קורס עוזרי בטיחות בלימודי חוץ ירושלים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על חוץ ירושלים - עוזר בטיחות.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קורס הכשרת עוזר בטיחות ביחידה ללימודי חוץ ירושלים


תנופת הבניה בישראל, שנועדה להתמודד עם משבר הדיור, היא התפתחות משמעותית עבור אלו המעוניינים בפיתוח קריירה בענף הבניה. לצד העלייה בקצב הבניה, קיימת גם עלייה במספר תאונות העבודה שאף גבו חיי עובדים בתחום. כחלק מההתמודדות עם מצב זה, הכנסת אישרה הצעת חוק שמחייבת הצבת עוזר בטיחות באתרי בניה של מבנים גבוהים מ-7 מטרים, ששטחם גדול מ - 1000 מ"ר, וכן באתרים בהם מתבצעת עבודת בניה הנדסית.


מילוי תפקיד עוזר הבטיחות כהלכה, אם כן, יכול להציל חיים. תחומי אחריותו כרוכים בווידוא בטיחותם ורווחתם של העובדים באתרי הבנייה. ההכשרה המוצעת בקורס עוזר בטיחות ביחידה ללימודי חוץ ירושלים, מסמיכה כעוזרי בטיחות עובדים המעוניינים להתקדם בתחום הבניין. כך הם יכולים להיות חלק מהשינוי המתחולל בבטיחות אתרי בניה.


תכנית הלימודים


תכני הקורס מכינים את המשתתפים למילוי האחריות והתפקידים של עוזר הבטיחות. חלק משמעותי מוקדש ללימוד על רשימות התיוג על פיהן עוזר הבטיחות נדרש לבדוק את יישום הוראות הבטיחות. נוסף על כך, במטרה לעזור לפתח את שיקול הדעת הדרוש לביצוע התפקיד, נערך דיון בסוגיות ובדילמות הניצבות בפני עוזר הבטיחות. סוגיות אלו קשורות במחויבות להודיע לעובדים על הפרה של נהלי בטיחות, דיווח של הפרות כאלו למנהל העבודה בבניין, וכן על מצבים או התנהגויות המסכנות את ביטחון ורווחת העובדים שאינם נכללים ברשימות התיוג. נושאים נוספים שנלמדים במסגרת תכנית הלימודים הם עבודה בגובה, ציוד מגן אישי, סוגים של משטחי עבודה, פיגומים, ודרכי גישה ועוד.

 


מתכונת הלימודים


ההכשרה מועברת במהלך 45 שעות אקדמיות. במסגרת הקורס, מועבר היסוד המקצועי הנדרש לבקיאות ברשימות התיוג לפיהן מתקיימות בדיקות הבטיחות. כמו כן, נכלל גם היסוד ההתנהגותי - עקרונות וכלים עבור התערבות מועילה בשטח. קיים דגש גם על נקודות ההצטלבות של יסודות אלו. המשתתפים לומדים כיצד הידע הנלמד מיושם בשטח, כאשר הם עורכים סיור לימודי המלווה במנהל עבודה.


בסיום הקורס יש לעבור מבחן מסכם הכולל 40 שאלות אמריקאיות, אליו תתקיים הכנה במסגרת השיעורים.


נושאי הלימוד

 

 

 • ציוד מגן אישי
 • עבודה בגובה
 • כלים טעוני בדיקה
 • נהלי בטיחות בעבודות בניה
 • סוגי משטחי עבודה ופיגומים
 • רשימת התיוג על פיהן ייערכו הבדיקות
 • האחריות החוקית של עוזר הבטיחות ותפקידיו
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מסלולי הלימוד ביחידה ללימודי חוץ ירושלים מיועדים הן עבור אנשי מקצוע שמעוניינים להתקדם בקריירה, והן עבור אלו שרוצים ללמוד ולהשתלב בתחום חדש. ההכשרות המקצועיות ממוקדות בהכנה המעשית של המשתתפים לקראת שוק העבודה, ומתעדכנות לפי הצרכים המשתנים של מעסיקים וחברות. רוב הקורסים מתקיימים במתכונות אחר צהריים וערב, המותאמות לשילוב עם עבודה וחיי משפחה. התחומים בהם הקורסים מוצעים הם תחומים מבוקשים על ידי מעסיקים, כמו ייעוץ עסקי, הוראה ובניין.


מוסדות ממשלתיים כמו לשכת יועצי המס ומשרד העבודה מפקחים על חלק מהקורסים, וכך בוגריהם מקבלים תעודת הסמכה ממשלתית שמהווה יתרון בעת חיפוש עבודה. היחידה עורכת גם השתלמויות המותאמות במיוחד לצרכים המשתנים של ארגונים.
היחידה ללימודי חוץ מדגישה את החשיבות של פיתוח מיומנויות ניהול ושל יזמות, ועושה זאת הן בקורסים עצמם והן באמצעות השירותים שמספקת החממה לפיתוח קריירה. גוף זה, הפועל בשיתוף פעולה עם התאגדות העסקים וארגונים נוספים. במסגרת פעילות החממה, מאורגנים כנסים, פגישות ונטוורקינג עם מעסיקים, וכן סדנאות המספקות כלים לחיפוש עבודה.


תנאי הקבלה


הקורס מיועד עבור עובדים בתחום הבניין, המנוסים בעבודות הבניה או הבניה ההנדסית. הניסיון הנדרש הוא של שנתיים או יותר, ויש להוכיח אותו באמצעות הצהרת מעסיק. הצהרה זו צריכה לכלול פרטים כגון הפרויקטים בהם המועמד עסק ומהותם, ומשך הזמן בו הועסק בכל פרויקט.

 

 

תעודה


על מנת לסיים את הקורס בהצלחה ולקבל תעודת בוגר קורס בטיחות, יש לעבור את המבחן המסכם בציון של 70 לפחות. נוסף על כך, יש לעמוד בחובת הנוכחות שהיא 100% מן המפגשים.


התעודה ניתנת מטעם מנהל הבטיחות והגהות, יחד עם היחידה ללימודי חוץ ירושלים.


אפשרויות תעסוקה


תפקידו של עוזר הבטיחות חיוני, בפרט במציאות שבה תאונות עבודה גובות חיי אדם. קיימת עלייה בהכרה בחשיבות שמירת הבטיחות ומניעת תאונות באתרי בניין. מסיבה זאת, הסמכה כעוזר בטיחות יכולה להוות אפיק לקידום הקריירה עבור עובדים בתחום הבניין שמעוניינים לקחת חלק בשינוי המתחולל בנהלי בטיחות ואופני העבודה באתרים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי חוץ ירושלים

פורום לימודי נדל``ן

קורס ללימוד יזמות נדל"ן ותיווך
מאיר ולד
1 תגובות
קורס שמאות או תואר אקדמי לשמאות?
,דביר
1 תגובות
קורס יזמות והשקעות בנדלן
מרדכי אבני
1 תגובות
לימודי יזמות ונדל"ן בחיפה והצפון
שלום סמוקובסקי
1 תגובות
מחיר לימודי קורס נדלן
חן ברקאי
1 תגובות
בחירת מוסד לימודים בתחום הנדל"ן
ליאור
1 תגובות
קורס טוב בהשקעות נדלן
ניב
1 תגובות
קורס ללימודי בדק בית
Roi Huri
1 תגובות
לימודי שמאות באזור אשקלון
עמית שוקרון
1 תגובות
לימודי קורס מפקח בניה
אלי
1 תגובות
בחינת תיווך במשרד המשפטים
אווה ריינס
1 תגובות
איפה מתקיים קורס ניהול נכסים
פלוני
1 תגובות
קורס סוכני נדלן בתל אביב
אליהו אלמליח
1 תגובות
קורס תיווך ויעוץ משכנתאות
דוד אל
2 תגובות
קורס תמא 38 פינוי בינוי
זאב
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,448 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי 548 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו 987 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים 919 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים