לימודי חוץ בירושלים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ ירושלים.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


היחידה ללימודי חוץ - ירושלים


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ ירושלים יכולים תושבי ירושלים וסביבתה הקרובה לקחת חלק במגוון רחב של הכשרות מקצועיות. היחידה ללימודי חוץ פועלת במשך למעלה מעשור ועד היום עברו בשעריה יותר מ - 15,000 סטודנטים בקורסים השונים. ניתן ללמוד בה תחומים כגון ניהול עסקי, בניין ותשתיות, מקצועות האימון וההנחיה וענפים נוספים.


הקורסים המתקיימים ביחידה ללימודי חוץ ירושלים מתאפיינים במתכונת פרקטית שמטרתה לספק למשתתפים את הכלים הנחוצים להשתלבות בשוק העבודה תוך התאמה לדרישות העדכניות של מעסיקים וארגונים. ביחידה מתקיימים קורסים בפיקוח של גורמים ממשלתיים כגון משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים או לשכת יועצי המס. קורסים אלה מכינים את התלמידים לקבלת הסמכות מוכרות מטעם אותם גורמים, מה שיכול לסייע להם לקבל יתרון בעת ההשתלבות בשוק העבודה אחרי תום לימודיהם.


תכניות הלימוד המתקיימות ביחידה שמות דגש גם על פיתוח מיומנויות יזמות וכישורים ניהוליים. במוסד הלימוד סבורים כי הצלחה כמנהלים ועובדים דורשת סל כלים יישומי נרחב ולשם כך משלבים בקורסים השונים היבטים פרקטיים ועכשוויים. כמו כן, ביחידה ללימודי חוץ פועלת חממה לתעסוקה, שבה יכולים התלמידים להסתייע בשלל שירותים שיכולים לסייע להם פיתוח הקריירה. בחממה מוצעים שירותים כגון כלים לחיפוש עבודה תוך שימוש בטכנולוגיות ומדיה, מפגשים עם מעסיקים וארגונים במשק, מועדוני נטוורקינג שבהם הבוגרים יכולים לפתח את רשת הקשרים העסקית שלהם, כנסים שבהם נחשפים לחברות ומעסיקים ועוד.


נוסף על מגוון מסלולי לימודי התעודה המתקיימים ביחידה ללימודי חוץ, היא עורכת גם קורסים והשתלמויות ייעודיים לארגונים. מסלולים אלה מותאמים במיוחד לצורכים של חברות בשלל תחומים ומגזרים במשק, החברות יכולות להיעזר בקורסים המתקיימים ביחידה או לתכנן הכשרות ייעודיות שמותאמות לדרישותיהן הייחודיות.


מסלולי הלימוד


תלמידים ביחידה ללימודי חוץ ירושלים יכולים לבחור מבין מספר תכניות ללימודי תעודה. בין הקורסים הנלמדים במוסד זה אפשר למנות:


קורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת - הכשרה זו מעניקה לתלמידיה כלים וידע נרחב בתחום אסטרטגיות הלמידה ומכינה אותם להשתלבות בשלל תפקידי הערכה והדרכה בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. סגל הקורס, הכולל מומחים בתחום ההוראה ומאבחנים דידקטיים מנוסים, מסייעים למשתתפי הקורס ללמוד כיצד לשפר את ההישגים של התלמידים הצעירים ולהכווין אותם בדרך להצלחה אישית, לימודית וחברתית. בקורס נלמדים כלים לשיפור תחושת העצמאות והמסוגלות של הילדים ולקידום היכולות שלהם בשלל תחומים כגון קריאה וכתיבה, יכולות כמותיות וידע באנגלית. הקורס משלב מודול הכנה לכיתה א' וכן פרקטיקום שבו מיישמים את הידע הנלמד ועורכים עיבוד רפלקטיבי בקבוצות של תהליכי ההוראה המתקנת. הידע הנרכש בקורס יכול לסייע להם לפתח את הקריירה בתחום החינוך תוך התמחות בהוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה.


קורס עוזרי בטיחות - קורס עוזר בטיחות מוכר על ידי מינהל הבטיחות התעסוקתית והוא מכשיר עובדים מתחומי הבנייה והתשתיות שלהם וותק מתאים לתפקיד חדש ומבוקש בתחום. המסלול מיועד למי שברשותם שנתיים ומעלה של ניסיון בעבודות בנייה או בבנייה הנדסית שמציגים הצהרת מעסיקים בהתאם לדרישות החוק ולהנחיות מוסד הלימוד. לאורך ההכשרה הם דנים בנושאים שונים שחיוניים לעוזרי הבטיחות בתהליך הסיוע למנהלי העבודה, כגון סוגי ציוד המגן והכלים באתר העבודה, תקנות הבטיחות הנדרשות באתרים, אחריותם של עוזרי הבטיחות לפי הדין, עבודה עם רשימות תיוג ועוד מבחר נושאים.


קורס יועצים עסקיים - קורס יועצים עסקיים מעניק למשתתפים ידע בחמישה תחומים שונים שיחד מאפשרים להם להעניק שירותים מתקדמים לשלל סוגי לקוחות במגזר העסקי. בין היתר נלמדים מודולים בייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים, בייעוץ משכנתאות, באימון עסקי בתהליכי הייעוץ, בייעוץ כלכלת המשפחה וכן מודול הכשרת מרצים שפותח אפשרויות תעסוקה כמרצים בפני הבוגרים. במהלך הקורס המשתתפים דנים בתחומים כגון ייעוץ פיננסי ואיתור מקורות מימון יעילים, בניית תכנית עסקית והגשתה לקרנות מתאימות, אפיקי שיווק מתקדמים לרבות שיווק אינטרנטי ועוד.


קורס ניהול פרויקטים בבניה - זהו קורס מקיף שבו מקבלים המשתתפים הכשרה לתפקידי מנהלי פרויקטים בבנייה. קורס זה מקנה הסמכה ממשלתית לתחום הבניין והתשתיות והוא משלב מגוון של תחומי ידע שחיוניים למנהלי הפרויקטים לצורך הצלחת הפרויקט. הקורס כולל כמה מודולים בהם ניהול פרויקטים לפי PMI, פיקוח למניעת ליקויי בניה, שימוש בתוכנת MS PROJECT לניהול פרויקטים, היכרות עם מיסוי נדל"ן ליזמים ומנהלים וכן הכנה לקראת מבחן רשם המתווכים בתחום הנדל"ן.

 

 

מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים הנלמדים ביחידה ללימודי חוץ ירושלים משתנה. רובם מתקיימים במתכונת נוחה לשילוב עם עבודה, בשעות הערב או אחר הצהריים.


הקורסים משלבים תכנים פרקטיים רבים כדי לאפשר לתלמידים לבנות סל כלים יישומי להמשך דרכם המקצועית. רוב מסלולי הלימוד כוללים פרויקטים מעשיים שבהם מתנסים התלמידים בפתרון בעיות אקטואליות בתחום הנלמד. כמו כן, בחלק מן הקורסים משולבים סיורים לימודיים, ניתוח מקרי בוחן מן התעשייה או מפגשים עם מומחים ואנשי מקצוע שמשתפים את המשתתפים בניסיונם.


תנאי קבלה


התנאים הנדרשים לקבלה לקורסים של היחידה ללימודי חוץ ירושלים משתנים ממסלול למסלול. בדרך כלל, יש צורך בניסיון מקצועי קודם בתחום הנלמד, אולם רבים מן הקורסים גם מתאימים לחסרי ניסיון קודם וכך יכולים להתאים למי שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית מענפים אחרים. ישנם מסלולי לימוד מסוימים שמתאימים בעיקר לאקדמאים כגון קורסים טיפוליים שמיועדים למטפלים, מחנכים ומדריכים, או קורסים במקצועות הניהול שמתאימים לעובדים מנוסים בעולם העסקי שברשותם תואר רלבנטי במקצועות העסקים, הכלכלה או ההנדסה.


לעיתים, יש צורך לעבור מבחני מיון פנימיים כדי להתקבל. ברוב המקרים, מוסד הלימוד עורך ראיונות קבלה אישיים או ראיונות בפני וועדה. בראיונות נבחן הרקע המקצועי והלימודי הקודם שברשותם של המועמדים ונבדקת התאמתם למסלול הנלמד. במקרים מסוימים יש צורך להציג אישורים רשמיים מטעם מעסיקים או גורמים רלבנטיים אחרים, כמתחייב בחוק.


יש להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. אנו ממליצים לפנות אל מוסד הלימודים ישירות לצורך קבלת הפרטים המלאים אודות תנאי הקבלה לקורסים השונים.


תעודות ולימודי המשך


בסיום הקורסים מקבלים תלמידים שעומדים בכל התנאים תעודה מטעם היחידה ללימודי חוץ. בחלק מן הקורסים הם זכאים גם לדיפלומות נוספות מטעם גופים ממשלתיים כגון משרד האוצר, משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים ועוד. לרוב, כדי לקבל את הדיפלומות הללו הם נדרשים לעבור מבחנים חיצוניים שעורכים המשרדים השונים לבדיקת רמת הבקיאות של התלמידים בנושאים הנלמדים. בקורסים מסוימים מוענקות דיפלומות בין לאומיות המוכרות על ידי ארגונים עולמיים שונים.


אחרי סיום הקורסים, נפתחות בפני הבוגרים מגוון של אפשרויות תעסוקה וכן הזדמנויות לקידום בתחום העיסוק הנוכחי שלהם. בוגרים שמעוניינים להמשיך לפתח את סל הכלים המקצועי שברשותם יכולים גם להמשיך למגוון של קורסים נוספים. היחידה ללימודי חוץ ירושלים מסייעת לתלמידים בתכנון דרכם המקצועית ובבחירת מסלולי לימוד מתאימים נוספים במקרה הצורך.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מעל 28,656 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    האקדמיה בבצלאל 983 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן 945 חוות דעת

  • 3.9

    המכללה האקדמית אחוה 452 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים