקבל גם הם הטבות שונות במסגרת הלימודים.


בכל המוסדות האקדמיים פועלים רכזי מילואים שמהווים גורם אליו יכולים הסטודנטים לפנות לבירורים בענייני השלמות והטבות. הרכזים מתמצאים בכל ההטבות שלהם זכאים הסטודנטים במסגרת אותו מוסד לימוד ויכולים לסייע להם בתהליך מימוש זכויותיהם.

 

 

מכללות נקודות זכות מילואים


קיימות היום מספר מכללות ואוניברסיטאות שבהן יכולים וסטודנטיות משרתי מילואים לקבל נקודות זכות אקדמיות והטבות נוספות. חשוב להדגיש כי היקף ההטבות וכן מספר ימי המילואים הנדרשים לקבלתן משתנים בין המוסדות. בין המוסדות שבהם מוענקות ההטבות נכללים:


שימו לב, תנאי הזכאות לנקודות הזכות משתנים מעת לעת, מומלץ לפנות למוסדות הלימודים ישירות לצורך קבלת המידע העדכני והמדויק בנושא זה!


אוניברסיטת חיפה - בדיקאנט הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה מסייעים למשרתי מילואים שלומדים לתואר ראשון ועומדים בתנאים, בין היתר ישנה הכרה בנקודות זכות למי שמשרתים 14 ימים רצופים בשנה או 18 ימים מצטברים. כמו כן, ישנה אפשרות לקבל מלגות לימודים ושיעורי עזר ייעודיים לצורך השלמת החומר הנלמד.


הטכניון (חיפה) - אגודת הסטודנטים של הטכניון מציעה הטבות שונות בהתאם למספר ימי המילואים שמבצעים הסטודנטים במהלך השנה. מי שמשרתים בין 15 - 19 ימי מילואים במהלך הסמסטר, ללא תקופות מבחנים וחופשות, מקבלים עד 2 נקודות זכות עבור ימי המילואים. מי שברשותם בין 20 - 30 ימי מילואים במשך 2 סמסטרים עוקבים ללא תקופות מבחנים וימי חופשות יכולים לקבל 2 נקודות זכות. בכל אחד מטווחי ימי השירות ניתנות גם הטבות כגון קורסי קיץ, שיעורי עזר או הנחות בצילומי חומרי לימוד.


המרכז הבינתחומי הרצליה - סטודנטים במרכז הבינתחומי שמשרתים מעל 10 ימי מילואים, לא בהכרח ימים רצופים, יכולים לקבל הכרה של 2 נקודות זכות, כפי שמקבלים סטודנטים שמשלימים פעילות התנדבותית קהילתית. בדיקאנט הבינתחומי מציעים הטבות נוספות ובהן אפשרות להיעדרויות מקורסים, מועדים מיוחדים במבחנים שנופלים בזמן השירות ולעיתים גם אפשרות להגשה מאוחרת של עבודות למי שמשרתים מעל 7 ימי מילואים.


מילואים נקודות זכות בן גוריון (באר שבע) - באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון בנגב מאפשרים למשרתי מילואים, כמו גם למשלימים שעות התנדבות חברתית, לקבל 2 נקודות זכות בכפוף לעמידה בתנאים שונים כגון הגשת כל האישורים הנדרשים. נדרש שירות של חמישה ימים רצופים ו - 9 ימי מילואים בשנה אקדמית אחת (לא בהכרח רצופים), שהם 14 ימים בסך הכל.


נקודות זכות מילואים בר אילן (רמת גן) - בהתאם להסכם עם אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בר אילן, סטודנטים לתואר ראשון שמשרתים 14 ימי מילואים בשנה אקדמית, מהם 5 ימים רצופים יכולים לקבל 2 נקודות זכות סמסטריאליות שהן פטור מקורס כללי. כמו כן, הטבה זו יכולים לקבל גם מי שמשרתים 25 ימים ומעלה שלא ברצף באותה שנה אקדמית.


נקודות זכות מילואים האוניברסיטה העברית (ירושלים) - באוניברסיטה העברית מתקיים נוהל לזכויות סטודנטים בשירות מילואים, שבו מעוגנות ההטבות לסטודנטים וסטודנטיות לתואר ראשון. במסגרת הנוהל סטודנטים יכולים להמיר פעילויות התנדבותיות או שירות מילואים להיקף 2 נקודות זכות של קורסי "אבני פינה". בין ההטבות הנוספות למשרתי מילואים נכללות אפשרויות להיעדרות משיעורים והגשת עבודות במועדים מיוחדים. גם בני או בנות זוג של משרתי ומשרתות המילואים זכאים להיעדרות מסוימת משיעורים.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על נקודות זכות ומילואים?

רוצה לדעת יותר על נקודות זכות ומילואים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: חיילים

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp