קורס עוזר בטיחות בלימודי חוץ חיפה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על חוץ חיפה - עוזר בטיחות.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס עוזרי בטיחות ביחידה ללימודי חוץ חיפה


להיות חלק מהשינוי


עליית המודעות לתאונות עבודה מסוכנות, באתרי בניין בפרט, יצרה שינוי בתקנות הבטיחות כדי לשמור על רווחת העובדים. תקנות שנכנסו לתוקף בחודש יוני 2019 מחייבות העסקת עוזר בטיחות באתרי בניין שמבניהם בגובה יותר מ-7 מטרים, וששטחם עולה על 1000 מ"ר, ובאתרי בנייה הנדסית לפי הוראות מפקח העבודה האזורי.


עוזרי בטיחות עובדים בצמוד למנהל העבודה על מנת לוודא את בטיחות אתרי הבנייה. אלה הם עובדים בעלי וותק המגיעים מתחום הבניין ומחזיקים בידע מקצועי רב. כדי להפוך להיות עוזרי בטיחות מוסמכים עליהם לעבור הכשרה מתאימה, אותה ניתן לקבל בשלל קורסים המוצעים ברחבי הארץ; עבור תושבי חיפה והסביבה, אחת מהאפשרויות היא קורס עוזרי בטיחות ביחידה ללימודי חוץ חיפה.

 


תכנית הלימודים


ההכשרה הניתנת בקורס סובבת סביב התפקידים העיקריים של עוזרי הבטיחות, שצריכים להיות בקיאים בתקנות ובנהלי הבטיחות כדי שיוכלו לבדוק את יישומן על פי רשימות תיוג - רשימה המפרטת אל כל החלקים החשובים בתהליך הבנייה באתר. עליהם גם לדווח למנהל העבודה בבניין אם תקנות אלה מופרות, ולהודיע לעובדים על הפרות כאלו. נוסף על כך דרוש שיקול דעת וידע מקצועי על מנת למלא את אחריות הדיווח למנהלי העבודה על מצבים והתנהגויות מסוכנים שאינם נמצאים ברשימות התיוג.


נושאים מרכזיים הנידונים בקורס הם רשימות התיוג, האחריות החוקית המוטלת על עוזר הבטיחות, תקנות הבטיחות בעבודות בניה, וכן מידע על הציוד והליקויים האפשריים, משטחי עבודה ופיגומים וכן הלאה. הקורס נועד גם להכשיר עובדים להתמודדות עם דילמות היכולות להעלות במסגרת התפקיד.


מתכונת הלימוד


הלימודים נערכים במשך 45 שעות אקדמיות, וכוללים יסוד מקצועי של לימוד רשימות התיוג אותן עוזר הבטיחות צריך להכיר, היסוד ההתנהגותי שיכול לעזור להתערבות מועילה בשטח, ואת השילוב בין היסודות הללו שדרוש לעבודה בשטח. כחלק מההכשרה נערך סיור באתר בניה, אותו מלווה מנהל עבודה. בסיום הקורס יש לעבור מבחן מסכם של החומר הנלמד.

 


נושאי הלימוד

 

 

 • רשימת התיוג
 • עבודה בגובה
 • ליקויים בציוד הדורשים בדיקה
 • תקנות הבטיחות בעבודות בניה
 • אתגרים העומדים בפני עוזר הבטיחות
 • פיגומים, גידורים וסוגים של משטחי עבודה
 • אחריותו החוקית של עוזר הבטיחות ותפקידיו
 • ועוד


על מוסד הלימוד

 

התכניות ללימודי תעודה ביחידה ללימודי חוץ חיפה מוכוונות להענקת ידע פרקטי ומותאם לצרכי המשק הישראלי, עבור סטודנטים המעוניינים בקידום הקריירה המקצועית. קיים מגוון של תחומים בהם מוצעים הקורסים, מלבד קורס עוזרי בטיחות וקורס מנהלי פרויקטים בבניה, מוצעים גם קורסים בייעוץ עסקי וכן בהוראה. מסלולי הלימוד השונים משלבים בין הכשרות מעשיות, סדנאות ותרגולים לבין ידע עיוני ותיאורטי. ערכת ספרי לימוד ונגישות החומרים באינטרנט מאפשרת לתרגל גם בין ההרצאות.

 

חלק מהקורסים מהווים שיתוף פעולה עם חברות וארגונים מובילים במשק. כך מעניקים תעודות הסמכה רשמיות מטעם גופים בתעשייה ובמגזר העסקי, שעשויות לתת לבוגרי ההכשרות יתרון בחיפושי העבודה. קיימות מלגות המיועדות לקבוצות שונות באוכלוסייה, וכן חממת פיתוח קריירה, שמטרתה לסייע לסטודנטים בחיפושי עבודה או בהובלת מיזמים ופתיחת עסקים חדשים.

 

תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס, יש להיות עובד בניין שעוסק בתחום עבודות הבניה או הבניה ההנדסית שנתיים לפחות. יש להציג הצהרת מעסיקים, שמאשרת זאת וכוללת פרטים על הפרויקטים בהם הועסק המועמד ומהותם, משך ההעסקה ועוד.


תעודה


תעודת בוגר קורס בטיחות ניתנת לאלו שעוברים בהצלחה את הקורס מטעם היחידה לימודי חוץ ומנהל הבטיחות והגהות. לשם כך נדרש לעמוד בחובת הנוכחות, ולהגיע ל - 100% מן המפגשים, וכן לעבור את המבחן המסכם בציון של 70 לפחות. המבחן מורכב מ - 40 שאלות אמריקאיות.


אפשרויות תעסוקה


קורס עוזר בטיחות מקנה הסמכה המוכרת על ידי מינהל הבטיחות והגהות, ומהווה הזדמנות להיות חלק מן השינוי שמתחולל בתקנות וביחס לבטיחות באתרי בניה. מדובר בתפקיד בעל משמעות וחשיבות גבוהה בשמירה על רווחת העובדים, כמו כן זוהי אפשרות לקידום ולקיחת אחריות ניהולית עבור אלו העוסקים בתחום הבניין.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: היחידה ללימודי חוץ - שלוחת חיפה

ssssssssss

פורום לימודי נדל``ן

מוסדות לימוד בשמאות מקרקעין
חן
1 תגובות
קורס הכנה לשמאות מקרקעין
אורי
1 תגובות
כדאי ללמוד שמאי מקרקעין?
ירון דורני
1 תגובות
בחירת קורסים ספציפיים בשמאות מקרקעין
אמיר טרביה
1 תגובות
קורס פרקטי ביזמות נדלן
ללי
1 תגובות
קורס ללימוד יזמות נדל"ן ותיווך
מאיר ולד
1 תגובות
קורס שמאות או תואר אקדמי לשמאות?
,דביר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,089 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים931 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,219 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp