קורס מנהל עבודה בתעשייה ביחידה ללימודי חוץ אשקלון

המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

אהבת? שתף ב:

קורס מנהלי עבודה בתעשייה ביחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון

 

המסלול אינו פעיל


השינויים המהירים שמתחוללים כיום בעולם התעשייה ובאופני הייצור, מעוררים צורך במנהלי עבודה בעלי ניסיון ופותחים אופק לקידום עבור עובדים רבים. עם זאת, הזינוק הטכנולוגי משמעותו גם דרישה ממנהל העבודה, כמי שעומד בתווך בין הדרג המתכנן לבין זה המבצע, להפגין ידע נרחב ומיומנויות במגוון של תחומים. עליו להראות יכולות חשיבה כלכלית וסטטיסטית, הבנה של מושגי מפתח בנושאים של חקר ביצועים, בקרת איכות, מודעות לסוגיות שונות בניהול עובדים ובנהלי בטיחות.


ידע פרקטי בניהול עבודה הוא מצרך מבוקש עבור השתלבות בגופים וארגונים בתעשייה, הן במגזר העסקי והן בציבורי. קורס מנהלי עבודה בתעשייה, שמציעה היחידה ללימודי חוץ אשקלון, מעניק תעודת הסמכה ממשלתית מוכרת הפותחת דלתות עבור אלו המעוניינים להתקדם מבחינה מקצועית. בוגרי מסלול זה יכולים להשתמש במיומנויות הנרכשות כדי להתקדם לתפקידים ניהוליים בארגונים בהם הם פועלים או להשתלב בתפקידים בכירים במגוון אפיקים נוספים במשק.

 

 

תכנית הלימודים


הקורס פותח אשנב לעובדים שמעוניינים להתקדם מקצועית בתעשייה, לרכוש כלים ניהוליים והבנה כלכלית. הנושאים הכלכליים שנלמדים בקורס כוללים, בין היתר, היצע וביקוש, תמחיר ותזרים. תכנית הלימודים מדגישה פיתוח מיומנויות, הן בחקר ביצועים, בקרת תהליכים והבטחת איכות, והן בתחומי יחסי עבודה, הנעה ופיתוח של עובדים. חלק מרכזי מתכני הלימוד מתמקד בנושאי בטיחות וגהות בעבודה, תחזוקה מונעת, שיטות מיגון ועבודה בגובה.


מלבד התכנים המקצועיים הספציפיים, תכנית הלימודים כוללת גם מיומנויות בסיסיות, החשובות לעולם התעסוקה של ימינו: פיתוח יכולות בשפה האנגלית ובנושאים שונים במתמטיקה, כמו הסתברות וסטטיסטיקה, אלגברה, גיאומטריה וטריגונומטריה. בנוסף, קיים דגש על כישורים טכנולוגיים ויישומי מחשב כגון עיבוד תמלילים, וגיליונות אלקטרוניים.


מתכונת הלימוד


הקורס נלמד במשך 420 שעות לימוד אקדמיות, הכוללות גם לימודי אנגלית, בטיחות, והתמקצעות ביישומי מחשב. עבור סיום הקורס דרוש גם פרויקט גמר, לו יוקדשו 42 שעות אקדמיות.


נושאי הלימוד


תכנית הלימודים מגוונת וכוללת מבחר של נושאים, כגון:

 

  • חקר ביצועים
  • ארגון וניהול עובדים
  • תכנון ופיקוח על הייצור
  • כלכלה ותמחיר, תזרים ואמצעי תשלום
  • מניעת תאונות ובטיחות וגהות בעבודה
  • הבטחת איכות ובקרת תהליכים סטטיסטית
  • בקרה על קיבולת יצור, ניהול חומרים ומלאי
  • יישומי מחשב ופיתוח יכולות טכנולוגיות

 

על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מדגישים לימודים מקצועיים, מתוך ראייה של האפשרויות שהכשרה מעשית יכולה לפתוח בעולם התעסוקה כיום. כך, תכניות הלימוד שהיחידה מציעה הן קצרות ופרקטיות, הממוקדות בהכנה של התלמידים למצבים ושאלות המאפיינות את העבודה בתחום בו הם מעוניינים. את התכניות מעבירים אנשי סגל מנוסים, שעובדים בתעשייה במקצועות הרלבנטיים ומעניקים לסטודנטים את הידע הנחוץ להתמודדות עם הקשיים והבעיות הייחודיים לכל תחום עיסוק. היחידה מציעה קורסים, הכשרות, והשתלמויות לחברות וארגונים. רבים מהקורסים אותם מציעה היחידה ללימודי חוץ מיועדים הן לעובדים מנוסים, והן לאלו המעוניינים לצבור ניסיון התחלתי בתחום.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס, על המועמדים לעבור מבחן ידע באנגלית ומתמטיקה ולעמוד בפני וועדת קבלה. בנוסף, דרושות 10 שנות לימוד ו - 3 שנים ותק בתעשייה.


תעודה


עבור קבלת תעודת הגמר, יש להגיש פרויקט גמר מסכם, לעמוד בחובת הנוכחות (85%), ולעבור מבחנים פנימיים בנושאים הנלמדים בקורס. זוהי תעודת הסמכה ממשלתית של משרד העבודה והרווחה, שפותחת דלת לתעסוקה במגזר העסקי והציבורי, ובגופים שונים בתעשייה.

 


אפשרויות תעסוקה


מנהלי עבודה בתעשייה מבוקשים בכל הארץ, בטווח רחב של חברות בתעשייה - ובפרט כאלו העוסקות בפלדה ובמתכות. משרות נפוצות בתחום ישלבו עבודה צמודה עם מהנדסים מתחומים שונים כגון, תפ"י וייצור, מהנדסי בקרת ייצור ועוד - כל זאת בכפוף למנהל הייצור.


הדגש על סט נרחב של יכולות ומיומנויות, וההנחיה של אנשי מקצוע בעלי ניסיון, מקנים כישורים נחוצים עבור השתלבות בשוק העבודה העכשווי, המאופיין בזינוקים טכנולוגיים ובדינמיות.