קורס הכשרת דירקטורים ומנהלים בכירים בלימודי חוץ כנרת - שלוחת יקנעם

קורס הכשרת דירקטורים ומנהלים בכירים בלימודי חוץ כנרת - שלוחת יקנעם

קורס הכשרת דירקטורים ומנהלים בכירים ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת - שלוחת יקנעם

 

המסלול אינו פעיל


עבור רבים, הגעה לתפקידי ניהול בכירים, ובפרט תפקיד הדירקטור, מהווים הגעה לפסגת הקריירה ומספקים מימוש עצמי רב. עם זאת, האחריות המוטלת על כתפי הדירקטורים דורשת שיקול דעת המבוסס על ידע המקיף תחומים שונים כגון משפט, פיננסיים, הייטק וטכנולוגיה, ועוד. ניתן לפנות לקורסי הכשרת דירקטורים על מנת לרכוש את סט המיומנויות הפרקטי והתיאורטי הנחוץ לשם קבלת החלטות, העמקת ההיכרות עם כללי הרגולציה ופיתוח ראייה ארגונית וכלכלית רחבה.


קורס הכשרת דירקטורים ומנהלים בכירים ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת - שלוחת יקנעם, הוא שיתוף פעולה בין המכללה האקדמית כנרת לבין OpenValley, רשת המתמחה ביזמות ובחדשנות. הקורס מהווה הזדמנות ללמוד מהניסיון של דירקטורים ובכירים במשק הישראלי, ופותח דלת לעולם הידע הנרחב הנדרש מחברי דירקטוריון ומנהלים בכירים כיום.

 


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים משלבת בין הפן המעשי לבין תיאוריות אקדמיות מובילות ועדכניות בניהול. חלק חשוב מעבודת הדירקטור היא לזהות ולנתח את ההתפתחויות האקטואליות, את השפעתן על המשק הישראלי ועל שוק ההון, ולהחליט כיצד ליישם את הניתוח ולבקר אותו. מסיבה זו, תכני הלימוד כוללים סימולציות ומקרי בוחן, תוך דיון ער בין המשתתפים, כאשר בסיום הקורס תיערך סימולציה מסכמת.


הלימודים כוללים היבטים שונים של עבודת הדירקטור והמנהל הבכיר, כגון היבטים חוקיים, אסטרטגיים ופיננסיים. הקורס חושף את המשתתפים לדרכי קבלת החלטות עסקיות, תכנון אסטרטגיה, ניהול סיכונים ומשברים, הכרת האיומים והאתגרים העולים מהתפתחות הסייבר והטכנולוגיה, לצד ההזדמנויות הצומחות לטיפוח יזמות וחדשנות. נוסף על כך, בכירים מעולמות הפיננסים, החשבונאות והמשפטים יעבירו את הידע הנדרש לחבר דירקטוריון בתחומים של אסטרטגיה עסקית, ניתוח דוחות כספיים, ניירות ערך ועוד.


מתכונת הלימודים


הקורס כולל 60 שעות לימוד אקדמיות, כאשר קיימת האפשרות לבחור בלימודי בוקר או בקורס ערב. קורס הבוקר כולל 7 מפגשים חד שבועיים. מסלול הערב כולל 15 מפגשים חד שבועיים. במפגש האחרון תיערך סימולציה מסכמת.


נושאי הלימוד


בקורס נסקר הטווח הרחב של הסוגיות, הבעיות והדילמות שעולות מתוקף עבודת הדירקטור:

 

 

  • אסטרטגיה עסקית
  • סוגיות בניהול בכיר
  • ניהול סיכונים ומשברים
  • שיפוט ושיקול דעת עסקי
  • חברה וניהול ממשל תאגידי
  • קריאה וניתוח דו"חות כספיים
  • איומים, סכנות ואתגרי הסייבר
  • התמודדות עם הונאות ותרמיות
  • הערכות שווי ניירות ערך לציבור
  • ועוד

 

סגל ההוראה


הסגל מורכב מצוות מרצים מנוסה, הן בהוראה אקדמית והן בניהול וייעוץ לחברות המובילות במשק הישראלי. המרצים מגיעים מעולמות מגוונים: עולם המשפט, הפיננסים, ההייטק, החדשנות והיזמות.


המנהלת האקדמית של המסלול היא דירקטורית בחברות ממשלתיות גדולות, עמותות וחברות פרטיות. בין אנשי הסגל והמדריכים בקורס נכללים אחד ממייסדי רשת לקידום יזמות עסקית, הפועל גם כמנטור עסקי ומשקיע בחברות סטארט-אפ; רואת חשבון שנשאה בתפקידי סמנכ"לית כספים בארגונים שונים וליוותה את תהליך ההפרטה בחברה ממשלתית מוכרת; יועצת ומרצה לחדשנות ויזמות המשמשת כמנטורית באקסלרטורים; ראש אגף אבטחת מידע ברשות שדות התעופה, מומחה בתחום ניהול סייבר ותוכניות אבטחה.

 

תנאי קבלה


המשתתפים בקורס רובם ככולם בעלי משרות ניהוליות בכירות במשק, יועצים בכירים, דירקטורים מכהנים או מועמדים. על המועמדים להיות בעלי ניסיון תעסוקתי מוכח בתחום הניהול, או השכלה אקדמית מתאימה.


תעודה


על מנת לקבל את תעודת הסיום של הקורס, מטעם המכללה האקדמית כנרת ו- OpenValley Academy, יש לעמוד בחובת הנוכחות ולהגיע ל - 80% מן המפגשים.


אפשרויות תעסוקה


הקורס מיועד לבעלי תפקידים בכירים, הן בתחום הניהול והן בתחום ראיית חשבון, ייעוץ כלכלי ומשפטי. מטרתו להכשיר ולקדם דירקטורים ובכירים ולהעניק להם מניסיונם הרב של סגל המרצים, את הידע העיוני והמעשי הנחוץ על מנת לנהל חברות וארגונים בצורה המיטבית. כך, בוגרי הקורס מקבלים את ארגז הכלים להתמודד עם הדילמות והאתגרים הכרוכים בניהול, פיתוח וקידום של חברות.

Whatsapp Whatsapp