קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה בלימודי חוץ ירושלים

שירות אישי - צור קשר

לימודי חוץ ירושלים

אהבת? שתף ב:

קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה ביחידה ללימודי חוץ ירושלים


לא משאירים אף ילד מאחור


אם בעבר ילדים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב נפלו בין הכיסאות, כיום המודעות גוברת לצורך להתאים את תכניות הלימוד עבור הצרכים הספציפיים של כל תלמיד. אחת המטרות החשובות של מערכת החינוך היא קידום ההישגים החברתיים והלימודיים של הילד, וחיזוק עצמאותו ותחושת המסוגלות שלו. עבור תלמידים מסוימים יש לבנות את מערך הלימוד סביב מוקדי הקושי והקצב האישי שלהם. הדבר דורש, נוסף על תשוקה לחינוך, מיומנויות באיתור הקשיים ונתינת מענה מקצועי הולם באמצעות אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת.

 

הכשרות בתחום זה נותנות את ארגז הכלים הדרוש לאיש החינוך, על מנת לקדם ולעזור גם לתלמיד המתוסכל ביותר לממש את הפוטנציאל שלו. בקורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה ביחידה ללימודי חוץ ירושלים, אנשי מקצוע מירושלים והסביבה יכולים לרכוש ידע תיאורטי וניסיון מעשי המאפשרים את חיזוק המיומנויות הנדרשות עבור תחום בעל חשיבות כה גדולה לדור העתיד.

 

תכנית הלימודים


הלימודים מחולקים ל-5 חלקים עיקריים: דרכים לחזק את תהליכי הלמידה והשפה של התלמיד, שיפור האוריינות, והיכולות באנגלית ובחשבון, המאפיינים הרגשיים של תלמידים לקויי למידה, איתור ובניית תכנית לימוד סביב מוקדי הקושי של כל תלמיד, פרקטיקום מעשי ורפלקציה קבוצתית. החלוקה הזאת מאפשרת סקירת ההיבטים המרכזיים של הוראה מתקנת ומקנה את הכלים העדכניים עבור רכישת אסטרטגיות למידה ועבודה עם ילדים בעלי לקויות וקשיי למידה: אבחון, בניית תכניות לימודים אישיות המותאמות לצרכי התלמיד, הוראה מתקנת באנגלית ובחשבון, מוכנות לכיתה א' ועוד. תכנית הלימודים מוכוונת גם לעבודה עם ההורים וגם עם אנשי הסגל השונים - מטפלים, מנחים, מדריכים ומורים.

 


מתכונת הלימוד


תכנית הלימודים נפרשת על פני 120 שעות אקדמיות, אשר כוללות לימודים עיוניים לצד התנסות מעשית במסגרות חינוך פורמליות. כחלק מההתנסות נערך עיבוד קבוצתי של הניסיון הנצבר בשטח, המאפשר רפלקציה ולמידה משותפת. קיים ממשק לימודים מקוון, בו ניתן למצוא מצגות, הרצאות מצולמות, פורום הקורס ועוד - כך ניתן לתרגל בין המפגשים. בסיום הקורס יינתן פרויקט מסכם להגשה.


נושאי הלימוד

 

 

  • ADHD
  • מוכנות לכיתה א'
  • אבחון: תפקוד ומנגנונים
  • מוקדי קושי של תלמידים ואיתורם
  • אסטרטגיות למידה והקנייתן בהבנת הנקרא
  • כלים לעבודה פרטנית וקבוצתית עם תלמידים
  • בניית תכניות לימודים מתאימות לכל לקות למידה
  • סגנונות הוראה והוראה מתקנת באנגלית ובחשבון
  • ועוד


סגל הוראה


בקרב סגל המרצים נכללים אנשי מקצוע בעלי ניסיון מעשי בתחום, דוקטורים וחוקרים בתחום ההוראה, מומחים לאסטרטגיות למידה ולאבחון לקויות למידה שונות, ומאבחנים דידקטיים. רבים מהמרצים מייעצים ומלווים במשך שנים גם בקליניקות פרטיות.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ בירושלים מאפשרת לתושבי העיר והסביבה להצטרף ללמידה מעשית במסגרת ההכשרות המקצועיות שהיא מציעה. הקורסים שמתקיימים ביחידה מסייעים להשתלב בשוק העבודה הישראלי, כאשר מרביתם מפוקחים על ידי גופים ממשלתיים שונים וכך יכולים להציע הסמכות ממשלתיות רשמיות המבוקשות בתחומי הלימוד. חלק חשוב מהתכנים של מסלולי הלימוד מתמקד בהיבטים הפרקטיים, על מנת לתת את ארגז הכלים העדכני והמתאים ביותר לעבודה בשטח. קיים גם דגש בהכשרות על טיפוח יזמות ויכולות ניהול.

 

כחלק מפעילות היחידה ללימודי חוץ, נוסף על לימודי התעודה, מועברות השתלמויות וקורסים המיועדים לארגונים וחברות ספציפיות במשק ומותאמים לצרכיהן. חממת פיתוח הקריירה של היחידה מציעה ליווי לאלו המעוניינים בפתיחת עסק וגם סיוע בחיפושי עבודה בסדנאות ייעודיות, מועדון בוגרים לנטוורקינג, ועוד.

 

תנאי קבלה


ההכשרה מיועדת הן לאנשי מקצוע בתחום החינוך וההוראה והן להורים שמעוניינים לרכוש כלים לטיפוח ושיפור ההישגים של ילדיהם.


תעודה


בסיום המסלול מוענקת תעודת בוגרי קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת, אותה מעניקה היחידה ללימודי חוץ לעומדים בהצלחה בדרישות הקורס, כולל נוכחות והגשת פרויקט גמר.


אפשרויות תעסוקה


עם העלייה במודעות ללקויות וקשיי למידה, נפתחות הזדמנויות לפיתוח הקריירה עבור אנשי חינוך המומחים בתחום זה. קיימות גם אפשרויות להמשיך בהכשרה ובלמידה בתחום, ולהתקדם לאימון והנחייה של הורים ואנשי סגל.

למידע נוסף לחצו: לימודי חוץ ירושלים

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם