קורס עוזר בטיחות בלימודי חוץ שערי מדע ומשפט הוד השרון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שערי משפט חוץ - עוזר בטיחות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס עוזרי בטיחות ביחידה ללימודי חוץ שערי מדע ומשפט הוד השרון


לאחרונה אושרו תיקונים לחקיקה הנוגעת לפיקוח על עבודות באתרי בנייה. אחד השינויים המרכזיים בחוק הוא שילוב תפקיד חדש בעבודה באתרים, עוזרי הבטיחות הם עובדים מנוסים שתפקידם לפעול מול מנהלי העבודה ולסייע להם בניהול הבטיחות הכוללת באתר על כל מרכיביה כדי למנוע ליקויים ואף פגיעה בחיי אדם.


עוזרי הבטיחות פועלים בצמוד למנהלי העבודה ופועלים לדיווח על כל ליקוי או סטייה מהדרישות שמפורטות ברשימות התיוג באתר. הם נדרשים לדווח בפירוט על התנהגות מסוכנת באתר וכל מצבים מסוכנים שאליהם נקלעים עובדים. החל מחודש יוני 2019, מועד כניסתו לתוקף של החוק החדש, ישנה חובה להעסקתם של עוזרי הבטיחות כך שבמקרים מסוימים אין אפשרות לבצע את עבודות הבנייה ללא נוכחותם. החוק מגדיר את סוגי המבנים שבהם נדרשת נוכחות של עוזרי בטיחות ואת תפקידיהם בפועל.


עובדים בתחום הבניין שמעוניינים לתרום לקידום איכות ומקצועיות בפרויקטים יכולים ללמוד בקורס עוזרי בטיחות שמתקיים ביחידה ללימודי חוץ במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט שבהוד השרון. בהכשרה זו מקבלים את הכלים הנדרשים לפי החוק לשמש עוזרי בטיחות מוסמכים. ההסמכה מוכרת מטעם מינהל הבטיחות התעסוקתית והיא מאפשרת לבוגרים להתקדם לתפקידים מבוקשים וחיוניים בפעילות השוטפת באתרי הבנייה.

 

תכנית הלימודים


תלמידים בקורס עוזרי בטיחות מתוודעים לעקרונות התפקיד ולתחומי האחריות הכרוכים בו בהתאם לדרישות החקיקה העדכנית. הם בוחנים את תקנות הבטיחות בעבודה, בדגש על בטיחות באתרי בנייה ולומדים על צעדי הגנה שיש לנקוט בהם לאורך הפרויקטים כדי לשמור על שלום העובדים ולמנוע תקלות. כמו כן, הם לומדים לעומק על עבודה עם רשימות תיוג לצורך איתור ליקויים בעבודות ודיווח מהיר ויעיל עליהן. דרך בחינת הכלים הללו, הם דנים בדרכים להתמודדות עם שלל אתגרים ודילמות שבהן נתקלים עוזרי הבטיחות ומנהלי העבודה בבניין בעבודתם המשותפת באתר.

 


מתכונת הלימוד


תכנית זו ללימודי תעודה נפרשת על פני כ - 45 שעות לימוד. היא משלבת בין תכנים עיוניים לבין אלמנטים פרקטיים, כגון סיור לימודי שבו מלווים התלמידים מנהלי עבודה במהלך עבודתם באתרי בנייה וכך מכירים מקרוב את תהליכי העבודה בשטח. לקראת סיומו של הקורס מתקיים מבחן, התלמידים מקבלים הכנה ממוקדת לקראתו תוך חזרה על החומר הנלמד.


נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס זה לומדים מגוון של נושאים וביניהם גם:

 

  • ציוד מגן אישי
  • עבודה בגובה
  • רשימות התיוג
  • גידור ודרכי גישה
  • כלים טעוני בדיקות
  • תקנות בטיחות בעבודה
  • תפקידיהם של עוזרי בטיחות
  • דילמות של עוזרי בטיחות ומנהלי העבודה
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר למקצועות הנדל"ן שפועל ביחידה ללימודי חוץ מציע קורסים נוספים, כגון קורס ניהול פרויקטים בבניין ותשתיות. קורס זה מתאים לעובדים בתחום הבניין שברצונם להתקדם לתפקידים ניהוליים ולשדרג את הקריירה. נוסף על כך, במוסד לימוד זה נערכים גם קורסים במקצועות הניהול, הייעוץ וההנחייה ותחומים נוספים.


היחידה ללימודי חוץ מתמקדת בפיתוח כישורים מעשיים החיוניים להשתלבות בשוק העבודה. כדי לסייע לבוגריה בהשתלבותם המקצועית בתעשייה, היא מפעילה קשרים עם שלל גופים מקצועיים וכמו כן, מציעה את שירותי חממת התעסוקה לסטודנטים ולבוגרים, במסגרתם ניתן להיעזר בייעוץ בכתיבת קורות החיים ובהפנייה לכנסים ומפגשים עם מעסיקים פוטנציאליים. מוסד הלימוד גם מציע שלל מלגות לימודי תעודה לסטודנטים זכאים במהלך הקורסים.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס עוזרי בטיחות נדרשים להיות בעלי ניסיון משמעותי בתחום הבנייה. עליהם להציג הצהרת מעסיקים המעידה על שנתיים לפחות של ניסיון בעבודות בנייה או בעבודות בנייה הנדסית. בהצהרה זו יש לפרט את סוגי הפרויקטים שבהם הועסקו המועמדים ואת מהותם, משכם והיקפם. כמו כן, ההצהרה צריכה לכלול את לוגו וחותמת המעסיקים ואת פרטי אתרי הבנייה שבהם התקיימו העבודות.


תעודה


לאחר תום הקורס מקבלים משתתפים שעומדים בכל הדרישות תעודת "בוגרי קורס בטיחות" שניתנת מטעם היחידה ללימודי חוץ ומטעם מינהל הגהות והבטיחות. כדי להיות זכאים לדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים בכל המפגשים ולעבור בציון של 70 ומעלה את המבחן המסכם שמורכב מ - 40 שאלות רבות ברירה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי חוץ שערי מדע ומשפט בהוד השרון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp